İçeriğe Yönlendir

Ka - Su Kaçağı Başladı

Metin Gümüş

Recommended Posts

Metin Gümüş

Tüm Ford ka Ailesine Merhabalar

Aranıza yeni katıldım.

On gün önce 98 model Özellikle lpgsiz bir ford ka buldum baktım kasa temiz aldım.

Yaşından dolayı diğer aksamlarda çeşitli sorunların olacağını bilipte aldım.

Derken Kapıda yatan araca ufak ufak el atarım dedim ilk elimi attım :)

Antifiriz vs ekledim ilk 10 km  gittim gitmedim sorunumuz baş gösterdi. 

Resimlerde görünün bölgeden su kaçıyor neler yapabilirim

veya ne yapılması lazım ? (arada su tankından su eksiliyor mesela yarım lt)

Resimde görünün motora baglanan bölgenin adı ve işlevi nedir ? Teşekkürler

pWlj1r.jpg

kWmAoq.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Antifrissiz kullanıldığı için paslanmış. Antifriz eklenince de paslar çözülmüş ve kaçırmaya başlamıştır. Başka noktalardan da kaçırabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

eskiden pul biber atardık radyatöre:=) bir de ona benzer toz vardı onu atardık kapatsın delik sızan yerleri diye.. 
komple elden geçireceksiniz, devirdaimden hortumlara radyatöre kadar, hevesle almışsınız bineceksiniz sonuçta.. 

Yorum bağlantısı
Metin Gümüş

Mehmet bey, Osman bey sağolun bilgi için.

Aslında böyle tektek "bu parça nedir şu parça nedir neresindedir" diye sormaktansa

Bu KA modeli araçların SERVICE Manuelleri varmı (yani şematik çizimleri. Belki ozaman sorunları kolay bulabilirim.)

Bazı sensorlerde kablo olmadıgını fark ettim. muhtemelen kasapların eline düşmüş sökmüşler soketleri. araç muhteşem iyi çekiyor ama korkuç benzin yaktığını farkettim.

Avcılar tarafında bu araçlardan anlayan usta varmı bildiğiniz.  komple bir kontrol ettiriyim.

Maslakta iyi ustalr olduğunu duydum forumdan, fakat git gel biraz sıkıntı olacak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Motorun genel fotoğrafında tam olarak hangi bölge olduğunu gösterebilir misiniz? Orası blok girişi gibi görüyorum ama emin olamadım.

İstanbul'un neresindesiniz?

Yorum bağlantısı
Metin Gümüş

Merhaba Sani bey

1- Üstte gürünen 2. resim 1. resmin yakın çekimi gibi düşunelim.

Aracın yolcu kısmından sag tekerleğin oradan öne bakar gibi çektim fotoyu.

hali ile motorun arkaya bakan kısmının sağı burası.

Yağ çubugundan hiza alırsak, olay mahali ile hemen komşular.

Büyütülmüş resimde yağ çubuğu görünmediği için kafa karıştırabilir.

olmadı yarın gündüz gözü ile genel bir fotosunu çekerim.

2-  Avcılardayım

Service manuel buldum gibi ama Rusça sanırım çok zorlayacak beni

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence işinin ehline teslim edin aracı derim. No Name'e gidin, bi baksınlar. Bakmaya para almıyorlar ;)

Yorum bağlantısı
Metin Gümüş
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bence işinin ehline teslim edin aracı derim. No Name'e gidin, bi baksınlar. Bakmaya para almıyorlar ;)

Size sonuna kadar katılıyorum.

Sorun şu, uzak olunca çok zaman ayırmam gerekecek. buralarda bulamazssam öyle yapıcam.

ayrıca kullandıgım arabanın bazı ince noktalarını bilmeden pek yolculuk etmek bana güven vermiyor.

hani en azından tak diye kalıdığımda müdahale edebilmek için aracı tanımak istiyorum.

Yoksa mekanik sök tak benim usta oldugum iş değil.

birde teşhisi koyamayan tamircilerden nefret geldi. en azından teşhisi koyup işimi doğru bir şekilde yaptırıyorum.

Muhteşem Ustalar müstesna onlara lafım yok. (eski mercedesçime götürsem şimdi bana gülecekler :) )

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)
12 saat önce, Metin Gümüş yazdı:

Size sonuna kadar katılıyorum.

Sorun şu, uzak olunca çok zaman ayırmam gerekecek. buralarda bulamazssam öyle yapıcam.

ayrıca kullandıgım arabanın bazı ince noktalarını bilmeden pek yolculuk etmek bana güven vermiyor.

hani en azından tak diye kalıdığımda müdahale edebilmek için aracı tanımak istiyorum.

Yoksa mekanik sök tak benim usta oldugum iş değil.

birde teşhisi koyamayan tamircilerden nefret geldi. en azından teşhisi koyup işimi doğru bir şekilde yaptırıyorum.

Muhteşem Ustalar müstesna onlara lafım yok. (eski mercedesçime götürsem şimdi bana gülecekler :) )

Öncelikle hayırlı olsun aracınız.fotolardan anlayabildiğim kadarıyla sizin manifoldun su girişi daha önceden tamir geçirmiş.Kalorifer musluğundan gelen boru o girişten manifolda giriyor.Normalde girişi de öyle değil zaten.O manifold bence değişmeli birgün yolda giderken suyu aniden boşaltacaktır ve sonrası malum hararet v.s

Bu konuda benim başıma gelen hortumun patlamasıydı.Hortum ucunu bularak değiştirdik haloldu.Siz o girişi temizleyin muhtemelen tamir izleri vardır yapıştırıcı v.s şeklinde.

tarihinde Musa Değerli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Gümüş

bize Osman ustanın yolları göründü yada

Kapının önünde aracı kendim dağıtacam

fakat bazı parçaları bulamadığım için hiç girişmedim.

Biraz daha beklesin şimdilik.

teşekkürler verdiğiniz samimi bilgiler için

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
10 saat önce, Metin Gümüş yazdı:

bize Osman ustanın yolları göründü yada

Kapının önünde aracı kendim dağıtacam

fakat bazı parçaları bulamadığım için hiç girişmedim.

Biraz daha beklesin şimdilik.

teşekkürler verdiğiniz samimi bilgiler için

Korkulacak birşey yok vereceksiniz ebaydan yeni bir manifold siparişi :) Buralarda parça aramayın yarı fiyatına :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Yunus şen

Metin bey merhabalar,

Ben de 97 model bir KA sahibiyim. Aynı sorun benim aracım içinde geçerli. Acaba sorunu nasıl çözdünüz? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...