İçeriğe Yönlendir

Nissan Qashqai Yakıt Tüketimi ve Diğer Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Metin Akbal

1.0 Ecotsi 110hp Ibiza da 50 kmde 7.vitese gelip hiz artiriyordu arac D modda. Buna ragmen ne ara 100 e gelmis kac araba gecmis, farkina varmiyordum bile. Gaza yuklendigim zaman ise cok ani vites degisimi ile degisimi hissetmeden hiz artirabiliyordu arac. S mod zaten apayri birsey. Yavru bildigin otoban faresi bana gore. İstanbul dan Rize ye 1000 kusur km de test ettim.

Ki Kullanan arkadaşım var, D moddan daha az yakıyor. [emoji4]

O arkadas araba kullanmayi bilmiyordu bence [emoji16]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi trafiğe kapalı hangi yolda 240 yaptın ? [emoji4]
Tamam detayları sonra şey yapalım
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Tabi bu dizel araç için geçerli.

Bence şanzumanında etkisi var bu değişimde. Büyük ihtimalle eski sahibi sakin kullandığı için şanzuman öyle alıştı, zamanla kendini yeni sürüş stiline göre güncelledi.

Bmwlerde kullanıcı alışkanlıklarını sıfırlama vardı, Nissanda da olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
34 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Tabi bu dizel araç için geçerli.

Bence şanzumanında etkisi var bu değişimde. Büyük ihtimalle eski sahibi sakin kullandığı için şanzuman öyle alıştı, zamanla kendini yeni sürüş stiline göre güncelledi.

Bmwlerde kullanıcı alışkanlıklarını sıfırlama vardı, Nissanda da olabilir.

Sıfırlama olup olmadığını bilmiyorum ama. Mondeodaki Jatco gibi bunun da öğrendiği kesin.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
12,5 lt ile de ben tüketimde tasarrufun dibine vurdum. :kovboy:
Hem emekli hemde zengin kişiler lütfen bu konudan uzak dursun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
47 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Ahmet Kiriş yazdı:
12,5 lt ile de ben tüketimde tasarrufun dibine vurdum. :kovboy:

Hem emekli hemde zengin kişiler lütfen bu konudan uzak dursun

70.000.-TL Cash is overable this game. :voltron:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Reklam gibi olmasın, benden aldığı yakıttan sonra 240 yapmaya başladı makine ... :fiuw: aynından 41 plakalı 4x4 siyah bir araca da koyduk, giderken eksozuna dikkat ettim oksijen kaynağı gibi şeyler çıkıyordu...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Mehmet abi öyle anlatmışsın ki, hemen 2.0 dizel otomatik Qashqai ilanlarına baktım. Türkiye'de 30 tane var ve km ler yüksek haliyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Abi ne çok test yapmışın testler için bile bayağı bütçe gerekli...:biggrin: 

Bilgilendirme için eline sağlık ....

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

o değerler çok çok iyi, 2,0 motor, bu aerodinbamikte yani yüksek araç, e ağırlığı da var, bir tork konvertörlü,  çok iyi 6 bile iyi ki, 5,2 nedir ya, 1,6 diel focus gibi..
captiva aldı bir yakınım, uzun yol yaptı,esk ten bursa-ist.  gezdi geldi, karışık 48 kuruş dedi yani 10 lt üstünde.. 
bir sn ya, bu değerler, o diagonal test falan, arazida parıl parıl parlıyor araçta, satçan da fragman mı geçiyorsun Abi. :p :=))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Reklam gibi olmasın, benden aldığı yakıttan sonra 240 yapmaya başladı makine ... :fiuw: aynından 41 plakalı 4x4 siyah bir araca da koyduk, giderken eksozuna dikkat ettim oksijen kaynağı gibi şeyler çıkıyordu...

Senin mazot shell'e göre kıyaslayınca daha uzun yol yapıyor gibi geliyor bana :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

2.0 motor 5  litreler gerçekten çok iyi.     2.0 dizel otomatik captiva benzer sürüşlerde dahi min 8-9  litre yakıyor

şanzıman 5 ileri belki daha ağırdır ama fark çok

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Senin mazotu dağda taşta bitirip, Aksaraydan ucuz mazot aldım. 900 km gitti la araç:biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Fazlı Özdemir yazdı:

Mehmet abi öyle anlatmışsın ki, hemen 2.0 dizel otomatik Qashqai ilanlarına baktım. Türkiye'de 30 tane var ve km ler yüksek haliyle.

