İçeriğe Yönlendir

Araç Tavsiyesi Leon-Octavia

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Skoda Octavia 1.6TDİ+DSG arıyordum ancak gözüm son günlerde Seat Leon SW 1.6TDİ+DSG ye kaymaya başladı sizce iki aracın birbirine üstünlük kuracağı noktalar varmıdır? 
Leonun tek artısı benim bütçeme göre cam tavanlı alınabiliyor olması ancak iki aracıda kullanmadım bilenlerden ve fikir sahiplerinden yorum bekliyorum:)

İki aracın temsili fotoları 

SEAT-LEON-ST-006H.jpg

4_Skoda-Octavia-A7.jpg

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben octavia alırdım. Seat Leon ST aşırı tipsiz bir araba bence. Aman bizim model gamında sw eksik olmasın diye sonradan sanki bilgisayarda çekip uzatmışlar gibi alakasız oranları var.  Ancak farklı bir sw alınacaksa araştırılabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Ben Octavia kullanıyorum. Kardeşimde 2016 model dizel  Leon vardı bir kaç kez kullandım.

Süspansiyonu biraz zayıf çok takırdı oluyor. Motor sesi de tüm içerde bayağı gürültülü çalışıyor.

Koltukları Octavia ya göre bayağı dar sığamadım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Ben de Octaiva derim ki siz yeni kasayı gözünüze kestirmişsiniz. Burada bir meslektaşım aldığında test amaçlı biraz turlamıştım ve gidişini çok beğenmiştim. Otomatik transmisyonda vites geçişlerindeki hissizlik de dikkate değerdi. 

En önemli özelliği olan Notchback diye tarif edilen arka bagaj kapağıyla Station Wagon hissiyatını da rahatlıkla sunacaktır size...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Sw ye ihtiyac var mi memleket uzak mi 3 5 cocuk var mi :)

bagaj önemli ancak bagaj büyüklüğünden dolayı değilde görünümden dolayı düşünüyorum

1 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Ben Octavia kullanıyorum. Kardeşimde 2016 model dizel  Leon vardı bir kaç kez kullandım.

Süspansiyonu biraz zayıf çok takırdı oluyor. Motor sesi de tüm içerde bayağı gürültülü çalışıyor.

Koltukları Octavia ya göre bayağı dar sığamadım.

octaviadan daha az yol sesi alıyormuş galiba leon octaviada karar kılmıştım ancak kafam karıştı biraz

Bir saat önce, Barış Göktürk yazdı:

Ben de Octaiva derim ki siz yeni kasayı gözünüze kestirmişsiniz. Burada bir meslektaşım aldığında test amaçlı biraz turlamıştım ve gidişini çok beğenmiştim. Otomatik transmisyonda vites geçişlerindeki hissizlik de dikkate değerdi. 

En önemli özelliği olan Notchback diye tarif edilen arka bagaj kapağıyla Station Wagon hissiyatını da rahatlıkla sunacaktır size...

octavia içime tam olarak sindi ama leon da göz kırpıyor bakalım nolcak:)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Octavia'nın iç hacmi geniş ama stabilitesi Leon'dan kötü. Özellikle yüksek süratte fark var, ikisini de test edin bence.

Leon SW farklı bir araç, tarz sahibi bence, oysa ortalık Octavia dolu. Bence Leon.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Octavia'nın iç hacmi geniş ama stabilitesi Leon'dan kötü. Özellikle yüksek süratte fark var, ikisini de test edin bence.

Leon SW farklı bir araç, tarz sahibi bence, oysa ortalık Octavia dolu. Bence Leon.

Hocam bende aynı şekilde düşünüyorum ben bu arabayı düşük km de alıp 3-5 sene kullanmayı planlıyorum bence kötü bir seçenek değil en az octavia kadar mantıklı gibi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Ben Octavia derdim eski bir kullanıcısı olarak. SW Leon da olsa zor satabilirsiniz ileride. Ama mutlaka servis bakımlı olmasına dikkat edin, sonrasında siz de servise gidin mutlaka

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Karaduman
(düzenlendi)

2011 yılında sıfır aldığım ibiza dan dolayı seat benim için yol tutuşu olsun, konforu olsun çok güzel bir araç tek kötü tarafı içinin dar olmasıydı ve satış sebebim de dar olmasıydı. 

eğer benim gibi iri yapılı değilseniz bence seat güzel bir seçenek.

2. el piyasasına gelince ben aldığım aracı 1 yıl sonra 500 tl eksiğine satmıştım. yani 2. el de sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

sonuçta skoda da seatta vw grubunun aracı. 

tarihinde Eray Karaduman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

sen bineceksen leon al aile de binecekse octavia derim.

aralarında elle tutulur bir kalita farkı olacağını sanmam

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sadece hacim değil yükleme kolaylığı ile sw ler en mantıklı araçlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Leon tavsiye ederim.. sw konusunda bisey diyemem . Leon alinacaksa advanced paketli ilk tercihiniz olsun eğer FR olmayacaksa.. fr olursa 6.5 ekran şart

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Leon un renk ve jantlar güzelmiş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İkisisi de aynı Vw teknolojisine sahip ancak zevk ve renkler tartışılmasa da Leon atletizme hazırlanan sporcu gibi duruyor Octavia yanında. O biraz daha sakin, göle karşı çay içmek gibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

SW araç farklı tercih. Benim cevremde kullananların min 2 çocuğu var. 

