İçeriğe Yönlendir

Ka ile Uzun Yol Yapılırmı ? Evet yapılır :)

Yunusemre ARI

Recommended Posts

Ali Gök
16 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Ali bey,

Mantığınız yanlış maalesef. Şöyle ki:

Bir araba 100km'de 10LT yakıt yakıyor ama yakıt 1TL iken, bu araba az yakıyor olursa, Yakıt 5TL'ye çıktığında araba çok mu yakıyor olacak?

Sizin dediğiniz, arabanın işletme maaliyeti artıyor. Ancak aracın yakışı hep aynı.

Ben yaktığı litre için yorum yapmadım ki ama . Sonuca bakarım cebimden çıkan para 2 katı ise bana göre çok yakar 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gösterge aydınlatması bozulmuşda dışarıdan sırf görünsün diye LED takmışlar gibi, orijinali mı böyle [emoji848]

Yorum bağlantısı
Yunusemre ARI
On 23.09.2017 at 08:02, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Gösterge aydınlatması bozulmuşda dışarıdan sırf görünsün diye LED takmışlar gibi, orijinali mı böyle emoji848.png

bu araçlarda bu şekilde ,orjinal

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Halil İbrahim Kandaş

benim bir sorum olacak istanbuldayım ve okulların tatil olmasıyla birlikte tahmini 1500 km yol yapacağım ancak ka ile önceden bir kaç defa boluya gidip gelmiştim.arabayı bakıma nereye götürebilirim ve uzun yol yapması için özellikle bazı yerlerine  baktırmam gerekiyormu ? cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
11 saat önce, Halil İbrahim Kandaş yazdı:

benim bir sorum olacak istanbuldayım ve okulların tatil olmasıyla birlikte tahmini 1500 km yol yapacağım ancak ka ile önceden bir kaç defa boluya gidip gelmiştim.arabayı bakıma nereye götürebilirim ve uzun yol yapması için özellikle bazı yerlerine  baktırmam gerekiyormu ? cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :)

belli bir şikayetin yoksa ağır bakımların tamsa frenler de tutuyorsa sorun yoktur. Subap ayarlarına baktır ama uzun yolda hayli az yakarsın ;)

Yorum bağlantısı
Haluk Yurtsev

türkiyede ve balkanlarda gitmediğim yer kalmadı.hiç bir sorun yaratmadı..:)kişisel olarak çok memnunum.yakıtı olsun,konforu olsun harika...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Güneş

Hey gidi, Ka'nın da beni götürmediği yer kalmamıştı sağolsun. İzmir, İstanbul, Ankara, Isparta, Antalya, Balıkesir, Kayseri, Ankara, Muğla ve niceleri, senede 37 bin km yapmıştım daha da bana mısın demezdi emektar... :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
16 dakika önce, Zafer Güneş yazdı:

Hey gidi, Ka'nın da beni götürmediği yer kalmamıştı sağolsun. İzmir, İstanbul, Ankara, Isparta, Antalya, Balıkesir, Kayseri, Ankara, Muğla ve niceleri, senede 37 bin km yapmıştım daha da bana mısın demezdi emektar... :D

Bu tip videolar ilham verici. 

Kenardaki bilgileri nasıl elde ettiniz. Kayıtlı bir datamı var. Yoksa siz kendinizmi doldurdunuz o verileri. 

Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
(düzenlendi)
19 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu tip videolar ilham verici. 

Kenardaki bilgileri nasıl elde ettiniz. Kayıtlı bir datamı var. Yoksa siz kendinizmi doldurdunuz o verileri. 

Hangi bilgileri hocam anlayamadım :unsure2:

tarihinde Zafer Güneş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 saat önce, Zafer Güneş yazdı:

Hangi bilgileri hocam anlayamadım :unsure2:

Ka videosunu siz yyaptınız sandım, yazıyı görünce. :(

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
18 saat önce, Haluk Yurtsev yazdı:

türkiyede ve balkanlarda gitmediğim yer kalmadı.hiç bir sorun yaratmadı..:)kişisel olarak çok memnunum.yakıtı olsun,konforu olsun harika...

