İçeriğe Yönlendir

Auris - Otomatik Şanzıman Tipi

Misafir

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Aynı yıllardaki Corolla ile aynı ise 4 ileri Aisin olmalı. Baya sağlam bir şanzıman diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fotodaki Mert in dediği gibi tork Konvertorlu sağlam şanzıman 2009 corollamda vardı konforlu ve sağlam olması artısı, performanstan ve yakıttan yemesi eksi yanı. Bu arada performanstan şikayetim olmadı ışıkta kalkarken uzaması hoşuma gidiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Macit Aliyev

Bu arada güncel bilgi olması açısından paylaşıyorum.

Yeni kasa otomatik aurislerde de  CVT şanzımandir. Görüntüsü de aşağıdakı gibidir.

7 kademeli sportif sıralı shiftmatic modu da mevcuttur.  Vites kolunu M konumuna getirince direksiyondan '+' ve '-' ler ile ayarlama yapılabilir.

vJ03PA.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Macit Aliyev
On 22.01.2019 at 20:04, Alpay Sumer yazdı:

@Mais Jannataliyev bu ara bu kasa  araci cok merak ediyorum.Biraz detayli bilgi verebilirmisiniz?

Alpay abi, merak ettiğin konularda dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım.

Tikli birisi olarak şunları belirteyim: geçişlerde hissetme,sıkıntı yok. Yakıtı çok iyi.Amartisörleri gayet iyi. 2011 focusuma göre kıyaslama yapıyorum. Yol tutuşuda güzel. 

Kısaca şöyle söyleyim tüm beklentilerimi karşılıyor. Sormak istediğim başka bir şey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Paketleri anlatirmisin? hangisi bos hangisi dolu kasa? Yakit durumu atmosferik olmasi cekis durumu? sen gelisine anlat herseyini merak ediyoruz..

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Yeni kasa Aurislerin:

Boşu Active paket.

Orta olanı Advance

Dolu paketi Premium.

Bir de bu 2 paketin Skypack(cam tavan) opsiyonlarını bulabilirsin. Active Skypack, Advance Skypack.

Active ile pek bilgim yok ancak Advance Skypack ile Premium arasındakı fark şunlardır:

Premiumda olup Advance Skypackde olmayanlar

Led farlar

Ön koltuk ısıtma

Ön ve arka park sistemi

Çift bölgeli klima

Advance Skypackda olup Premiumda olmayan ise Hız Sınırlama.

Çekiş olarak beni tatmin ediyor.Hatta hoşuma da gidiyor. 132 beygir. 7 ileri CVT şanzıman.

Yakıt olarak benimki LPG'li. Sakin kullanımda şehir içi 7-8 lt LPG yakıyor 100 km'de. Şehir dışı ise daha az.

Hem normal modu var, hem spor modu var. 7 kademeli sportif sıralı shiftmatic modunu ister direksiyondan vites kulakcıklarından, ister vitesten idare et.

Bagaj şimdlik bana yetiyor.Bir kaç resimde bonus olarak benden😉

DY7MQ3.jpg

EmPYXg.jpg

mM2PQ4.jpg

jgy59W.jpg

26JgDE.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Gurur Aytekin

Herkese merhabalar. 2008-2012 arası 1.6 Yarı veya tam otomatik lpg li bir auris almayı düşünüyorum. Malum benzin ve mazot fiyatları çok yüksek :) Aurislerin lpg uyumu, yarı ve tam otomatiği arasındaki avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi verebilirmisiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...