İçeriğe Yönlendir

1.4 2011 Fiesta , Punto , Corsa , Polo , Yaris

Aykut Tamer

Recommended Posts

Aykut Tamer
(düzenlendi)

Merahabalar yeni araç alacağım konuyu doğru yere mi açtım emin değilim yanlış yer ise moderatör arkadaşlar ilgili yere taşıyabilirse sevinirim.

Öncelikle hatchback olacak gün içerisinde işe gidip gelmek için toplamda 15 km yol yapacacağım ve senede birkaç kez uzun yol yapacağım. işyeri ev arası yollar biraz rampalı ve benimle beraber gelip giden 3 4 kişi olacağı için minimum 1.4 motor hacimli bir araç daha mantıklı olur diye düşünüyorum ve dizel aracın bakım masrafı yüksek olduğu için benzinli araç alacağım.Yani yakıt , performans , yedek parça ve tekrar satış durumuna göre tercih yapacağım yazdığım seçenekler arasında hangisini tercih etmeliyim

2011 1.4 Fiesta titanium  , 2011 1.4 evo dynamic Punto ,  2011 1.4 Corsa enjoy ,  2011 1.4 comfortline Polo , 2011 1.33  Yaris Arasında kararsızım en fazla 40 bin e kadar bütcem var.

tarihinde Aykut Tamer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dizelin bakımı ile benzinlinin bakımı arasında 100TL oynar, bu bi olay değil de, 40bin'e tüm verdiklerinizden gayet güzel araçlar bulunur.

Ben olsam Polo ve Yaris'e bakardım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aykut Tamer
23 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

En mantıklıları fiesta ve polo ancak bu fiyatlara bulabilirmisinz emin değilim bu fiyat bandına punto giriyor gibi geldi

Malum sitede birkaç parça boyalıları var açıkcası

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Dizelin bakımı ile benzinlinin bakımı arasında 100TL oynar, bu bi olay değil de, 40bin'e tüm verdiklerinizden gayet güzel araçlar bulunur.

Ben olsam Polo ve Yaris'e bakardım.

Bu konuda biraz kulaktan dolma haraket ediyorum aslında yeni bilgilere açığım  :) çekiş konusunda benzin ile dizel arasında bir fark varmı ?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Kardeşim 40 bin liraya geçen hafta polosunu sattı 90.000 km 1.2 tdi 2-3 parça boyası vardı. 

Dizelin masrafı ile benzinin masrafı Sani 'nin dediği gibi 100 lira fark eder. Ama benzinli ile dizel polonun yakıt verilerine bakarsanız baya kar edersiniz

1.2 tdi 3.8 lt

1.4 tsi 5.8 lt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut Tamer
9 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Kardeşim 40 bin liraya geçen hafta polosunu sattı 90.000 km 1.2 tdi 2-3 parça boyası vardı. 

Dizelin masrafı ile benzinin masrafı Sani 'nin dediği gibi 100 lira fark eder. Ama benzinli ile dizel polonun yakıt verilerine bakarsanız baya kar edersiniz

1.2 tdi 3.8 lt

1.4 tsi 5.8 lt

Anladım yüklü yolculuk ve rampa yüzünden 1.4 olmasını istiyorum.bu şartlarda 1.2 lerde çekiş ve yakıt tüketimi konusunda yaşamazmıyım ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Aykut Tamer yazdı:

Anladım yüklü yolculuk ve rampa yüzünden 1.4 olmasını istiyorum.bu şartlarda 1.2 lerde çekiş ve yakıt tüketimi konusunda yaşamazmıyım ?

1.2 turbo dizel ile 1.4 turbo benzinli arasında farkı hissedememekle beraber 1.4 benzinli tabii ki daha performanslı olacaktır. Ancak ona göre de yakıtı yakacaktır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sürüş pozisyonu, koltuklar, direksiyon, yol tutuş

direksiyon derken direksiyon simiti değil, yönlendirme, direksiyon sistemi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Polo ve Fiesta sınıfının en iyileridir.

Polo daha donanımsız ve pahalıdır. 

