İçeriğe Yönlendir

Tigra - Frenlerim Evlere Şenlik

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Ben yıl dolunca atiyordum. Meğer olastikleri 4 kişi daha kullanıyormuş. O zamandan beri sıfır nasip olmadı.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

124 kuzenimde vardı, gençlik yıllarımda binerdik, o zamanlardan hatırlıyorum durma mesafesi şaşırtmıştı beni..
Servet Abi ye bu konuda katılıyorum. araçlar arasında çok fark ediyor, 2000 senelerin de yumurta kasa accent ve reno express kullanıyordum,  accent renoya göre durmuyordu.. 
mondeo mk2 de anlık önüme bir şeyler fırlaması gibi şeyler haricin de abs devreye kolay kolay girmiyordu, uzak doğudan arabası olan arkadaşım yanımda iken farketmiş ve o da beğenmişti durmasını..
ben sizler gibi çok tecrübeli ve uzman değilim, çok çeşitli araçlarım da olmadı ama ilk arabayı kaçırdığımda 12 yaşlarımdaydım o gündür iyi kötü binerim, bu anlatılanlara bakıyorum da lastikler benim için çok sıradanmış. Çevremde ki insanlar içinde, ben burada görüyorum şu lastik çok iyi bu lastik çok iyi, (doğrudur bir sözüm yok) benim çevremde gördüklerim lastik fiyatları bayilerden alınır kapmanyalı indirimde ne varsa o alınır geçilir.. 

12-13 sene önce mazda minibüsün sağ arka teker frene yüklenince kitliyordu, yağmur çiselemişti, sola tali yola girecektim, tekerin kitlediğini bildiğim için frene biraz yüklendim biraz gider sonra kitler yavaşça arka atar sola yola girerim dedim ama yeni yağan yağmurun sabun etkisini hesaba katmadım, araplar gibi yolda yanlamaya başladım, sola, sağa, sola dedim tali yola girdim toplayabildim, Allah acıdı bana, benim reflekslerimin ötesinde oldu toplama işi.. bu olayda arabanın kontrolden çıkması 1. suçlu benim, 2. suçlu, zemin, 3. suçlu fren tertibatındaki uyumsuzluk diye nitelendiriyorum, orada hangi lastik olursa olsun çok farklı seçenekler sunacağını sanmıyorum. elbette continantalla debica arasında fark olacaktır ama çok büyük farklılıklar olacağını sanmıyorum, ha uzun ömürlü olur, daha geç sertleşir falan ama yol tutuşundan birinin zamk birinin köpük olacağını düşünmüyorum. 
sözüm mevsimlikler için, kış lastiklerinin durumu farklı olur diye düşünüyorum.. 
not: yarın lastik alacak olsam; mevsimlik gy eff, kışlık continental voncowinter alırdım, niye mi? burada çok metini duydum.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

2 yıl içinde Lastikte diş kalmadıktan sonra ne yapsın

Michelinleri 6 mm de söküyordum ama.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben istemeden yanladim tavsiye etmem o an arabayi toparlayamayacakmissin dusuncesi hic iyi olmuyor [emoji16] Lastikler 5 mm 2014 Nisan Lastigi Bridgestone Turanza Er300 2014 Araliktan beri kullanimda kislik yazlik ayri kullanildi. Bu olaydan sonra lastiklerimi Nokian yazliklarla degistirdim ustelik kisa 1 ay kala.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Michelinleri 6 mm de söküyordum ama.
Aynı lastiği çıkarıp kaşkaya tak. Esp bile yanmaz. Bırak yanlamayı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...