İçeriğe Yönlendir

Motobecane AV 7 Restorasyon

Emre Şimşek
Çözüme git Emre Şimşek tarafından,

Recommended Posts

Azad Mirzade

Harika bir konu, bir saattir okuyorum anca bitti, acayip gıpta ettim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

konuyu geç görmüşüm. motor ve pedal birlikteliği çok iyiymiş. içten yanmalı motoru atıp yerine 2000W veya üzeri fırçasız motor ve 48 volt sistem koymak ne muhteşem bir dönüşüm olurdu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
18 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

konuyu geç görmüşüm. motor ve pedal birlikteliği çok iyiymiş. içten yanmalı motoru atıp yerine 2000W veya üzeri fırçasız motor ve 48 volt sistem koymak ne muhteşem bir dönüşüm olurdu.

Amaç gelişim değil.. koruma bunda :)

Orijinal boyamasa kızacaktım ben. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Olabildiğince fabrikadan çıktığı haline sokmaktı maksadım. Şu an tek eksik far anahtarı, bir de pedallar. Orijinal pedal buldum ama takmadım. Bunları seviyorum çünkü

Hani motoru 1975 yılında yeni almış da ufak bir modifiye yapmış gibi hissediyorum 😎

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Nasıl canım çekiyor anlatamam.

En sonunda Antalya'ya taşınıcam o olacak :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sırf bunun için taşınılmaz ama başka bir sebep bulmaya bakın bence 😁

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
12 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Sırf bunun için taşınılmaz ama başka bir sebep bulmaya bakın bence 😁

Öyle deme, burada komşunun duvara yasladığı eski bir motosikletin yaşlandığını bile göremezsin sabahına kanat takıp uçuruyorlar. 👻

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

Şöyle bi restorasyon buldum. Marka falan tabii ki farklı ama moped olduğu için belki bazı yeniliklere fikir verebilir :)

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Şöyle bi restorasyon buldum. Marka falan tabii ki farklı ama moped olduğu için belki bazı yeniliklere fikir verebilir :)

Video Harika... :bravo:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Video efsane. Mükemmel, sonuna kadar zevkle izledim.

Güzel fikirler var gerçekten..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motoru toplarken video çekmemeiş ki, video çekerken motoru toplamış arada :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ama akıl işi ya, ledleri ne güzel yerleştirdi koltuğa. Ben de dün akşam mobilete bulamadığım ampülü led ile yaptım. 2 beyaz 1 maviyi seri bağladım. Yaklaşık 9 volt 90 ampere dayanır, işimi görür herhalde :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Emre Şimşek yazdı:

Ama akıl işi ya, ledleri ne güzel yerleştirdi koltuğa. Ben de dün akşam mobilete bulamadığım ampülü led ile yaptım. 2 beyaz 1 maviyi seri bağladım. Yaklaşık 9 volt 90 ampere dayanır, işimi görür herhalde :)

Hani, görelim?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şöyle bi restorasyon buldum. Marka falan tabii ki farklı ama moped olduğu için belki bazı yeniliklere fikir verebilir [emoji4]

Bu adam foto cekmekten nasil is yapabilmis merak ediyorum [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
19 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

3cc14bc8322aad7e37c4fee4886fb2c1.jpg

Lehimlemek için oğlumun yatmasını bekliyorum.

Ali'de böyle led çok? Hazır alsaydık?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ali'de böyle led çok? Hazır alsaydık?

Çok baktım ama kendim yapabileceğimi hiç düşünmemiştim:)

Zaten duy aliden alma bilr ledin duyu. 6.3 v yazıyordu ama benim mobilet bobinden dolayı biraz fazla ürettiği için patlatıyordu:) Ledler de aliden..

Bu çalışırsa efsane olacak, kendim yapmanın verdiği hazzı hiç biri vermez, tipi bozuk olsa da 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Bahadır Taşpolat

Sani Bey'in üstteki mesajı sayesinde farkettim konuyu kaçırmışım, ilk sayfada bazı fotoğraflar uçmuş sanırım :(

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
15 saat önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Sani Bey'in üstteki mesajı sayesinde farkettim konuyu kaçırmışım, ilk sayfada bazı fotoğraflar uçmuş sanırım :(

Kontrol edeyim, teşekkür ederim 😊 

On 10.02.2018 at 20:39, Emre Şimşek yazdı:

Ben de dağ bayır gezmek için aldım abi bakalım kullanabilecek miyim..
Benimkinin az bir bakıma ihtiyacı var..
db0202497affa8d46aa4877f4b7c125e.jpg9edb7449f7928c7fe4043437f5c75f88.jpg

Bu arada şu planeti de sattım gitti. Şimdi çift taban takılıyor..

Foroğraflara baktım hepsi görünüyor bende.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2 saat önce genç bir arkadaş ben arabayla geçerken evin bahçesinden çıkarıyordu, güzelce kaskını falanda giymişti, motor resmen yanıyordu, yeni full bakımdan geçmiş gıcır gıcır Planet motor, vay be diye baktım resmen, o derece cilloptu yani :)

biraz kullanma fırsatım oldu, katır gibidir tam yük motoru, yalnız çalıştırırken dikkat, ben bilmediğimden direk ayak marşına bastım, bir teptiki kolu direk nerdeyse dizime kadar sıyırdı bacağımı yandan, önce mandala basıp mobilet gibi piston basıncını sıfırlayıp marşa 2-3 kez basıyorsun, sonra mandalı bırakıp marşa bir basıyorsun gürlüyor resmen... :)

birde bu modelleri var

BiGZIGuCEAAS9IZ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aynen abi çalıştırmayı bir kaç ayda ancak öğrenebilmiştim benimkinde. Çok zevkli bir motor, bir o kadar da yorucu meret 🙂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bende boş durmadım tabii, arada babamın 89 model Simsonu bakımdan geçirdim, şuan babamların yazlıkta salonun ortasında beni bekliyor :D

ahanda bundan, 50cc 4 vites, eve bir döneyim atlayacağım hemen, bulabildiğim tüm yedek parçalarınıda stokladım, 30 sene gider artık :D

800px-Simson_sr50.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...