İçeriğe Yönlendir

Silikon İçermeyen Mat Torpido Sütü Önerisi

Bekir Memur

Recommended Posts

Bekir Memur
(düzenlendi)

Elimdeki kalitesiz ürün bitmek üzere. Özellikle silikon içermeyen gerçekten plastiği rahatlatan, kalıntı bırakmayan, toz toplamayan(anti statik tercihim), plastiği orjinal rengine çeviren, mat  güzel torpido ürünü tavsiyesi istiyorum. 

Kaliteli ve kendini kanıtlamış olması çok önemli lütfen piyasada merdiven altı sayılan ucuz ve silikon bazlı ürünleri önermeyin.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Israrla Matte dash C6 diyorum.
Orijinal rengine döndürüyor, parlamıyor camda yansıma yaptırmıyor, anti bakteriyel ve toz tutmuyor

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
22 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Israrla Matte dash C6 diyorum.
Orijinal rengine döndürüyor, parlamıyor camda yansıma yaptırmıyor, anti bakteriyel ve toz tutmuyor

Uygulama adımlarında şöyle bir ibare var;

- Öncelikle yüzey 1/20 oranında sulandırılmış Gtechniq W-2 ile temizlenmelidir.

Ekstra bir de bu üründen mi alacağız. Zaten ufacık şişeden bir ton para istiyorlar.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ekstra bir de bu üründen mi alacağız. Zaten ufacık şişeden bir ton para istiyorlar.
Yoo, ben nemli bezle temizleyip üstüne C6 sürüyorum. Kendi ürününü satmak için yazmışlar muhtemelen
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
3 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Emrah Bey o şekilde yapınca sonuç çok daha iyi oluyor. Zira ben tam set olarak alıp yapmıştım eskiaraçlarıma, özellikle deri koltuk ve plastik aksamlarda diğer malzemelerle temizlenmiş görünen yüzeylerden bu ürünle silince simsiyah kir çıkıyor. ÜZerine de koruyucuyu sürünce 6 ay kadar hakikaten fabrika çıkışı gibi bir görüntü oluyor. Ürünler çok fiyatlı değil. ÖZellikle W-2 ürünü acayip bereketli. Sulandır sulandır kullan tarzı bişey. Bir tanesi ile en az 10 kez detaylı temizlik yapılıyor. 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Aslında ürün deri için ancak deriye zarar vermeyen plastik aksama da zarar vermez diye koltukları temizledikten sonra kullandım sonuç inanılmaz. Silikon gibi kaymiyor, toz tutmuyor, camdan parlamiyor. 

https://www.otoyedekparca.com/turtle-wax-gercek-deri-temizleme+koruma-sutu-kremi-09g014-77049.html

Linki örnek olarak verdim. Yapı marketlerin birinden almıştım. Hatta ayakkabinizi bile yeniliyor :D

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Arkadaşım kuyruk yağı ile siliyordu :) .Kokmuyormu diye sormuştum.5-10 dakkaya kokusu geçiyor demişti.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Auto Finesse Spritz derim.Kokusu güzel, direk sıkıp silerseniz parlak,beze sıkıp silerseniz mat halde bırakıyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Barış Göktürk

Yeni bir başlık açmak yerine buradan yürüyeyim: Kullanmaktan memnun olduğum ve yakın zaman sonra tükenecek olan "Formula 1 Protectant" marka torpido bakım sütünün piyasada artık var olmadığını fark ettim. Bu ürünün yerine koyabileceğim; tıpkı bu ürün gibi iş yapacak ve yine bu ürün gibi fiyat/performans noktasında ulaşılabilir ürün tavsiye edebilecek var mıdır?

Formula 1 Protectant'ı ben bir 5M Migros'tan gayet de uygun bir fiyata almıştım. Verdiğim paraya karşılık olarak siyah renk üzerinde bu kadar iyi çıkaracağını tahmin etmemiştim. Gel gör ki, böylesine başarılı bir ürünün artık piyasada mevcudiyeti yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

gayet güzeldir, mat, kaygan değil korur ve silikon vs. yoktur.

8980931117106.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

8980931117106.jpg

bir işe (nazikçe() yaramıyor.

veya bendeki sahte :rofl:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Konusu açılmışken, corolla göğüste bir sorun var. Benden öncekiler göğsü tozluyken silmişler. Çok ilginç. Tozlu yer silinir mi hiç 😁 grupta okuyunca göğsün çok yumuşak malzemeden olduğunu, bezi sert gezdirince tozların çizdiğini öğrendim. Aldığımda çizikti. Ben ilave yapmadım. Otururken gözükmüyor pek ama üstten bakınca uygun açıda gözüküyor. 

bunu nasıl kapatırım? Hani gri arabalar için sonax gri cila var ya, onun gibi siyah göğüs kremi var mıdır?

35563-A3-C-73-FE-47-F7-96-CB-7-FA98-A0-F

36-B17-FE9-87-E8-49-F9-B578-FA5-E44636-D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Emrah Altun yazdı:

Benim aracın torpidoya o kadar silikon sürmüşler ki nemli bezle silsem de parlıyor, aşındırıcı kullanmak istemiyorum, buu ince silikon yüzeyi nasıl zarar vermeden temizlerim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bir işe (nazikçe() yaramıyor.

veya bendeki sahte :rofl:

sendek sahtedir :D  sürdükten sonra temiz kalıyor, ek birşey hissetmiyorsun, zaten olayıda bu, orjinal hali korunuyor, uzun yılların tecrübesi rahat ol :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

8980931117106.jpg

Daha iyisini kullanmadım. Varsa söyleyin alayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sendek sahtedir :D  sürdükten sonra temiz kalıyor, ek birşey hissetmiyorsun, zaten olayıda bu, orjinal hali korunuyor, uzun yılların tecrübesi rahat ol :)

rahat olamadım fotoları sonax türkiye ye yolladım geri dönüş olmadı , bauhaus raf ürünü

Ali Cihangiroğlu yazdı:

temiz kalıyor,

yetmez, eski mat fabrikasyon görünümüne kavuştıurmalı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

rahat olamadım fotoları sonax türkiye ye yolladım geri dönüş olmadı , bauhaus raf ürünü

yetmez, eski mat fabrikasyon görünümüne kavuştıurmalı

hehe, bunda birşey farketmezsin aynı halini korur, benimki yeni olunca hep yeni kalıyorda :tongue:

o zaman örnekler ahanda, alman gereken vinil koruyucu ürün olsun...

format:webp9138351865906.jpgts-top-star-plastik-vinil-koruma-1l__055

Çağlar Bayur yazdı:

20 yıllık plastikleri uzun süreliı olarak yeni gibi yapar.

ömür boyu yeter bıktırır torunlarada gider onlarıda emekli eder :)  naaptın yahu 3.7 lt. Airstream karavan falanmı kullanıyoruz sülale boy alalım :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Koch Chemie TS TopStar için uygulama videoları gece ile gündüz gibi...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Yazılan ürünlerin kalitesini okuduktan  sonra yazsam mı dedim ama yazmaya karar verdim. Geçen 101den Michelin marka torpido temizleyici aldım ancak kullanma fırsatım pek olmadı şu an için yorum yapmam zor ancak üzerinde anti statik yazıyordu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...