İçeriğe Yönlendir

Astra F İçin Jant

İbrahim Karaduman

Recommended Posts

İbrahim Karaduman
(düzenlendi)

Kısa süre önce almış olduğum Astra F aracım için jant düşünüyorum. Astra H jantı taktırmak istiyorum. Arabanın fabrika ebatları 175/65/14-195/60/15 fakat istediğim jant için 205/45/16 olması gerekiyor. Sorum şu: jantlar arabayı, yürüyen aksamı yorar mı? sürtme yapar mı? yakıtı çok arttırır mı? 

Bu arabamın şuan ki hali.

hiAshc.jpg

Bu da taktırmak istediğim jant modeli.

THNIdG.jpg

tarihinde İbrahim Karaduman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yakit cok farketmez hatta alasim jant hafif oldugu icin etkilenmez bile denebilir. Surtme durumlari icin her iki jantinda j (jant kalinligi offset) ve et (jantin poryaya olan uzakligi ozetle) degerlerinin bilinmesi gerek. Yorma kismi ise uzerindekiler 10 yilda amortisoru yipratirsa yeni dusundugunuz jantlar 8 yilda yipratir kullanima bagli olarak. Ben olsam takarim acikcasi :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Yakit cok farketmez hatta alasim jant hafif oldugu icin etkilenmez bile denebilir. Surtme durumlari icin her iki jantinda j (jant kalinligi offset) ve et (jantin poryaya olan uzakligi ozetle) degerlerinin bilinmesi gerek. Yorma kismi ise uzerindekiler 10 yilda amortisoru yipratirsa yeni dusundugunuz jantlar 8 yilda yipratir kullanima bagli olarak. Ben olsam takarim acikcasi :)

Jantın replika olması ile orjinal olması arasında çok fark olur mu? Arabaya çok zarar verir miyim?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Jantın replika olması ile orjinal olması arasında çok fark olur mu? Arabaya çok zarar verir miyim?
O zaman replika yerine tercihim teneke olurdu acikcasi :)
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

O zaman replika yerine tercihim teneke olurdu acikcasi :)

O zaman öğrenci işi olarak çıkma orjinal jant bakmak gerek :) 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Astra f gsi jantıda düşünebilirsin.94 kasanınki.

Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
Bir saat önce, Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Astra f gsi jantıda düşünebilirsin.94 kasanınki.

Onlarda çıkma bulmak biraz daha sıkıntılı biraz da arabaya çok kollu jant daha çok yakışır diye düşündüm koyu renk olduğu için. Ama uygun bulunursa neden olmasın.

Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman

Sevgili oto club tr ailesi bugün itibari ile jantlarımı almış bulunmaktayım :) İçim içime sığmıyor iyi bir fırsat geldi Astra GSI jantı aldım. Maalesef şehir dışında olduğum için önümüzdeki haftasonu teslim alacağım. Ölçüleri 185/55/15 sürtme, büyük gelme gibi derdim de kalmadı şuan için çok mutluyum. :)  Taktırdığımda ilk işim buraya fotoğrafını koymak olacak :)

Aldığım GSI jantları bunlardan. Haftaya kavuşacağım inşallah :) 

x5_488125917vrz.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
8 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Sorun olmazsa fiyat paylaşır mısınız?

Jant lastik olarak aldım kışlık lastikler takılı 550 tl anlaştık. Lastik çok markalı değil zaten jant için alıyorum orjinal gsı çıkma jant.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Jant lastik olarak aldım kışlık lastikler takılı 550 tl anlaştık. Lastik çok markalı değil zaten jant için alıyorum orjinal gsı çıkma jant.
Bedava... Gülegüle kullanın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
2 dakika önce, İnan Çınar yazdı:
4 dakika önce, İbrahim Karaduman yazdı:

Bedava... Gülegüle kullanın

Teşekkürler aldığımda burada fotoğrafını paylaşacağım inşallah :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman

Bu hafta plan değişikliği yaptım ve jantlarıma kavuştum. Her ne kadar havalar soğumasa da jantların duruşunu merak ettiğim ve sabırsızlandığım için lastikleri taktırdım. Çok hoşuma gitti içime sindi bu sevincimi burada da paylaşmak istedim.  :)  

Ön cam çatlamıştı onu da değişitirdiğim için arabayı yıkayamadım maalesef biraz kirli ama jantlar yeter.  :D  

tlLXZ9.jpg

Bunlar da yeni halimiz :) 

uUTBY3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bedava. Hicbirsey orijinalin yerini tutmaz. Kazasiz belasiz.

50 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Cok yakismis, gule gule kullanin.

