İçeriğe Yönlendir

Bayram Tatilinde Yola Çıkacakların Dikkatine!

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Servet Aydın
4x D plakalı siyah cipe dikkat edin, tos atmayı seviyor. Özellikle tanıdıklara:fiuw:
Sakın beni boş geçme
Sen ne diyorsun gözü açık uçak kullanan var
Döverim seni
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bilgilendirme için Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
16 saat önce, Ali Gök yazdı:

petrollerde euro dizel bitip direk normal motorini pompaya takıveriyorlar dikkat edin.   gölbaşında otoyoldan çıktıktan sonraki ilk petrol ofisi var 2 bayramda aynı petrolde eurodizel dedim hiç çaktırmadan motorini sokarken yakaladım napıorsun dedim aynı abi dedi bırak dedim. euro dizel bitiyor bazı yerlerde dikkat etmekte fayda var

diyelimi depoyu doldurduk 300 lira cepte para yok sonra dediki abi pos yok .  ne yapacaz bu durumda :biggrin:

Yakıt almadan evvel sormakta fayda var.. biz kampanyalar geçerli mi acaba diye düşünürken k.kartı geçmediğini gördük işte :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
On 25.08.2017 at 16:04, Erdem Dertsiz yazdı:

Benim araçta stepne yerine tamir kiti var. Arada düşünüyorum ince stepnelerden bi tane alıp bagaja atsam mı diye :) 

Lastikteki patlak biraz büyük olunca(yarık gibi) tamir kiti işe yaramıyor. Stepne gerekli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben stepneyi yüksek basınçlı bırakıyorum. Zamanla havası indiği için tam lazım olduğunda mağdur olmamak  için yüksek tutmakta fayda var. 

7-8 birim fazla basarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Ben stepneyi yüksek basınçlı bırakıyorum. Zamanla havası indiği için tam lazım olduğunda mağdur olmamak  için yüksek tutmakta fayda var. 

7-8 birim fazla basarım.

Yıllık bakımlarda mutlaka stepne havasını kontrol ettiririm. Servise gittiğimde "helal valla, kimse sizin gibi kontrol ettirmiyor" demişti :)

Tabii ki bende de basınç fazladır her zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Bir saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Mesela ben 205*55*16 lastiklerime 32 psi basıyorum, stepneye 40 mı bassam daha iyi olur?

35-36 psi falan basın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
On 25.08.2017 at 14:21, Önder Özcan yazdı:

Özellikle ön camın temizliğine, ama daha da önemlisi, ön camın içten temizliğine dikkat edilmeli. Araçlar yıkanıyor, camlar siliniyor ama içten temizlemeye pek önem verilmiyor. Yıkamacılar zaten aynı bezler tek seferde tüm aracın her yerini siliyorlar. Camlar silinmeden önce bez mutlaka yıkanmalı.

İçten kirli ön cam gece çok rahatsız eder.

Gözlük camlarını da temiz tutun :D kaç gündür ön camı değiştirmeyi düşünüyordum meğer sorun bendeymiş :D  kendi beziyle temizleyince düzeldi

Sizi geçen araca yol verin, bana yaptıkları gibi geçerken gaza basıp yolun ortasında dımdızlak bırakmayın.

Sürekli mola verin. Yiyin için eğlenin ama gözünüzü yoldan ayırmayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
10 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yıllık bakımlarda mutlaka stepne havasını kontrol ettiririm. Servise gittiğimde "helal valla, kimse sizin gibi kontrol ettirmiyor" demişti :)

Tabii ki bende de basınç fazladır her zaman.

Esas bunu söylemeden yapacak servis varsa ona helal olsun denir. Ben söyledikten sonra kıymeti yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
On 25.08.2017 at 12:50, Mehmet Ozyurek yazdı:

Merhaba arkadaşlar.. 

Bir çoğumuz aşinadır sürekli yollardadır, yanına neler alması gerektiğini bilir, bilmeyen veya dikkat etmeyen arkadaşlarım için bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Yola çıkmadan önce yapılması gereken minik kontroller vardır. 

Lastik havalarının kontrolü: Yol, hız ve yük durumuna göre kılavuzda belirtildiği gibi ayarlanmalı ve stepne de kontrol edilmelidir. 

Motor Sıvıları: Yağ, su, hidrolik seviyeleri ve cam suyu kontrol edilmeli.

Yangın tüpünü kontrol edin, kontrol süresi geçmiş ise yeniden dolum yaptırın. 

