İçeriğe Yönlendir

Skoda Felicia Motorda Tekleme ve Bogma

Yasin Ergin

Recommended Posts

Yasin Ergin
(düzenlendi)

Selamun aleyküm 98 model skoda felicia combi glxi 1.3 mpi motor aracım ilk çalıştırmada mars aldıkdan sonra gaza basıldığında boğularak çalışıyor rölantide iken motor çok sarsinti yapıyor ve dalgalanma oluyor devir saati 5_9 arasi oynuyor hareket etmeye başladığımda arac gitmiyo gaz yemiyor sanki arkadan asılıyorlar arabayı az bi gittikten sonra birden araba ileri atıyor kendini. Bunu ışıklardan her kalktığımda yapiyor.bu durum benzinde hafif hissedilsede gazda berbat tekleyerek motor boğularak kalkis yapıyorum. 2500-3000 devirde seyir halinde iken arada bi tekleme yapıyor hissedilir şekilde.karabuk de yaşıyorum 3 ay içinde 3 tane ustaya götürdum. Siboplar gıdık dediler rektefede sikinti cikmadi avans ayari yapildi, bujiler 2 kere degisti tek tirnak daha sonra 3 tirnak takildi,bogaz kelebegi temizlendi,ateşleme bobini düzgün çalışan araçtan sökülüp takıldı,katalizör tikaliymis ici boşaltıldı  bilgisayara baglandiginda ariza olarak oksijen sensoru veriyor oda tup takilinca genelde bilgisayarda cikiyormus.Sorun hala devam ediyor yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hee pistonun basıncı ölçülecek, avans ayarına bakılacak. Arıza lambası yandığı sürece motordan verim beklemeyin

LPG sistemi hatalı ise arıza lambası yakar, veya motor yanma verimi normal değil ise. Sizde şu an iki sorun da var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Ergin

Lpg sistemini yeniledim atiker sıralı sistem takıldı  bu durumu lpgciye de anlattım motorun tekliyor ayar tutturamıyorum dedi.ilk götürdüğün  usta avans ayarı yaptı 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Yasin hoşgeldin foruma. Oksijen sensörü arıza verdiğini ben bilmiyordum. Bence oksijen sensörünü bir değiştir. Sonra toparlayabilir.

14 saat önce, Yasin Ergin yazdı:

Lpg sistemini yeniledim atiker sıralı sistem takıldı  bu durumu lpgciye de anlattım motorun tekliyor ayar tutturamıyorum dedi.ilk götürdüğün  usta avans ayarı yaptı 

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç önce benzinde düzgün çalışır hale gelmeli.
Silindir kompresyonlarını bi ölçtürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Maf sensorunu kontrol ettirin. Atesleme bobini buji ve kablolarina bakilmali. Bogaz kelebegi temizligi. Belki kelebekte arizali olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Ergin
On 28.08.2017 at 20:59, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç önce benzinde düzgün çalışır hale gelmeli.
Silindir kompresyonlarını bi ölçtürün.

Evet katılıyorum size mehmet bey benzindeki calisma sorunu bi bulabilse ustalar ama cozum bulamiyorlar ayni arabadan bitane getirecekmişim ondan sokup benim araca takarak sorunu bulacakmışlar kim buna izin verir ki.bayramdan sonra dediginiz işlemide yaptiracam

On 29.08.2017 at 08:48, Metin Akbal yazdı:

Maf sensorunu kontrol ettirin. Atesleme bobini buji ve kablolarina bakilmali. Bogaz kelebegi temizligi. Belki kelebekte arizali olabilir.

Hararet müşürü  bi degistirecem boğaz keneyi temizliği bobin ve bujiler değişti sonuç alamadim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...