E bende 150 binde olanı var.

Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Dpf var mı Emmi senin araçta?

Yok Köksal

34 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Abi ne çok test yapmışın testler için bile bayağı bütçe gerekli...:biggrin: 

Bilgilendirme için eline sağlık ....

Eee kolay değil yorum yazmak :)

29 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

o değerler çok çok iyi, 2,0 motor, bu aerodinbamikte yani yüksek araç, e ağırlığı da var, bir tork konvertörlü,  çok iyi 6 bile iyi ki, 5,2 nedir ya, 1,6 diel focus gibi..
captiva aldı bir yakınım, uzun yol yaptı,esk ten bursa-ist.  gezdi geldi, karışık 48 kuruş dedi yani 10 lt üstünde.. 
bir sn ya, bu değerler, o diagonal test falan, arazida parıl parıl parlıyor araçta, satçan da fragman mı geçiyorsun Abi. :p :=))

Şu an uzun yol rekorum üst rekorum 10 litre.. (Sürekli tam gaz),  alt rekorum 5,2 litre.. 100 km.

Arazi testim 11 litre.

Ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğim.. hız 100'den 130'a çıktığı an tüketim ortalaması 5,2'den 6,5-6,8'lere çıkıyor. 

E satacağım elbet, 2 yılı dolmak üzere :) Ama henüz değil. Bir müddet daha benimle.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Servet Aydın abim boşuna demiyor aracın hakkını ver diye [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2.0 motor 5  litreler gerçekten çok iyi.     2.0 dizel otomatik captiva benzer sürüşlerde dahi min 8-9  litre yakıyor

Bence de çok iyi.

99c88217cd9b766ba107c3552bd44e0c.jpg
4 dakika önce, Coşkun Basan yazdı:

Servet Aydın abim boşuna demiyor aracın hakkını ver diye emoji3.png

Aynen, 150 beygir araba alıp, 30 beygirle dolanmayı yanlış buluyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bazen ben de diyorum 100-110 gitsem ne kadar yakar acaba, test edeyim diye. en gec 10 dk sonra kadranda 130-140 yaziyor yine:biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

.

Bak Servet.. nasıl güzel çalışmış sistem.. 

Havadaki değil de yerdeki patinaj ediyor :)  Arka sağa bak tam çıkarken.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
On 11.09.2017 at 16:37, Mehmet Ozyurek yazdı:

Fren yaptırıp, boşta kalan teker ile yere basan tekeri paralel dönecek hale getiriyor. 

Land bunu yapmıyor, havada sabit durmamalı teker. Araç zaten yürüyor, nihayetinde zemine temas anında teker birden dönmeye başlayacak

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin mazot shell'e göre kıyaslayınca daha uzun yol yapıyor gibi geliyor bana :)

%4 ü garanti... kendim hem küçük araçlarda ... hemde kocaman büyük araçlarda aşağı yukarı her gün test edebiliyorum...

bir örnek vereyim bizim büyük araçlardan bir tanesi toplamda 5665 km yol yapıp 1849 lt yakıt harcamış bu bizim tabir ile %32,64 yakmış demektir. (tabi tonaj yol durumları hava şartları gibi faktörler var)

%32,64 şu demektir. km başına 0,3264 lt yakıt harcamış veya başka deyişle 100 km de 32,64 lt yakıt harcamış demektir, bu çok güzel bir rakamdır kaşkai nin yarısı kadar motordan bahsediyoruz, başka tür istasyonlardan  da  yakıt alıyorum ve ölçüyorum rakamı %37-38 den aşağı göremiyorum... 

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Senin mazotu dağda taşta bitirip, Aksaraydan ucuz mazot aldım. 900 km gitti la araç:biggrin:

aferim, bi müddet sonra forumda "freelander pompa enjektör" diye konu görmeyelim :bravo:

aslında benimkide fazla pahalı değildi... hatta hatırladığım kadarıyla depo kapağına bişi koyup resim çekmiştin :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çok yakmış emmi, benim TDI 192 TL + 45 TL yakıt ile 1034 km gitti bu tatilde klima ful açık, 4 yetişkin ful dolu bagaj. Yol bilgisayarı ortalama hızı 87, tüketimi 4.9 gösterdi. Şehirlerarası yollarda 110-130 arası kullandım. Aydın'dan sonrası hep dağ tırmanışı inişi Marmaris'e kadar. Michelin crossclimate 4 mevsim lastik ile.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...