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim Allah hepimize kazasız belasız keyifli sürüşler nasip etsin :) 

Şöyle temizlenmişken ufak bir kare paylaşayım içimde kalmasın :):) 

dsDsm9.jpg

TDgKc9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Çok güzel olmuş. Orjinale sadık eklemeler hep gözüme daha hoş geliyor . Maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
On 15.10.2017 at 19:35, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Çok güzel olmuş. Orjinale sadık eklemeler hep gözüme daha hoş geliyor . Maşallah

Orijinale sadık kalalım orijinalliği bozulmasın diye fabrikasyon kaset çalar teybi bile değiştiremiyorum. Orijinallik önemli. :D  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Orijinale sadık kalalım orijinalliği bozulmasın diye fabrikasyon kaset çalar teybi bile değiştiremiyorum. Orijinallik önemli. [emoji3]  
Ben sigortalarla oynadım. Teyp kod istedi. Opel Turkiyenin sistemi 10 yıla kadar saklıyormus bilgileri. Herhangi bir yetkili servise müracaat edin opel avrupadan 200 tl karşılığında temin etsinler dedi müşteri temsilcisi. Orijinal diye bir kasetçalara 200 tl kod öğrenme parası verir misiniz siz olsaniz dedim telefondaki müşteri temsilcisine, güldü ama ellerinden bir şey gelmiyormuş. Allahtan babam bir yere not almış zamanında (Akü bitince servisten para ile öğrenmiş o da)
Diyeceğim şu ki eğer kasetçaları değiştirmek isterseniz kodu bir yere mutlaka not alın. Ne elden çıkarabilirsiniz ne de tekrar takıp kullanabilirsiniz...
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Ben sigortalarla oynadım. Teyp kod istedi. Opel Turkiyenin sistemi 10 yıla kadar saklıyormus bilgileri. Herhangi bir yetkili servise müracaat edin opel avrupadan 200 tl karşılığında temin etsinler dedi müşteri temsilcisi. Orijinal diye bir kasetçalara 200 tl kod öğrenme parası verir misiniz siz olsaniz dedim telefondaki müşteri temsilcisine, güldü ama ellerinden bir şey gelmiyormuş. Allahtan babam bir yere not almış zamanında (Akü bitince servisten para ile öğrenmiş o da)
Diyeceğim şu ki eğer kasetçaları değiştirmek isterseniz kodu bir yere mutlaka not alın. Ne elden çıkarabilirsiniz ne de tekrar takıp kullanabilirsiniz...

10 yıla kadar bilgi saklamıyorlar, 10 yıldan sonra marka ürettiği araçlarla yasal olarak ilgilenmek zorunda olmadığı için size yardımcı olmuyorlar.

Ford'ta da aynısını yaşadı @Mehmet Ozyurek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
10 yıla kadar bilgi saklamıyorlar, 10 yıldan sonra marka ürettiği araçlarla yasal olarak ilgilenmek zorunda olmadığı için size yardımcı olmuyorlar.
Ford'ta da aynısını yaşadı [mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention]
Çözdüm ama işin saçmalığı daha önce bu iş için para almışlar zaten. O zaman servisin sistemine kayıt yapıldı bu işlem. Şimdi ne değişti? Yasal olarak ilgilenmek zorunda değil itirazım yok. Ilk defa talep edilse yine sıkıntı yok. Bir mail atmak 200 tl mi tutuyor?
Fordun gözünü seveyim,seri numarasını yazıp kod öğrenebileceğiniz bir sürü seçenek var en azından.
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman

Teyp kodu ruhsatın içinde yazılı duruyor her ihtimale karşı. :D  Orjinallik bozulacak diye şöyle bangır bangır müzik dinleyemiyorum. :D  

Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman

Acaba ben bu lastikler ile muayeneden geçebilir miyim? Fabrikasyon 175-65-14 ile 195-60-15 olması gerekiyor. 185-55-15 takılı bende bu sıkıntı yaratır mı? Bir de arka lastiği aldığım kişi 185-65-15 almış arka lastik olduğu için önemsemedim arabaya bir zarar verir mi ve muayeneden geçer mi beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Mart ayında muayene var ilk muayene tecrübem olacak pek bilgim yok bu konuda.  

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Acaba ben bu lastikler ile muayeneden geçebilir miyim? Fabrikasyon 175-65-14 ile 195-60-15 olması gerekiyor. 185-55-15 takılı bende bu sıkıntı yaratır mı? Bir de arka lastiği aldığım kişi 185-65-15 almış arka lastik olduğu için önemsemedim arabaya bir zarar verir mi ve muayeneden geçer mi beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Mart ayında muayene var ilk muayene tecrübem olacak pek bilgim yok bu konuda.  
Ayrıntıyı bilmiyorum ama camurluktan dışarı taşan tofaş honda jantları varken sizinkinde sıkıntı olmaz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Karaduman
13 dakika önce, İnan Çınar yazdı:
1 saat önce, İbrahim Karaduman yazdı:

Ayrıntıyı bilmiyorum ama camurluktan dışarı taşan tofaş honda jantları varken sizinkinde sıkıntı olmaz

Eğer muayene sıkıntı çıkarır ise orjinal jant lastik bul tak çıkar derken maddi manevi çok yorar inşallah öyle bir durum söz konusu değildir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...