3 saat önce, Zafer Güneş yazdı:

bunları duymak güzel, ben de bayağı yol yapmayı planlıyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Zafer Güneş
1 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

bunları duymak güzel, ben de bayağı yol yapmayı planlıyorum :biggrin:

Bakımlı olduğu takdirde problem olacağını sanmıyorum, sadece yaz mevsiminde seyahat edecekseniz yanınızda en az 10 litre su ve lokma takımı bulundurmanızı öneririm. :D

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
25 dakika önce, Zafer Güneş yazdı:

Bakımlı olduğu takdirde problem olacağını sanmıyorum, sadece yaz mevsiminde seyahat edecekseniz yanınızda en az 10 litre su ve lokma takımı bulundurmanızı öneririm. :D

Lokma takımıyla bir şey yapamam ama su taşıyorum yanımda.

lokmalık bir durum olursa orda bırakır eve dönerim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Eskişehir-Antalya ardından geri dönüş yapmıştım bayram zamanı o sıcak havada tıkanan afyonda bile tık dememişti torosları tırmanırken sağ şeritten usul usul çıkmıştım. Ne hararet ne su eksiltme çakı gibiydi maşallah 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kadir Sime

Düzenli bakım yapıldıkça ve arabanın sesine kulak verdikçe bence Türkiye'nin her yerine gidilir. Benim ikinci Ford Ka'm.
Aracı aldığımda çok ciddi bir yağ yakma durumu vardı (1000 km / 1lt). Uzun süre binmeyi planladığım için komple motoru indirdim. Aklınıza gelebilecek ve önem arz eden her şeyi değiştirdim. Ön takımı helezon yayına kadar sıfırladım. Aracımla şimdi gözüm kapalı her yere gidiyorum. İstanbul - Altınoluk, İstanbul - Zonguldak, İstanbul - Isparta, İstanbul - Çeşme, İstanbul - Edirne yakın zamanda gittiğim uzun mesafe yollar. Çok şükür hiç problem yaşamadım. Yazın da İstanbul - Doğu turu ardından gezerek Akdeniz - Ege hattından dönmeyi düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu küçük motorlar mesela 50cc motorla dünya turu atılırmı gibi olmuş, evet atılır, her motorla uzun yol yapılır, arabaylada yapılır, olan nedir, 50 lik motorla gidişin sürüşün konforun vs. başka 1000 lik uzun yola uygun enduroyla başka olur,  Ka ile giderim İzmir-Kars Mondeoylada giderim, ikiside gider biri daha rahat ve çabuk diğeri daha az rahat ve uzun zamanda mesela....

kısaca hepsiyle gidilir, gidilir ama şehir içi için tasarlanmış araçla uzun yol için tasarlanmış aracın mutlaka farkıda vardır, aracın tasarlanma amacıdır esas olan, bunu göze aldınımızı her yere gidersiniz..... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biz de eski ka ile çok uzun yol yaptık. Sanılanın aksine uzun yol çok talepkar ve kırıcı değildir. İstanbul içi en zor şartlar bence.

200 basan ranger lara bulaşmayın ama ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Biz de eski ka ile çok uzun yol yaptık. Sanılanın aksine uzun yol çok talepkar ve kırıcı değildir. İstanbul içi en zor şartlar

İstanbulda sağlamsa dünya turu atar zaten :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Azad Mirzade

İki kere (İstanbul'dan) Antalya'ya gittim geldim, birinde tabi şoför kapısı bozuktu yolcu kapısından girip çıkmak zorunda kalmıştım :D onun dışında çok zevkliydi yolculuk.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaşı itibari ile arıza riski bir çıta yüksek olabilir. Bakımlı ve düzgün bir araçla her yere gidilebilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

İki kere (İstanbul'dan) Antalya'ya gittim geldim, birinde tabi şoför kapısı bozuktu yolcu kapısından girip çıkmak zorunda kalmıştım :D onun dışında çok zevkliydi yolculuk.

KA lender şoförün arabasıdır.olur arada öyle

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

uzun yolda nedeni bilinmez rahattır. belki ön düzen güzel ve hafif diye.

motor da çok bağırmaz.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Timuçin Duru

Bir depo ile 703 km yol yaptım İstanbul - Sinop bayramdı biraz da dur kalk yaptım ;) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil Dündar2
On 07.11.2018 at 19:21, Timuçin Duru yazdı:

Bir depo ile 703 km yol yaptım İstanbul - Sinop bayramdı biraz da dur kalk yaptım ;) 

Çok iyi geldi bu rakamlar. Ortalama hızınız kaçtı.kaç kişi gittiniz. 

Ben 90-100km ile yaklaşık 600km yol yapıyorum.bazen 140a kadar çıkıyorum toplam yolculuk süresinde 15dk civarı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...