İçeriğe Yönlendir

MTV %40 Artış Geliyor.

Gencay Bengli

Recommended Posts

Onur Bulut

Arabayı satıp araba kiralamak daha karlı ne vergisi var ne bakım derdi ne kaskosu ne sigortası depoyu doldur gez. :good1: 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

0,6 motor smart fortwo alalım... Forumca alırsak belki indirim yaparlar... :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Nolmuş .kim ölmüş, neyy gömümü bulmuşlar ,neyyyy gömüden nemi çıkmış ? fiyat güncellemesi ooooo kaynağı daimi olan gelir bayılırım . Langır köy sandığı yarasın şifa niyetine oradan 10 soda verde hazmı kolay olsun .

:angry:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bana kalırsa ciddi ciddi savaş hazırlıkları başladı. bir çok arkadaşıma e devletten seferberlik çıkmış . kontrol ettim bende yok şimdilik sizde bi kontrol edin bakın. işin sonu başka yerlere dayanıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
7 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

konu hakkındaki yeni açıklamaları okudum.  bir yanlış anlaşılma söz konusu. zam oranı, güncelleme falan filan. adına her ne diyorlarsa artık, oran %40 değilmiş.

Her sene bu vergi enflasyon oranında artıyormuş.!!! önümüzdeki sene ki % 15 lik artışa ilaveten + %25 miş. yani boşuna telaş etmişsiniz bu kadar.  :D

Çok şükür içim rahatladı Allah sizden razı olsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

sistem değere göre değişecek şekilde güncellenecek diye de okudum link bulup atarım birazdan.  sadece aracın silindir hacmi ve yaş değil. lakin bu mtv çevre kirletiyoruz diye alınmıyormuydu benim arabam 5000000 euro da olsa çevreyi kirlettiği kadar ödemem lazım gelmezmi 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
19 dakika önce, Ali Gök yazdı:

sistem değere göre değişecek şekilde güncellenecek diye de okudum link bulup atarım birazdan.  sadece aracın silindir hacmi ve yaş değil. lakin bu mtv çevre kirletiyoruz diye alınmıyormuydu benim arabam 5000000 euro da olsa çevreyi kirlettiği kadar ödemem lazım gelmezmi 

O ayrı alınmalıdır. 

Araçtan alınan vergi varlık vergisi olmalıdır.

bunu netleştirseler sorun da kalmaz, dar gelirli de üzülmez ava off roada giden eski yüksek hacimler de sıkılmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
8 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

konu hakkındaki yeni açıklamaları okudum.  bir yanlış anlaşılma söz konusu. zam oranı, güncelleme falan filan. adına her ne diyorlarsa artık, oran %40 değilmiş.

Her sene bu vergi enflasyon oranında artıyormuş.!!! önümüzdeki sene ki % 15 lik artışa ilaveten + %25 miş. yani boşuna telaş etmişsiniz bu kadar.  :D

Aciiiyyiiippppp rahatlattın ehtiyar :) Tişikkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

bana kalırsa ciddi ciddi savaş hazırlıkları başladı. bir çok arkadaşıma e devletten seferberlik çıkmış . kontrol ettim bende yok şimdilik sizde bi kontrol edin bakın. işin sonu başka yerlere dayanıyor olabilir

Gözünüzle gördünüz mü bu seferberliği? Böyle bi durum varsa şaka bi yana, un süt alalım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Alıntı: Hürriyet gazetesi haberi

Bakan Ağbal konuşmasında "Bana kızıyorlar ya bu niye geldi? 300 bin liraya araba alanın da vergisi aynı olsun, 560 bine aynı olsun denir mi? sistem yanlış. ÖTV’de bu düzenlemeyi yaptık, bu sene MTV’de de yaptık.

2017 sonuna kadar eski sistem geçerli. Aslında avantaj var. Bu yıl içerisinde araba almak gelecek yıllara dönük ödenecek vergiler bakımından avantaj getiriyor" dedi.

Bide akıl veriyorlar ya, insanın aklından kırk türlü şey geçiyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
17 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Gözünüzle gördünüz mü bu seferberliği? Böyle bi durum varsa şaka bi yana, un süt alalım.

