İçeriğe Yönlendir

S Max - Cam Kademesi Sorunu

Yakup ünye

Recommended Posts

Yakup ünye
(düzenlendi)

Selamun aleykum arkadaslar daha onceden fiesta ile ilgili sorunlarim ve sorularim vardi simdi aile büyüdü s max aldik gecenlerde kapilara ip neon döşeyeyim dedim 3 kurusluk is yapayim derken 5 kurustan olmak mesele,neyse ip neon elektiigini cam motorundan alayim dedim cam kademesi bozuldu proglamladim sonra her yeri  taktim montaladim oh dedik derken simdide cam 10cm 10 cm kalkip inmeye basladi yeniden programladim aku kutup basini soktum bilgisayardan araba beynini resetledim olmadi modul bozuk dicem ama kumandadan cami indiriyor fakat kaldirmiyor bi acayip bisey oldu kumandadan indirme sadace araba kilitliyken ilk acilista oluyo sonra daha olmuyor bir fikri veya basina boyle bisey gelmis olan arkadaslar yardim 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elektrik alınan yeri iptal edip deneyin? cam fitilinde / kapı iç cam sıyırıcıda sıkışma vs. olmasın montaj sonrası?

Yorum bağlantısı
Yakup ünye
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

elektrik alınan yeri iptal edip deneyin? cam fitilinde / kapı iç cam sıyırıcıda sıkışma vs. olmasın montaj sonrası?

Modül kablosunu cikardim bir sure bekledim cam fitilinde sıkışma yok kontrol ettim. Cam modulu sikortasi yansa hic mi calismaz yada boyle bir hata yapar mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sigorta atsa elektrik hiç gelmez. uzaktan kumanda ile global kapama yaparken de duruyor mu cam? tek bir cam da mı sorun oluştu hepsinde mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaptığınız bağlantıyı iptal edin.
Çektiği akım arttığı için camı sıkıştı zannediyordur.

Ledlere elektriği ayrıca parklardan çekin. Belli ki çok akım çekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup ünye

evet cam elektiriginden baglantiyi söktüm  kapi körüklerinden kablo cektim  vs.. cakmakliktan aldim elektirigi   ama sorun hala devam diyor  modül bozuk dicem ama  araba kilitliyken araba anahtari ile camlari actigimda hepsi iniyor  ama kalkmiyor  simdi elektirigini cakmakliktan aldigim ip neonlarda 30 dk gibi bir sürede elektirigi kesiyor onada bir anahtar yapmam gerekecek  birde koltuk isitmasinda kontak elektirigi var ordan alsam nasil olur zarar verir mi?

Yorum bağlantısı
Yakup ünye
36 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sürekli mi yanacak bu.
Neden sigorta kutusundan almıyorsunuz ?

Valla mehmet abi sikorta kutusunda daha önce hiç islem yapmadim ordada bir sıkınti cikar beyinden duman atar :)arabanin torpido kapaginin altindaki sikortada en fazla 25 A sikorta var hangisinden alayim 

5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

cam kaldırmayı tek tek düğmelerden kodladınzı mı?

Bozuk olan cam 10 cm on santim kalkiyor yani kodlama yapilamiyor ustam aklima bisey gelmiyor napsak modul degissek sorun devam ederse bosuna masraf 

Yorum bağlantısı
Yakup ünye
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence modülle alakası yok bunun.

Basılı tutunca kalkmalı

Her tusa bastigimda 10 cm on santim hareket ediyor o yuzden programlama yapilmiyor yapilsa bile bu kademeyi hafizaya aliyor dedigim gibi aku kutup basini soktum bilgsayardan beyin resetleme taptim modul kablosunu cikardim taktim yani yapilabilcek herseyi denedim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bişeyler yanlış.
Basılı tutunca kalkmıyorsa. Bi ekektrikçi veya servis görsün.