Orta donanım olan MyFiesta (TrendX) bile bir çok Polodan donanımlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tutar

2012 Punto easy S&S  aracım vardı, 1.4 Fire motor bu motor 8V dir, araç boşken çekişi gayet güzel ve yakıtı gayet makuldü, fakat araçla 5 kişi bir ankara yolculuğumuz oldu, dönüşte aracı direkt satışa çıkardım ve  aynı hafta sattım, otoyolda yokuşları 2 ve 3 üncü viteslerde çıkmak zorunda kaldım, kamyoncular yol istedi çok zoruma gitti :)

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

ilgilenirseniz 1.4 ibiza lpg li var kuzenimin dizel otomatik furyasına katılmak için satıyor.

ilan no:469777288

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer

Yorumlar ve öneriler için teşekkür ederim. sanırım kafam polo ve fiestaya doğru gidiyor.Onlara biraz daha bakacağım :)

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer
3 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Bunların arasında dizel olsun ve ucuz olsun deseydiniz ben direk punto derdim bunların arasında en geniş iç hacim puntoda ama puntonun 1.4 benzinli motoru tam facia

facia derken ?  :)

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer
Şimdi, Mert Gülkokan yazdı:
1 dakika önce, Aykut Tamer yazdı:
facia derken ?  emoji4.png

Polo 1.4 85 hp punto 1.4 77 hp ama aeada dağlar kadar fark vsr performans olarak. Punto gitmiyor diyebilirim

Anladım evet doğru bende tam olarak bu sebepten kararsızım işte :) ilk aracım fod ka idi 60 hp. o yüzden beklentim çok yüksek değil ama yinede doğru karar vermek önemli tabi :)

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer
1 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Mesela arkadaşta 1.33 101 hp yaris var 2 eski kasa benim 1.2 tsi 90 hp polodan daha iyi uzuyor düz yolda uygun devir tutturulursa

Yarisi bulmak baya zor tek tük çıkıyor ya kimse satmıyor yada piyasada çok  yok .Bir de Yarislerin az sorun çıkardığını biliyorum da yedek parça ve bakım maliyetleri diğerlerine oranla yüksekmidir.

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer
2 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:
5 dakika önce, Aykut Tamer yazdı:
Yarisi bulmak baya zor tek tük çıkıyor ya kimse satmıyor yada piyasada çok  yok .Bir de Yarislerin az sorun çıkardığını biliyorum da yedek parça ve bakım maliyetleri diğerlerine oranla yüksekmidir.

Dünyanın en çok araç satan markası Türkiyede de çok satılıyor yedek parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız Yaris Jazz gibi araçlar rakiplerine göre şehir içi kullanımda daha keyifli tasarımları gereği camları büyük buda.içerideki konfor algısını çok yükseltiyor

Teşekkürler o zaman yarisi alan satmak istemiyor gibi bi algı oluşturabilirm kafamda :) yarisin yanında  jazz hiç düşünmemiştim ona da bakabilirim.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Fiyat performans ve donanım zenginliği olarak Punto Evo en mantıklı olacaktır

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
2 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:
2 saat önce, Aykut Tamer yazdı:
facia derken ?  emoji4.png

Polo 1.4 85 hp punto 1.4 77 hp ama aeada dağlar kadar fark vsr performans olarak. Punto gitmiyor diyebilirim

Poloyu 1.2 TSI, özellikle de DSG şanzımanlı olarak alınca mantıklı oluyor. Bu kombinasyonda 50binli fiyatlardan başlıyor.

TSI falan olmayacaksa Fiesta 1.25 82bg, 1.4 96bg ve yakıt tüketim değerleri çok iyi :)

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

1.25 + prins lpg 

%60 civarı kısa mesafe ve dur-kalk trafikli lpg yakıt ortalaması 7.6lt

(Tam depo dolumuna belli bir kilometre sonra tekrar depo dolumuyla elde edilen değerdir)

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Kesinlikle fiesta derim gercekten cok guzel gidisi ve atikligi var 1.2 tdi polo surdum kamyondan farki yok cok konforsuz hic begenmedim.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Serhat Emre

Konuyu hortlasmis gibi olacagim ama su siralar benimde boyle bir kararsizligim var.

1.4 comfortline polo(yakiti dusunduruyo)

1.2tdi trend polo,(bluemotion pek denk gelmiyor.)

1.4 dizel fiesta (focus var o sebeble cok sicak degilim forda)

45000 gibi bir butcem var. hb arac bakiyorum bunlarin arasinda kafam karisik vaziyetteyim.

bana yol gosterebilecek arkadaslar ,abiler var ise cevaplarsaniz sevinirim:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...