İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - 1.6 Otomatik TDCI Yakıt Tüketimi

Burak Karadeniz

Recommended Posts

Barış Güler

4.vites cc ile düz yolda sabit 70 km hızla 2 kişi 3.1 lt yaktı.Erzincan-Ankara arası sabit 90 km hızda 4.1 litre 2kişi dolu bagajla.Ankara seydişehir arası sabit 90 km hızda 2 kişi dolu bagaj ve cc ile 3.7 litre yaktı.Şu an şehir içi 5+5 km devamlı 1ve 2.vites ağırlıklı 7.5 lt yakıyor.kışın bu rakam şehir içinde 9 lt çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Metin Ocak

Merhaba bende 2. c-max tdci 2004 ümü yeni aldım daha önceki cvt şanzımandı problem nedeni ile korktum sattım bu manuel aratan memnunum ancak şehir içi yaıkt durumum 6.4 normalmi

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

CVT şanzımanlar İstanbul şehir içinde ve şehir dışında ortalama ne yakar?manuele göre ne kadar fark olur?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Depoyu İstanbuldan fulledim, Ankara-Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir-Adana toplam 1044 km. aldığım yakıt 144 tl.yol bilgisayarı ortalama 3.8 gösteriyordu.

Süraatim otobanda 110 civarı duble yolda 99 km.ağırlıklı. dönüşte 820 km. de lamba yandı :nazar: süraatim otobanda birazcık fazlaydı.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
(düzenlendi)

1044 km nasıl yaptın Lokman abi ya? Boşa attın mı hiç?

tarihinde Ferhat Gen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ferhat boşa atmaya gerek yok abim yokuş aşağı zaten sıfır tüketim oluyor :( hız sabitleyiciyi kullandım yüzde 80 olarak. :( daha öncede 930 km yapmıştım :(

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Ferhat boşa atmaya gerek yok abim yokuş aşağı zaten sıfır tüketim oluyor :( hız sabitleyiciyi kullandım yüzde 80 olarak. :( daha öncede 930 km yapmıştım :(

valla ben Sinop'a gittim 850 yaptı

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ferhat gitmeden önce carbonclean yaptırdım ve turbo hortumu delikmişti onu değiştirdim bunlarında faydasının olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Ferhat gitmeden önce carbonclean yaptırdım ve turbo hortumu delikmişti onu değiştirdim bunlarında faydasının olduğunu düşünüyorum.

ya abi bu carbonclean muabbeti de nedir ya? ne faydası oluyo hiç kullanan yok etrafımda. nasıl bişeydir hiç bilmiyorum. az yaktırmasına sebep o mu acaba

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ferhat Carbon piston üzerinde ve enjeksiyon sistemindeki oluşan kurumları temizlediği söyleniyor bir cihaz bağlanıyor yaklaşık 45-60 dk. arası sürüyor. 150-200 km. den sonra faydasının olduğu söyleniyor, ben turbo hortumunuda değiştirdiğim için bende çekişte ve yakıtta baya faydası oldu ama hangisinin faydası daha çok oldu bilmiyorum :(

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

abi yani dediğine göre baya yakıt farkı var şimdi aramızda. ben de yaptırırım o zaman. kimler yapıyo ne tuttu senin abi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

önceden ucuzdu yetkili servislerde yapıyor İkitellide Gazianteplikardeşler servisi forum üyelerine yüzde yirmibeş indirimli yapıyor yani 75 tl. ye başka yerde ucuz yaptıran arkadaşlar var ise oralardada yaptırabilirsin. dediğim yerde yaptırmak istersen söyle isim vereyim direk onla irtibata geç. :(

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
önceden ucuzdu yetkili servislerde yapıyor İkitellide Gazianteplikardeşler servisi forum üyelerine yüzde yirmibeş indirimli yapıyor yani 75 tl. ye başka yerde ucuz yaptıran arkadaşlar var ise oralardada yaptırabilirsin. dediğim yerde yaptırmak istersen söyle isim vereyim direk onla irtibata geç. :(

abi sana zahmet en iyisi sen bana oranın adresini ve bana dediğin ismi ver, ben de direk onunla irtibata geçeyim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yedekparça yöneticisi Erdal bey. selamımı iletmen yeterli yerde Basın expres yan yolu Gazianteplikardeşler yetkili ford servisi. internettende bakabilirsin ismini yazman yeterli. hatta gideceğin zaman haber ver bende gelirim bana yakın hemde stickeri veririm :(

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
yedekparça yöneticisi Erdal bey. selamımı iletmen yeterli yerde Basın expres yan yolu Gazianteplikardeşler yetkili ford servisi. internettende bakabilirsin ismini yazman yeterli. hatta gideceğin zaman haber ver bende gelirim bana yakın hemde stickeri veririm :(

tamam abi on numara :( ctesi-pazar çalışıyorlar mı? ctesi öğleden sonra gitsem yapabilirler mi acaba?

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
benim aracım dizel değil ama İstanbul (Bilenler için Kozyatağı-Beykoz-Riva genel güzergahım)içinde ortalama yakıtım 8.4-8.5/100 km ve bir depo ile 600-650 arası yol yapıyorum.3000 deviri çok devirmeden 90-110 km hızlar ile.

aman abi benzinli araçlardan Alfa 156 sayesinde soğudum :( :(

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Cumartesi çalışıyorlar ama pazar sanmıyorum abim.

tamam Lokman abi çok teşekkür ederim bu işi yaptırmam lazım artık benim de hoşuma gitti az yakma olayı :(

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
benim aracım dizel değil ama İstanbul (Bilenler için Kozyatağı-Beykoz-Riva genel güzergahım)içinde ortalama yakıtım 8.4-8.5/100 km ve bir depo ile 600-650 arası yol yapıyorum.3000 deviri çok devirmeden 90-110 km hızlar ile.

bende opel vectradan sonra soğudum :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
bende opel vectradan sonra soğudum :)

benim Alfa 1.6 motor şehir içi 11.5lt yakıyodu abi var mı böyle bişey :) V6 arabalara bakıyodum benden az yakanlar bile vardı :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
herkesin bildiği gibi aslında araçların bakımı yapılır ve normal kullanılırsa çok yakmıyor ama yakıt fiyatları çok fena

Ya memlekette yakıt ucuz olsa dizel araba almam zaten. İlk arabamız Ford Taunus 2.0 Otomatik di. 1997 de aldık. Benzinliydi vede çok da süratli yaktırarak kullanıyoduk arabayı. Ama ozaman ucuzdu benzin. Şimdi durumlar değişti tabi. Dizel araba parmakla gösterilcek kadar azdı.

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Ferhat bey Anadolu yakasındaysanız Kadosan Teknik Dizel servisde de yaptırabilirsiniz ben 1-2 ay kadar önce yaptırdım memnunum 80 TL

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...