İçeriğe Yönlendir

Fusion - Periyodik Olarak Enjektör Değişimi Gerekli mi ?

Sami Ulusman

Recommended Posts

Sami Ulusman
(düzenlendi)

2005 1.4 tdci sahıbıyım surat cekıs  olarak son derece memnunum 

tamırcı delıkanlı 135 -150 bınde enjeksıyonların degısmesı gerektıgını soyledı dogrumu

enjeksıyonlara perıyodık bır  bakım sartmı ?? ne zaman...bazen beyaz duman atar....

Full depo 110 km surat ıle sehırlerarası 850 km normal mi?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Enjektörler kötü yakıt kötü bakım olmadığı, araç sistemi kurcalanmadığı, aşırı uzun süre yüksek eforda sürüş olmadığı sürece zarar görmez. Bozulmaya yüz tutan enjektör sesli çalışır, çekiş düşer tüketim artar. Bunlar yok ise elletmeyin. Mekanik ömür şudur denemez

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Böyle bir değişim periyodu yoktur. Bakımı var ama bakıma ihtiyaç duyarsa zaten belli eder kendini. Sıkıntı yapmayın.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bakım, sağlam ekipman üzerinde olur örneğin motora yapılan işlemler. Enjektör bakımı olmaz, onarımı olur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bakım, sağlam ekipman üzerinde olur örneğin motora yapılan işlemler. Enjektör bakımı olmaz, onarımı olur

Abi bakımdan kastım, enjektör temizliği. Bir ilerisi onarım zaten.

Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

pekı yakıt tuketımı,satılık ılanlarda genelde  17-18 kurus sehırıcı 20-22 kurus dogrumu...tesekkurler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben otomatik olanı kullandım bir dönem. Gebze şehir içi 6 litre, şehir dışı 4 litre ile geziyordum

Abi bakımdan kastım, enjektör temizliği. Bir ilerisi onarım zaten.
Aslında temizliği de yok. Püskürtme nozulları tıkanma yaptı ise zaten anında yüksek basınç ucu bozuyor. Bazı kimseler gövde ışıl ışıl olunca tamam diyor temiz, oysaki 10 dakika içinde yine kapkara olacak takılınca :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

...benımkı  27 kurus sehırıcı 25 kurus sehırdısı (saatte 110 km) yakıyor ...hıc dokunmayın mı dersınız tavsıyenız...su ana kadar verdıgınız bılgıler ıcın tesekkur ederım...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Krş hesabı olmaz. Yakıtın TL rakamı değişken. Tüketimi bilemeyiz. Litre olarak hesap yapmak lazım

Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

1 lıtre mazot ile 19 veya 20 kilometre sehır dısı,şehiriçi 17 km...

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Konu ile ilgili gerekli ve detaylı bilgiler zaten verilmiş de ben bizim milletteki kuruş hesabına çok takılıyorum ya :) Yakıt fiyatları artık günlük bile değişirken ki mazot fiyatları istasyonlarda da çok değişiyor neden kuruş hesabında ısrar eden bir yapımız var. Litre hesabı yapsak 10 sene önce bile forumlarda yazılan bir yazı okusak kıyaslama yapıp faydalanabiliriz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir de günde 1 km işe giden de kuruş hesabı yapıyor, başkalarıyla karşılaştırıp çok yakıyor diyor. 

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Enjektör konusunda eski bir fusion kullanıcısı olarak 1.4 tdci 2011 sahibiydim sıfır alıp 180 bin kilometrede sattım aracıı 168 binde enjektör tabancaları ve enjektör memeleri değiştirtmiştir. Komple enjektörler çok pahalı. Bu işlem için 1000 tl ücret ödemiştim sanayide ustama. Çekişten düşme ve yakıt artması gibi bir sıkıntı yaşamadım. Motor çok sesli ve vuruntulu çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
21 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Konu ile ilgili gerekli ve detaylı bilgiler zaten verilmiş de ben bizim milletteki kuruş hesabına çok takılıyorum ya :) Yakıt fiyatları artık günlük bile değişirken ki mazot fiyatları istasyonlarda da çok değişiyor neden kuruş hesabında ısrar eden bir yapımız var. Litre hesabı yapsak 10 sene önce bile forumlarda yazılan bir yazı okusak kıyaslama yapıp faydalanabiliriz. 

Ben de takiliyorum :) Milletce cebi  ne kadar etkiliyor ona bakiyoruz galiba :)  Bu arada kurus hesabi yapmak daha zor degil mi ya? normalde milletce kolaya da kacariz. 

Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

Sagolun 

Verdıgınız fıkırler ıcın,amac tabııkı kurus saymak degıl performans benım konum devırlı kullanırsam tabııkı kullanım artıyor...

Yokuslarda 5 le sıyırması gereken yerde 4 e dusunce hep 1.6 gelıyor aklıma...bunu alırken kımse bana 1.6 daha keyıflıdır dıye uyarmadı yurtdısından yenı gelmıstık,yanı hala yolda gorurum ıc cekerım....

Kendımınkıne (1.4 tdcı) cıcek gıbı bakıyorum,satılık 1.6 tdcı ılanlarda yazmıyorlarmı "bunu 1.4  lerle karıstırmayın yanında sutcu beygırı kalır" dıye yok canım daha neler gecenlerde hybırd toyota yarısle kapıstım sildim attım (170km) yanı..ne bıleyım ...ama alacam sonunda 1.6 tdcı yı...

tekrar resekkurler:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...