İçeriğe Yönlendir

Suçlu Kim Olur?

Bekir Zeybekoğlu

Recommended Posts

Bekir Zeybekoğlu
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar bi sorum olucak geçen gün bi kazaya karıştım maddi hasar mevcut ama küçük bişeyde olsa en az 1000 tl lik masraf mevcut bugun tramerde mütebakatsız yazısını görünce sizlerdende fikir almak istedim B aracımla A aracının arkasından  hükümet caddesinden 52 sokağa girerken A aracı B aracına doğru geri manevra yaparken önden çarptı tutanağa da adam karşıdan gelen araca yol vermek için geri manevra yaptığım ensada B aracına çarptım yazdı bende durur vaziyetteyken çarptını belirttim sizce sonuç ne olur.

olay yeri çizimi:

ROkOQZ.png

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonradan yazı yazıp beni orada tehdit etti, ben de geri geldim yazdım demezse, kusur onda olacak.. başımıza geldi. sonradan tarif değiştiren...

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Bekir Zeybekoğlu

çok sağol abi görüşün beni rahatlattı bu araç otomobil değil trafktöre benzeyen büyük bi vinç bi hafriyat şirketinin büyük ihtimal öyle bişey yapmazlar yada umut ediyorum yapmaz adamın secerisini aldım büyük sorun çıkartırım :D   söz yapıcam bu ay masraf olmasın diye sigortaya umut bağladım yoksa uğraşılcak iş değilmiş bu işler

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sonradan yazı yazıp beni orada tehdit etti, ben de geri geldim yazdım demezse, kusur onda olacak.. başımıza geldi. sonradan tarif değiştiren...

Daha neler duyacağız? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neden mutabakatsız kaldılar hayret.. 

Geri geri gelmek suç. 

Fotoğraf falan mı eksikti.. ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Tutanakta ifade ve kroki yukarıda yazdığınız şekildeyse direk karşı tarafa %100 kusur vermeleri lazım dı.Bir tuhaflık var bu işte.

Yorum bağlantısı
Bekir Zeybekoğlu

Kaza tarihi ayın 5'i dosya 6sında açıldı eksper 7sinde geldi hafta sonu falan derken dün sbm den mütabakatsız olarak görülmeye başladı. 10 15 tane farklı foto çektim ama ekper aynı açıdan olan 3 foto atmış sadece tutanak bu şekilde yazıldı resimde böyle umarım saçma sapan bi karar çıkıp uğraşmam

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kaza tarihi ayın 5'i dosya 6sında açıldı eksper 7sinde geldi hafta sonu falan derken dün sbm den mütabakatsız olarak görülmeye başladı. 10 15 tane farklı foto çektim ama ekper aynı açıdan olan 3 foto atmış sadece tutanak bu şekilde yazıldı resimde böyle umarım saçma sapan bi karar çıkıp uğraşmam
Sonuclanmasi icin erken diye dusunuyorum. 2 ay once ayni durum basima geldi.
Yorum bağlantısı
Bekir Zeybekoğlu

karşı tarafın sigortası büyük ihtimal zaman kazanmak için prosedürü uzatmak amacıyla % 50 50 gibi bi sunuç verdiği için mütebakatsız kaldı ama marpfe gibi bir şirketin bu tarz şeyler yapması hiç hoş değil 

3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Sonuclanmasi icin erken diye dusunuyorum. 2 ay once ayni durum basima geldi.

peki hocam kaza durumu aynımıydı sizinde ve sonuç ne oldu ?

Yorum bağlantısı
Fatih Güneş

sigorta şirketlerinin büyüklüğüne aldanıp doğruluk dürüstlük beklemeyin. en büyük aldanışlardan biri. öte yandan tüm kazalar genelinde konuşmak gerekirse, tramer'de bu olayları değerlendiren şahıslar emekli trafik polisleri. o konumlara gelebilmelerini de bir düşünün derim. yani oradan da çok birşey beklemeyin. en önemli kısım ise fotokopi tutanak yerine, kaza tespit tutanağı mobil uygulamasını kullanmak. hem anında ulaşıyor, hem üzerine yorum, değişim ekleme yapılamıyor. 

sen nereden biliyorsun kardeş bunları diyenleriniz olacaktır. bursagaz aracı tali yoldan anayolda giden benim önüme atladı ve çarptım. ben bölünmüş yoldayım, kavşağın içindeyim, o tali yolda çıktığı yerde dur tabelası olmasına rağmen beni %100 suçlu buldu bu tramer. aklanmak için 8 ay harcadım. tramer başkanı, sigorta bilgi ve gözetim merkezi başkanı, hazine müsteşarlığı kim varsa telefon mail görüştüm. hiç hayal ettiğiniz gibi bir dünya yok oralarda. bambaşka kafaları yaşıyorlar. 

geçmiş olsun çok. 

Yorum bağlantısı
Bekir Zeybekoğlu

çok teşekkür ederim zaten bu durumda yapılacak birşey yok sigorta şirketini arıyorum ulaşabildiğim kişilerin konuyla ilgili bilgisi yok sonucu beklicez tutanakta çarptım geri manevra yaparken çarptım diyen adamın haklı çıkma ihtimali yok diye düşünüyorum sadece

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orada manevra yapılmaz.. Size kusur vermeleri çok uzak bir ihtimal. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
karşı tarafın sigortası büyük ihtimal zaman kazanmak için prosedürü uzatmak amacıyla % 50 50 gibi bi sunuç verdiği için mütebakatsız kaldı ama marpfe gibi bir şirketin bu tarz şeyler yapması hiç hoş değil 
peki hocam kaza durumu aynımıydı sizinde ve sonuç ne oldu ?
Gobekte kamyonun arka teker kaldirima takildi kamyon sıkıstı sonra direksiyonu bana dogru kirdi benim sol aynamdan carpti kusur tamamen karsi tarafa verildi. Ama rapor sonucu 5 gunde sonuclanmadi veya ben sonra baktim sbm uygulamasindan. Ilk etapta mutabakatsizlik yaziyordu ama.
Yorum bağlantısı
Bekir Zeybekoğlu

3 4 güne sonuçlansa parça gelcek doğrultma boyama yapılcak en iyi ihtimalle 10 15 gün araba bu şekilde kalcak kasko yapmadığıma bin pişmanım

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
3 4 güne sonuçlansa parça gelcek doğrultma boyama yapılcak en iyi ihtimalle 10 15 gün araba bu şekilde kalcak kasko yapmadığıma bin pişmanım

Evet isin birde o kismi var. Ben direk dosyayi kaskodan actirdim eksper falan gelmedi servis direk lazim parcalari istedi islem tamam :)
Yorum bağlantısı
Bekir Zeybekoğlu

Yok abi malesef. Bugün eksper ile görüştüm haklı taraf sensin yani biz bu şekilde bildirdik dedi acele etme aleyhinde bişi yok dedi tamircide parçalar gelince alırız aracı 2 3 günde bitiririz aracı sürmene bak dedi bakalım şu tramer işide çözülsünde rahatlıyım başka bişi istemicem

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...