Yorum bağlantısı
Emir Emre Demir

Merhabalar

Buna benzer bir sorun da ben de var. Bazen camlar surucu tarafinda ki kumandalardan acip kapatirken takiliyor, cikarken kendi kendine geri iniyor, bazen sol arka cam, cani isteyince kalkiyor istemeyince kalkmiyor. Aku biraz zayif sebebi bu mudur acaba ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor çalışırken akü durumundan cam geri inmez. sıkışma algılarsa iner

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 saat önce, Emir Emre Demir yazdı:

Merhabalar

Buna benzer bir sorun da ben de var. Bazen camlar surucu tarafinda ki kumandalardan acip kapatirken takiliyor, cikarken kendi kendine geri iniyor, bazen sol arka cam, cani isteyince kalkiyor istemeyince kalkmiyor. Aku biraz zayif sebebi bu mudur acaba ?

Fitiller bozuk bence.. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yakup ünye

ilgili arakadaslara cok tessekkürler is guc anca zaman bulabildigim kadar yazabiliyorum ikinci el bir modül ariyorum ,cam mekanizma olarak hic bir sorun göremedim araba kapali durumdayken anahtarliktan cam indirme yapiyor sorunlu cam bile ama kilitler acildiginda kaldirmiyor o tek cami ayni sekilde kapi dügmeside ford servis ucuk fiyalar istedi aramaya devam bu arada 4 kapiya neon led dösedim sorunda zaten cam motorundan elektirik almak istedigimde oldu o yüzden bende kapi körüklerinden kablo cektim biraz ugrastirdi ama becerdim kirip dökmeden ama degdi , bu neon ledler 12v altindaki elektirikte calismiyor kapidaki elektirikler 12v gelmiyor 11.13 v civari neyse 2 kurusluk is yapayim derken cam modülünden olduk hic deilse 10 cm 10 cm kalkiyor :)))

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Cam fitillerinin arasına cam açıkken wd 40 sıkın. Camların hareketi oldukça kolaylaşır. Sorun olmayan camlarada yapın bunu ömrü uzar. Sorunlu olan camın kapama düğmesine cam kapalıyken 5 saniye basılı tutun kodlanmış olur. Bundan sonra düzelebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kodlamayı ben camı kapatıp 3 kez tekrar kapama şeklinde çekiyorum tuşu, 2 kez çek-bırak, 3.de tık-tık sesi gelene kadar basılı tutuyorum. 10 cm 10 cm kalmasını kodlama ile çözeceğinizi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Yakup ünye

Evet arkadaslar s max kullanicilari benim arac 2.0 145 beygir benzinli dün 150 km mesafeye giderken trafige yakalandim tabiri caizse gidim gidim ilerkedik sonra bisey farkina vardim frene bastigimda rölanti 1500 lere firliyordu ilk kalkistan sonra frene basildiginda bu dedigim 5 metre mesafalerde oynuyor biraz arastirma yaptim normal diyenlerde var fren körügünün hava kacirmasi yanlis bir hava almasi gibi yorum yapanlarda olmus sizce 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 teki motor mu bu. 

Bir saat önce, Yakup ünye yazdı:

Evet arkadaslar s max kullanicilari benim arac 2.0 145 beygir benzinli 

Mk3 mondeodaki motor mu bu. ?

Yorum bağlantısı
Yakup ünye

olablir tam bilmiyorum 2.0 145 bg duratec benzinli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 03.10.2017 at 13:11, Yakup ünye yazdı:

Evet arkadaslar s max kullanicilari benim arac 2.0 145 beygir benzinli dün 150 km mesafeye giderken trafige yakalandim tabiri caizse gidim gidim ilerkedik sonra bisey farkina vardim frene bastigimda rölanti 1500 lere firliyordu ilk kalkistan sonra frene basildiginda bu dedigim 5 metre mesafalerde oynuyor biraz arastirma yaptim normal diyenlerde var fren körügünün hava kacirmasi yanlis bir hava almasi gibi yorum yapanlarda olmus sizce 

Her seferinde yapıyorsa, sorun aramak gerek.. Ama anlıksa o an enerji tüketiminin fazla olduğu bir andır ve normaldir.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...