İçeriğe Yönlendir

Scirocco Kısa Far Arızası

Nihat Palolu

Recommended Posts

Metin Akbal
(düzenlendi)

Bu arac yeni gri Scirocco idi yanlis hatirlamiyorsam dogru mu?

Aldiginizdan beri mi oyle?

Vw lerde kodlama ile gunduz surekli acik olacak halde kodlanabiliyor belki arabada yazilimsal bir mudahale olabilir farlarin surekli acik kalmasiyla ilgili.

Sigortaya hic elektirik gelmiyor ise ya far anahtarinda sikinti ya da bcm de sikinti oldugunu dusunuyorum. Ic aydinlatma derken kadran dugme cakmaklik vs aydinlatmasi ise onlarda far anahtarina bagli. Muhtemelen far anahtari. Golf V uyar muhtemelen. Sokmek icin far anahtarinin dugmesine bastirarak fari acma konumuna getirip cekeceksiniz.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Heyecanla takip ediyorum. Umarım küçücük bir ayarla durum düzelir.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçmiş olsun, bana da far anahtarı gibi geldi. Bizim eski Mk3 Mondeo'da da benzer bir sorun olmuştu ve anahtar arızalıydı.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bcm arızası

Servis ya da vag grubu elektrikçisine gidin. Bcm pahalı bir kart geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
4 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:
10 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Kısalarla birlikte parklar da yanıyor muymuş?

Sadece ön farın kısa ve parkları yanar iç ve arkalar yanmaz demiş internette biri

Benim arabada arkalar da yanıyor du, ön parkların yanıp arkların yanmaması mantıksız geldi bana.

Yazanın ön farları farklı galiba

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Benim arabada arkalar da yanıyor du, ön parkların yanıp arkların yanmaması mantıksız geldi bana.

Vag serilerinde kısa farları gündüz farı olarak aktif etme var. Arkalar yanmıyor. Senin araçta yazılımsal bişey çıkacak sanki

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bu arac yeni gri Scirocco idi yanlis hatirlamiyorsam dogru mu?

Aldiginizdan beri mi oyle?

Vw lerde kodlama ile gunduz surekli acik olacak halde kodlanabiliyor belki arabada yazilimsal bir mudahale olabilir farlarin surekli acik kalmasiyla ilgili.

Sigortaya hic elektirik gelmiyor ise ya far anahtarinda sikinti ya da bcm de sikinti oldugunu dusunuyorum. Ic aydinlatma derken kadran dugme cakmaklik vs aydinlatmasi ise onlarda far anahtarina bagli. Muhtemelen far anahtari. Golf V uyar muhtemelen. Sokmek icin far anahtarinin dugmesine bastirarak fari acma konumuna getirip cekeceksiniz.

Evet o araba,

Aldığımda öyleydi, hatta açtığım konuya eklediğim ilk resimde de kısa farlar ve parklar yanıyor.

Kodlama ile yapılabiliyor gibi, kılavuzda tarifini yazmış ama olmadı, olmazsa servise gidin diyor, servis kodlamayla değiştirebiliyor demek ki.

Sigortaya elektrik gelmiyor tamam doğru ama, çakmak sigortasına da elektrik gelmiyor.

İç aydınlatmada sıkıntı yok. Onlar normal çalışıyor, istediğim gibi açıp kapatabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Vag serilerinde kısa farları gündüz farı olarak aktif etme var. Arkalar yanmıyor. Senin araçta yazılımsal bişey çıkacak sanki

Tamam hadi diyelim ki kısa farlar gündüz farı olarak aktif edildi.

Parklar niye yanıyor?

Hadi parklar da aktif edildi, önler yanarken arkalar niye yanmasın?

1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Heyecanla takip ediyorum. Umarım küçücük bir ayarla durum düzelir.

Göreceğiz ne çıkacak karşıma :)

47 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Geçmiş olsun, bana da far anahtarı gibi geldi. Bizim eski Mk3 Mondeo'da da benzer bir sorun olmuştu ve anahtar arızalıydı.

Sağolasın Sami, far anahtarını söküp bakmadım ama bence değil

33 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bcm arızası

Servis ya da vag grubu elektrikçisine gidin. Bcm pahalı bir kart geçmiş olsun

İnşallah ağır masraflı bir şey çıkmaz, teşekkürler.

28 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İşin sonunda elektronik çıkarsa haberim osun Nihat

Tamamdır Servet abi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sani'nin iş yerinin sahibinde Jeep vardı. Onda sorun ampülleri süren elektronik devreden çıkmıştı.

22 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Parklar niye yanıyor?

Sağ ve sol ayrı hattan beslenir. Bence far anahtarı sadece komut gönderiyor. Çakmak sigortası ve farlar tek ana noktadan besleniyor olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)
27 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Parklar niye yanıyor?

Ben de vagcom kablo var istanbulda olsaydınız beraber bakardık.

