İçeriğe Yönlendir

Akü Sökülünce LPG Ayarı Bozulur mu?

Derviş Dursun

Recommended Posts

Derviş Dursun

Değerli abilerim kardeşlerim, geçen akü +(artı) kutup başını 8 10 saniye kadar sökmek zorunda kaldım. Lpg ayarını da 3 4 gün önce yaptırmıştım. Lpg ayarı bu durumda bozulmuş mudur? Yaptırdığım yeri aradım bozulur dediler. Doğru mudur, yoksa 30 tl daha kazanmanın mı derdindeler? Çünkü araç biraz değişik davranmaya başladı, belli ki adaptasyon yapmaya çalıştı. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Doğru söylemişler, bozulur.

Yok Sani Artık silinmiyor. Sıralı sistemler. Atiker de kullandım Prinste kullandım. BRC de kullandık. Ancak hiç birinde silinme yaşanmadı. Servet abinin dediği gibi geçici bellek siliniyor. Benzin haritası gibi LPG haritası .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Fabrika ayarına dönmez, geçici bellek silinir

Şimdi, Mehmet Kaya yazdı:

Yok Sani Artık silinmiyor. Sıralı sistemler. Atiker de kullandım Prinste kullandım. BRC de kullandık. Ancak hiç birinde silinme yaşanmadı. Servet abinin dediği gibi geçici bellek siliniyor. Benzin haritası gibi LPG haritası .

LPG haritası benzin haritası ile ortak değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

İşte Akü Kutup başı sökülünce Benzin Haritası bozuluyor. Ordan aldığı bilgileri de beyinde tutuyor

onlar siliniyor

Diyorum ya 2010 yılında taktırdığım Atiker 1997opeldeki easy jet 2012 de taktırdığım prinste hiç silinmedi. Silinmiştir diye idda edip LPG ustasına ekşiyip bilgisayara bağlattığımda daha önceki yaptığımız ayarlar duruyordu :D Adam kapak etmişti :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Veli Azak

Mevcut ayarlar silinmez. Üç gün önce söküp taktım ve lpg de kullanımda herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Lpg kiti Atiker. Lpg kiti OBD'li ise hiç bir şey olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

O halde biraz benzinde binip benzin haritası oluşturmam lazım. Lpg de, son yapılan ayar üzerinden devam eder doğru mu anladım? Tekrar ayara gitmeme gerek yoktur umarım. Çünkü çok güzel bir ayar yapıldı. Gerçi mesela lpg geçiş ayarı daha önce 35c iken, en son 45c olarak ayarlandı isteğim üzerine. Çalıştırdım aracı ve araç geç geçti lpg ye. Yani son ayarlattığım gibi. O bozulmadıysa demekki mantık olarak hiç bir ayar bozulmadı değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Mozilladan çıkarken geçmişi sil ayarım aktif. Şifreler ve yer imleri sabit. Sistem aynı mantık işliyor Sani. Ayrıca benzin ecusu ile lpg ecusu farklı loglar tutar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Karagonlu

Akl kullanıyorum 24saat sonra lpg ayar kablosunu taktığımda ayarlarım aynı duruyor. Tavsiyem bi süre böyle kullanın devam ederse tekrar lpg ayarı yaptırın.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Herkese bilgi ve ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Eğer gerek görür ve fırsat bulursam tekrar kontrole götürüm. O zaman anlaşılır lpg cinin bizi kekleyip keklemediği

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Herkese bilgi ve ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Eğer gerek görür ve fırsat bulursam tekrar kontrole götürüm. O zaman anlaşılır lpg cinin bizi kekleyip keklemediği

Başka bir ustaya götürün hiç birşey söylemeyin. Akü söktüğünüzü falan söylemeyin. Ayarda sorun varmı diye sorun. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yakın zamanda aracımın aküsü paralel bağlanmadan değişti. BRC bayisine bakım için gittiğimde durumu anlattım ve sıkıntı olmaz cevabını aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Sedat Demircan

Arkadaşlar akunun eksi kutbunu yarım saat soktum.radyo kodu istedi yani reset atti amacim da buydu..ama sorum şu : lpg ayarım yeni yapılmıştı tekrar ayar yapmaya gerek olur mu ?test ettim ve lpg de gayet iyi şuan gidişi çekiş falan ama ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

bildigim kadariyla uzun sureli akuden kopmada lpg haritasi bozuluyor...ama kisa sureli ayirmalarda sorun teskil etmiyor...aracinizda farkli surus tipleri deneyiniz. sorun yoksa sorun yok demektir.. kazasiz surusler...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benzin haritası silindiği için kısa bir süre için, belki 1-2 km kadar, araç kararsız olabilir ama sonra bir sorun kalmaz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yeni sistemlerde birşey olmuyor hocam. Akü sökülmesi LPG ayarlarını resetlemez. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın

Valla bende gerek var biliyordum geçenlerde devirdaim pompası değişimi için akü söküldü hiç benzinde binmedim lpg de bindim full ilk çalıştırma mecbur malum. Trabzon yolculuğu için işi garantiye almak için gittim ayar yaptırmaya adam baktı Nesin’e ayar yapacaz mükemmel ayar var fabrika yapmıştı uzak bağlantıyla kopyasını almıştık birebir aynı bak dedi. Dedikleri gibi komple aynıydı. 15.5 km yolu 1 lt lpg ile gittim ayar yaptırmadan😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...