Çekme halatınız yoksa temin edin.

Kriko ve bijon anahtarı yerinde mi kontrol edin.

Varsa küçük bir kompresörünüz yanınıza alın.

Bagajda yeriniz var ise,  bir battaniye veya pike alın, yine yer varsa küçük bir yastık alın. 

Ayrıca, bir pense, çeşitli boylarda sağlam cırt kelepçeler ve kaliteli bir tamir bandı temin edin. Siyah bant dediğimiz izole bantlardan bir tane bulundurun. 

İşinizi görebilecek kapasitede bir el feneri mutlaka temin edin. 

Kısa far, sinyal ve park ampullerinden en azında birer tane yedek temin edin.

İçme suyunuz dışında en az 5 litre su alın yanınıza.

Trafik sigortası, Kasko Sigortası ve araç Muayene sürelerini kontrol edin. Günü yaklaşan veya tatil süresi içinde bitecek olan varsa yeniletin. 

Trafik sigortası olmayan araç trafikten men edilir. Muayenesi olmayan araç önce trafikten men edilip sonra yeddi emin olarak size teslim edilip 7 gün içinde muayene yaptırmanız istenir. Aksi takdirde yine görüldüğü yerde trafikten men edilir ve çekici ile çekilir. Muayeneye de çekici üstünde götürmeniz gerekir. 

Diğer bir hatırlatma ise; kurallar... Kurallara mutlaka uyun. Mola sürelerine kesinlikle dikkat edin. Gün doğarken ve batarken yolda olmamaya çalışın. 

Hedefinize 100 km kala daha çok dikkatli olun ve hızınızı düşürün. Molayı sıklaştırın.  

Hayırlı yolculuklar.. 

Unuttuğum şeyler olabilir.. Eklemeler yapabiliriz.  

Güncel.. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Lastiğe hava basınca hep korkmuşumdur şimdi patlayacak diye[emoji3]
Düşük havadan korkun asıl
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

En önemli şeyi söylüyorum dikkat edin :)

Yolda yemek yemeyin, yiyecekseniz de hafif şeyler tüketin ve bol sıvı alın.

Antalya'dan dönerken dolmaları götürdüm direksiyondayken, 20 dakika sonra bi baktım kafam düşüyor öne doğru e durduk tabi müsait bir yerde ama neden böyle oldu ya diye düşününce dolmayı fazla kaçırdığımı fark ettim.

O nedenle artık ya hafif yenilecek ya da hiç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

gideceğiniz yere 1 saat geç varın ama basmayın gaza. yollar acemi dolu bayramda.

varacağınız yere 10 15 km kala uyku problemi başgösterirse sakın ola geldik zaten az kaldı demeyin çekin müsait yere dağıtın uykunuzu.  

ve varış noktasına yaklaştıkça lütfen gaza yüklenmeyin heycanla geliyorum diye en yorgun olduğunuz anlar varmaya yakın anlardır herdaim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
On 25.08.2017 at 16:04, Erdem Dertsiz yazdı:

Benim araçta stepne yerine tamir kiti var. Arada düşünüyorum ince stepnelerden bi tane alıp bagaja atsam mı diye :) 

Ne yaptın o işi, düşünce de mi kaldı? :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
20 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Ne yaptın o işi, düşünce de mi kaldı? :)

Şükür olsun ki daha 1 kere patlatmadık lastiği :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hafif müzikler tercih edin ancak, sizi uyutacak kadar değil.

Fizik kanunlarını, trafikte, aracınızda yalnız olmadığınızı ve sizi bekleyenler olduğunu hiçbir zaman unutmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Hafif müzikler tercih edin ancak, sizi uyutacak kadar değil.
Fizik kanunlarını, trafikte, aracınızda yalnız olmadığınızı ve sizi bekleyenler olduğunu hiçbir zaman unutmayın.
Barış Manço favorim uzun yolda :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
23 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Barış Manço favorim uzun yolda :)

Allah rahmet eylesin. Bu sayede de anmış olalım.

Arkada şimşek (eşşek) iyi oluyor. Hem çocuklarda eğleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sukur ki memlekete tayin geldik uzun yol derdimiz ancak tatile cikarken var :) Herkese hayirli yolculuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Şükür olsun ki daha 1 kere patlatmadık lastiği :D

Geçen gün benimkinin ikisi birden patlamış. :)

4f3ccd0b97becec2eb8dcfcc3ef2718b.jpg

546808aa5c11383ef621147fade217b5.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...