İçeriğe Yönlendir

i20 - Arka Koltuk Emniyet Kemeri Sıkışması

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

cumartesi gecesi istanbuldan Giresun'a çıktığım yolculuk neticesinde Giresun'a ulaştıktan ve eve girdikten sonra arabayı temizleme amaçlı arka koltuğa baktığımda koltuk içinden çıkan orta emniyet kemerinin sıkıştığını fark ettim düzelirmi amacı ile koltuğu yatırıp kaldırayım derken daha çok sıkıştı şimdi koltuk kalkmıyor nekadar zorladıysamda takılı kalmış kemer çıkmıyor, böyle bişey başına gelen varmı? Nasıl çözerim bu sorunu servise gitmeden,malum en yakın servis Trabzon Yomra da var mı bilgisi olan?

iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Şimdi, Koray Demir yazdı:

Mekanizmayı açıp temizlemek veya tekrar kurmak gergisi bozuk ise yenilemek gerekli. Geçmiş olsun.

Koltuğun fermuarı vardı açtım bakayım die arkadan ulaşılacak bişey değil yoksa denedim,araç daha garantili garanti bakar mı acaba

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Araç yeni olmasa mekanizmaya wd40 sıkarak hafif hafif çek bırak yapın diyecektim ama 2 yaşındaki araçta paslanma olur mu bilemedim. Önceki aracımda muayeneden geçememiştim bu yüzden, wd40 ile 2 dkk'da düzeldi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kemere müdahale pek tavsiye edilmez, yanlış bir işlem sonucu gerektiği anda işini yapmazsa kötü sonuçlar olabilir. Allah korusun. Servise uğramak en mantıklısi gibi görünüyor   bir ihtimal bir süre sonra kendiliğinden bırakabilir..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Dün akşam baya zorladım koltuğu zorla geriye kaldırdım emniyet kemeri çok gergin şekilde kaldı artık o şekilde memleket dönüşü İstanbul da servise baktıracağım.

Yorum bağlantısı
Hasen Kara
On 28.08.2017 at 10:40, Mesut Eyibil yazdı:

Dün akşam baya zorladım koltuğu zorla geriye kaldırdım emniyet kemeri çok gergin şekilde kaldı artık o şekilde memleket dönüşü İstanbul da servise baktıracağım.

Geçmiş olsun. Sorun çözüldüğünde bizi de bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mesut Eyibil
On 01.09.2017 at 19:08, Hasen Kara yazdı:

Geçmiş olsun. Sorun çözüldüğünde bizi de bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

Merhaba;

Sorun 10 dk da çözüldü, çekmeköydeki Hundai Coşkun'u aradım konudan bahsettim işlemin uzun süreceğini arac bir gün bırakmam gerektiği bilgisini verdiler, randevu günü aldım, sonraki gün işe arabayla geldim, Sancaktepe de başka bir Hundai servisi vardı orayı arayıp konudan bahsettim, servis kabul personeli koltuğun arakasından bi ihtimal sorunun çözülebileceğini belirtti, nezaman geleyim dediğimde isterseniz gelin hemen bakalım dediler, yakın olduğu için hemen gittim, Servise gider gitmez ilgilendiler, bi usta geldi koltuğun oturma kısmını söktü altta bulunan emniyet kemeri vidasını söküp kemerin geriye bıraktı sonra çekti oldu, vidaları tekrar geri taktı, hiç para almadan çıktım geldim :D Coşkun otoya kalsa aracı 1 gün yatıracaklardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Onur Gülay
Ömer Çayırtepe yazdı:

Araç yeni olmasa mekanizmaya wd40 sıkarak hafif hafif çek bırak yapın diyecektim ama 2 yaşındaki araçta paslanma olur mu bilemedim. Önceki aracımda muayeneden geçememiştim bu yüzden, wd40 ile 2 dkk'da düzeldi.

Sorunu yaşayan arkadaşın durumu biraz daha farklı, gergin kalmış ve kilitlemiş sanırım. Ama çözmüş durumu. Wd-40 kullanmaktan ziyade sarmayan emniyet kemerine silikon spray'i tavsiye ederim. hatta arabanın trimlerinden ses geliyorsa trimlere de öneririm hatta camlarınız yavaş açılıp kapanıyorsa oraya bile çok etkili. Aklınızda bulunsun, yağ leke vs bırakmaz silikon spray kullanın :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Toptan

Hocam, bu durum benim başıma tam 3 kez geldi. Arka koltuğu açmaya korkar olmuştum. Kornik diyip geçiştirdiler ama yolculukta başıma gelmiş olsaydı cidden fiziki olarak kavga edebilirdim servisle.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Şuan aynı sorun bende var. Koltuk hiç kalkmıyordu. Sağ olsun, işyerinde usta aradan tork anahtarı uzatarak koltuk altındaki anahtardan söküp öyle kaldırdık koltuğu. 

Denedik, bir daha sıkıştı. Bir daha denedik sorun yoktu. Muayeneye kadar ellemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...