Kodlama ile bende sisleri gundüz farı olarak kullanıyorum. vw grubunda baya birşey açıp kapatabiliyorsunuz. Ama durduk yere kodlamaya müdahale edilmeden nasıl bozulacak ki. Bence donanımsal bir sorununuz var. bu arada sigorta atsa yada ampül ile beyin tesisatı arasında bir sıkıntı olsa dediğim gibi araç ampül ışığını yakardı. Çünkü her kontak çevirişinizde tavan aydınlatması hariç araç tüm ampülleri kontrol ediyor.

Sonradan xenon takıp silecek beynini yakan araba bizimkiler Allah kolaylık versin.

Bu arada ampüllerden bir tanesi söküp ampül ışığı alıyormusunuz diye bir bakın.

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim Altea da sis yanmıyordu, yandığı zamanda kontağı kapatana kadar sönmüyordu hatırlarsın belki. Akü zayıflamış idi akü değişince düzelmişti

Sonra tekrar hortladı, sorun bcmdeki sürücüde çıktı bcm değişti düzeldi. Ben çıkma 180e aldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yeni bcm değiştirmiş biri olarak umarım sorun başka yerdendir abi.. çıkması bile çok uçuk fiyatta

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
40 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Ben de vagcom kablo var istanbulda olsaydınız beraber bakardık.

Kodlama ile bende sisleri gundüz farı olarak kullanıyorum. vw grubunda baya birşey açıp kapatabiliyorsunuz. Ama durduk yere kodlamaya müdahale edilmeden nasıl bozulacak ki. Bence donanımsal bir sorununuz var. bu arada sigorta atsa yada ampül ile beyin tesisatı arasında bir sıkıntı olsa dediğim gibi araç ampül ışığını yakardı. Çünkü her kontak çevirişinizde tavan aydınlatması hariç araç tüm ampülleri kontrol ediyor.

Sonradan xenon takıp silecek beynini yakan araba bizimkiler Allah kolaylık versin.

Bu arada ampüllerden bir tanesi söküp ampül ışığı alıyormusunuz diye bir bakın.

Araba ampul arıza ışığını yakıyor, ayrıca sağ ve sol kısa farın yanmadığını ekranda yazılı olarak da gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
6 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Araba ampul arıza ışığını yakıyor, ayrıca sağ ve sol kısa farın yanmadığını ekranda yazılı olarak da gösteriyor.

Ampüller takılı ikende arıza veriyor mu?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ford olsa aküyü söküp bir süre beklemeyi önericem ama vw de olurmu bilemedim. 

Akü sağlammı ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Şimdi, Ersen Tapan yazdı:

Ford olsa aküyü söküp bir süre beklemeyi önericem ama vw de olurmu bilemedim. 

Akü sağlammı ?

Ersen Abi yarım saat bekledim airbag ışığı sönsün diye akü sökük hiç bir işe yaramadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
17 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Araya kısaca yazayım, arabayı yetkili servise bıraktım.

İnşallah ucuz yollu hallolur. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Araya kısaca yazayım, arabayı yetkili servise bıraktım.

Daha bi kalbim pır pır etmeye başladı. Umuyorum ucuza hallolacaktır. VW deyince hep bi içim oynaşıyor :(

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Focus aracimda buna benzer bir sorunum vardi. Far anahtari bozuk cikmisti..

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
4 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Eğer park lambaları gündüz farı olarak lisanslanmışsa, standartlara göre gündüz farları aydınlatırken arka park lambalarının yanmaması gerekir. Arka farlar da yanıyorsa bu gündüz farı olmaz normal far olur.

Diğer taraftan sorunla ilgili;

1. Farlar yanmıyor.

2. Çakmaklığın aydınlatması çalışmıyor

3. Varsa cam açma kapama düğmeleri üzerindeki aydınlatmalar yanmıyor

4. Plaka aydınlatmaları yanmıyor

5. Yine varsa torpido aydınlatması çalışmıyor.

Eğer bu 5 maddenin hepsi bir arada ise sorun %99 far anahtarı. Ama bir tanesi çalışıyor diğerleri çalışmıyor ise başka yerlere bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vagcom işinden anlayan birine öncelikle kodlamalara baktırın. Büyük ihtimal kontak açınca kısalar yansın şeklinde kodlanmış aracınız. Sonraki arıza ise ya bcm ya far anahtarı. Far anahtarını denemek kolay. BCM ise arkadaşların dediği gibi pahalı bir parça. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Evet o araba,
Aldığımda öyleydi, hatta açtığım konuya eklediğim ilk resimde de kısa farlar ve parklar yanıyor.
Kodlama ile yapılabiliyor gibi, kılavuzda tarifini yazmış ama olmadı, olmazsa servise gidin diyor, servis kodlamayla değiştirebiliyor demek ki.
Sigortaya elektrik gelmiyor tamam doğru ama, çakmak sigortasına da elektrik gelmiyor.
İç aydınlatmada sıkıntı yok. Onlar normal çalışıyor, istediğim gibi açıp kapatabiliyorum.
Ic aydinlatmadan kastim kadran aydinlatmasi. Kisa farla birlikte yaniyor mu?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...