İçeriğe Yönlendir

Lenovo K5 - Mikrofon Problemi

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

arkadaslar merhaba 7-8 aydir lenovo k5 note kullaniyorum, fakat gorusme aninda sesin karsi tarafa gitmedigini farkettim..  ses kaydedicisinde deniyorum sesi cok kaliteli olarak kaydediyor. fakat telefon gorusmelerinde ses gitmemekte... telefondan anlayan yada onerisi olan varmidir acaba?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

iste simdi battik...servise verdigimde telefonu sifirlamadan cozulur mu bilen var mi acaba? dunya kadar uygulamam ve dosyalar mevcut... yedekleyip tekrar aldigimda sorun cikabilir  cunku :(

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ses kaydedici mikrofon handsfree mikrofonu. Sizin ana mikrofon bozuk

18 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

arkadaslar merhaba 7-8 aydir lenovo k5 note kullaniyorum, fakat gorusme aninda sesin karsi tarafa gitmedigini farkettim..  ses kaydedicisinde deniyorum sesi cok kaliteli olarak kaydediyor. fakat telefon gorusmelerinde ses gitmemekte... telefondan anlayan yada onerisi olan varmidir acaba?

Servet beyin dediği gibi durumunuz. Büyük ihtimal hoparlörden konuşurken sesiniz gidiyordur fakat normal konuşmada gitmiyordur. 

Şimdi, Alpay Sumer yazdı:

iste simdi battik...servise verdigimde telefonu sifirlamadan cozulur mu bilen var mi acaba? dunya kadar uygulamam ve dosyalar mevcut... yedekleyip tekrar aldigimda sorun cikabilir  cunku :(

Servise verirken sıfırlama yapılmasını istemiyorum dersiniz. Eğer ordu da elden verebileceğiniz yetkili servis varsa. Bayiiden  gönderdiğinizde eksik yazarlar yada siz kendiniz kargo ile göndereceksiniz direk servise arıza kayıt formu oluşturup. Fakat hiçbir servis garantisini vermez sıfırlama yapılmayacağının (sorumluluk almaz). En iyisi  yedekleme problem yaratmaz. Google drive dı sanırım android yedekleme en iyisi veya dropbox yedekleyin problem yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

evet hoparlorde gidiyor... ama ilginc olan bi durum var mikrofon kismina direkt konusma yaparsam o sekilde problem yok fakat kulagimda normal konusma durumunda sesi alamiyor...  tikandigini dusundum sarj soketinden bir sekilde sesi aliyordur iceri diye dusunerek mic girisini temizlemeye calistim fakat temiz... ise yaramadi...

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Temasızlık olabilir bilemiyorum açmadan bir şey söylenemez. En iyisi değişim yapılması. Kendi düşüncem telefonlarımızın bu tarz ekipmanlarının arıza yapma sebebi telefonlarımızı çoğumuz cebimizde taşımaktayız pantolon cebinde. Doğal olarak yazın terden etkilenmekte veya konuşurken üst hoparlörün terden etkilenmesi ortaya çıkıyor kışın ise soğuk sıcak nemden cebimizde zarar görüyor bu ekipmanlar. Bu benim kendi görüşümdür. Doğrudur yanlıştır bilmiyorum çok sık rastlanmakta artık bu problemler.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

yorumlariniz icin tesekkur ederim... yarin bi servisle iletisime gecelim bakalim ne yapacaklar... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
iste simdi battik...servise verdigimde telefonu sifirlamadan cozulur mu bilen var mi acaba? dunya kadar uygulamam ve dosyalar mevcut... yedekleyip tekrar aldigimda sorun cikabilir  cunku [emoji20]
Google hesabınız var ise cihazı günlük yedekleme için senkron edin. Hard reset atılsa dahi Google ile oturum açıp geri yükleme yapınca cihaz tüm işlevleri, şifreler ne var ne yok geri gelir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Şarj soketinin olduğu küçük bir board değişecek. Biraz el yatkınlığınız varsa çok kolay bir şekilde kendinizde yapabilirsiniz. İnternet üzerinden board satın alıp youtube dan nasıl değiştirildiğine bakıp değiştirebilirsiniz. Tabi garanti varsa birşey diyemem.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Maalesef lenovo serilerinde bu kronik problem, serviste değişmesi gereklidir.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

K5  ve K6 larda titreşim kapanmıyor, var mı kapatabilen, ve ya önderisi olanınız.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
12 saat önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

Şarj soketinin olduğu küçük bir board değişecek. Biraz el yatkınlığınız varsa çok kolay bir şekilde kendinizde yapabilirsiniz. İnternet üzerinden board satın alıp youtube dan nasıl değiştirildiğine bakıp değiştirebilirsiniz. Tabi garanti varsa birşey diyemem.

garantisi devam ediyor... daha yeni sayilir... birkac programim var ornek fuelio ( arac yakit takip programi) bunlardaki verilerimin kaybolmasini istemiyorum acikcasi.. yedekleme yapar yapmaz servisin ellerinden oper telefonum... titresim konusunda hangi titresim modunu kastediyorsunuz acaba? tus takimi titresimimi yoksa gelen arama titresiminimi? yada baska ? tam tarif yaparsaniz yardimci olmaya calisayim..

10 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Maalesef lenovo serilerinde bu kronik problem, serviste değişmesi gereklidir.

evet biraz arastirdim kronik bir problemmis... yazilimsal oldugunu soyluyorlar..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
14 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

evet biraz arastirdim kronik bir problemmis... yazilimsal oldugunu soyluyorlar..

Maalesef yazılımında da problem var ancak donanımsal problemleri de var. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...