Gözümle gördüm hatta ekran görüntüsünü de aldım.  inanmıyorsanız sizede iletebilirim sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
38 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Niye ki? fiyatlar çıksın diye mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Gözümle gördüm hatta ekran görüntüsünü de aldım.  inanmıyorsanız sizede iletebilirim sıkıntı yok

Paylaşır mısınız lütfen, inanmıyorum diye degil, ben de göstereceğim baskalarina.
Niye ki? fiyatlar çıksın diye mi?
Seferberlik varsa durum cok ciddi.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Seferberlik tatbikatindan mi bahsediliyor acaba? simdi baktim da her sene yapiliyor galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tedbirdir.. 

Böyle durumlarda seferberlik emirleri gözden geçirilir, askeri yetkiler artırılır. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Paylaşır mısınız lütfen, inanmıyorum diye degil, ben de göstereceğim baskalarina.

4 çekere el koymasınlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Bu ülkede nezaman zengin fakir gözeterek bir sistem geliştireceklerki, şimdiye kadar gelmedi bundan sonrada gelmez heralde, ülkede giren çıkan hep orta direğe yada fakire. zengin daha da zenginliyor.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Şimdi, Köksal Yılmaz yazdı:

4 çekere el koymasınlar

Servet' e çıkmış  Yedek pilot diye

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eray Karaduman
10 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

abi bu bilgilendirme çok iyi oldu baya rahatladım. :D:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
10 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

yani 100 lira yerine 140 lira degil

115*125/100=143,75 lira  ödenecek

o da güzel. hem 140 i ödeyen 143,75i de öder :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Karaduman

http://www.milliyet.com.tr/naci-agbal-mtv-artisi-bu-yil-ekonomi-2527540/

şimdi benim kafam daha çok karıştı.

benim 2010 model aracımın vergisi değişiyor mu değişmiyor mu?

2018 de alınacak araçlarla şimdi alınacak araçlar arasında nasıl bir fark var ben anlamadım ki.

bakan 2017 de alınan araçlar ile 2018 de alınan araç arasında mtv de fark olacak diyor.

benim anladığım %40 her halükarda araç sahiplerine kaçtı sadece yeni lüks araç alacaklar 2018 den önce alıp zarar etmeyebilirler.

inşallah benim anladığım yanlıştır (umut fakirin ekmeği)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 dakika önce, Eray Karaduman yazdı:

http://www.milliyet.com.tr/naci-agbal-mtv-artisi-bu-yil-ekonomi-2527540/

şimdi benim kafam daha çok karıştı.

benim 2010 model aracımın vergisi değişiyor mu değişmiyor mu?

2018 de alınacak araçlarla şimdi alınacak araçlar arasında nasıl bir fark var ben anlamadım ki.

bakan 2017 de alınan araçlar ile 2018 de alınan araç arasında mtv de fark olacak diyor.

benim anladığım %40 her halükarda araç sahiplerine kaçtı sadece yeni lüks araç alacaklar 2018 den önce alıp zarar etmeyebilirler.

inşallah benim anladığım yanlıştır (umut fakirin ekmeği)

Benim anladigim, simdi alirsak, arac  ileride 1 yil daha eski olmus olacak ve yildan dolyai az vergi ödenecek. 

yani bugun aldik diyelim 2020 de az vergi ödemeye baslayacagiz. ama yeni yilde alirsak 2021 de az vergi ödemeye baslayacagiz

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bir sonraki adımı 0 - 1200, 1200 - 1400, 1400 - 1600 cc ayrımı yapılarak 1400 - 1600 'e bir güzellik bekliyorum.

Hatta küçük hacimde turbo ile aşılan bazı durumlar Turbo vergisi ile de çözülebilir. :crazy:

Ben amaçlardan birinin satışlarının önüne geçmek olduğunu düşünüyorum. Çok fazla araba alıyor ve yakıt tüketiyoruz.

Israrla aracın sahiplik süresine göre düzenlemeden yanayım. Ya da yerli arabada ciddi avantajlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...