Aracın boyu daha uzun olacağı için Leon gibi bir sürüşü veya yol tutuşu olur mu?

Bagaj kapasiteleri neredeyse benzer. O zaman iç mekan genişliği de dikkate alınmalı. 4.60lık bir araç kullanacaksam ve malzeme, motor aynıysa içi ferah olan bana daha yakın olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Swlerin iç mekanı daha geniş olabiliyor. Bagaj hacmi çok fazla olmasa da bagaj eşikleri düşük,  yüklemek kolay, uzun eşyalar için uygun. Sürüş özellikleri de sedanlara yakın, suvlardan vs daha iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Swlerin iç mekanı daha geniş olabiliyor. Bagaj hacmi çok fazla olmasa da bagaj eşikleri düşük,  yüklemek kolay, uzun eşyalar için uygun. Sürüş özellikleri de sedanlara yakın, suvlardan vs daha iyi. 

Leon ile Sw modeli arası 30 cm var. Hem 200 lt fazla bagaj hacmi hem iç genişlik aynı anda zor bu modelde. 

Megane ST epey geniş bir araç mesela. Tam sizin tanıma uyuyor.

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Leon revaçta. TDI +DSG çok cazip geliyor. Ama Octavia da Leon'dan geniş. Octavia'yı çok bilmem ama Leon biraz spora kaçıyor. Süspansiyon da muhtemelen Octavia'dan serttir. Sizin aklınızda Leon var belli. Eğer sığma problemi yoksa ki siz sw bakıyorsunuz içinizde kalmamalı, Leon'a yönelmelisiniz. Aile genişleyip hevesler alınınca zaten Octavia gibi bir şeye zaten döneceksiniz. Şimdilik keyfini çıkarın ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Bunları alma [emoji113]️ hele skoda hiç alma alacaksan anahtarı olan skoda al özelden anlatırım sana [emoji1] superb alabilirsin yada 2 3 yaş küçük BMW 320 d en iyisi olur ayrıca 320D nin sw si bi harikadir haberin olsun [emoji51][emoji56]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
16 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

Hocam bende aynı şekilde düşünüyorum ben bu arabayı düşük km de alıp 3-5 sene kullanmayı planlıyorum bence kötü bir seçenek değil en az octavia kadar mantıklı gibi

Hele ki 2. el almayı planlıyorsanız SW modeller tam fırsat araçları oluyor, 0 km'si pahalı, 2. eli nispeten uygun. Daha az paraya daha çok araba.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Leon DSG TDI sahibi olarak , yol tutuş üzerinde standart gelen lastikleri değiştirdiğiniz anda aldığınız lastiğe göre kesinlikle daha iyi oluyor. :) Bendeki HB kasa fakat ona rağmen mezar gibi bir bagajı var :) Arka koltukları yatırarak geniş hacme sahip olursunuz. 2 çocuklu biri olarak bagaj yeterli + eşya yüklenebilir. DSG yi seviyorum hızlanması gidişi güzel. Lakin arabada acayip derecede tıkırtılar mevcut. Trim sesleri had safhada , cam tavandan da ilerde sesler gelmeye başlıyor bakım yaptırmak gerekli , benim ki 2015 model style + ek paketleri mevcut cam tavan Led paket falan yeni kasada bu sesleri gidermişler mi bilemiyorum. Kapı lastikleri aşırı derecede gıcırtı yapar sürekli olarak kapı lastiklerini silikon sprey ile siliyorum. 2 Yıkama sonrası başa dönüyor o ayrı :) Uzun yolda yormaz ama ferah bir araç değil kasa yapısından dolayı basık geliyor bana biraz. Ses sistemi bence çok iyi , Konsoldaki teybin kullanımı ve arayüzü kolay bir çok insana hitap edebiliyor.  Bakım diğer araçlarda olduğu gibi pahalı minimum 650 TL ile başlıyorsunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
10 saat önce, Cengiz Koşak yazdı:

Bunları alma emoji113.png️ hele skoda hiç alma alacaksan anahtarı olan skoda al özelden anlatırım sana emoji1.png superb alabilirsin yada 2 3 yaş küçük BMW 320 d en iyisi olur ayrıca 320D nin sw si bi harikadir haberin olsun emoji51.pngemoji56.png

şimdilik seçenek bunlar cengo :) yoksa alacam bi e90 3.20d m sport :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sw-mpv nin güzelliği başkadır(sedanlar garip geliyor artık gözüme), leon sw benim de beğendiğim bir araç, ciddi alıcısı olurdum, hele ki donanımlı ve tdi+dsg.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...