İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Serdar Karagonlu

Heç de sorun yok Emre bey gem modülüne bağlanamıyorum.

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
On 27.06.2018 at 09:58, Aydın Sert yazdı:

Dün aracımın gizli özelliklerini açtırdım.

+ Hareket ettikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi

+ Radyo bilgilerinin yol bilgisayarı ekranına gelmesi

+ FORD ECO mode (Yonca Yaprakları)

+ 120 km/h sesli uyarı

+ Bir de aracı Sport Mode aldık. Özellikle 1,2 ve 3. viteslerde araçta canlılık oldu. Gaz pedalının tepkisi arttı.

+ ROM güncelleme

Emniyet kemeri uyarısını kapattırmadım.

Kumandadan tek tuşla cam kilitlemeyi de açamadık :( Zaten ikinciye uzun bastığımda kapanıyor normalde, ben tek tuş ile istemiştim ama olmadı.

Merhaba 

Tektuş olayını ben de eşimin söylemesiyle fark ettim.

Aküyü çıkardıktan sonra yeniden bütün camları tek tek kodlama gerekti. Bu olaydan sonra aktif edebildim.

Tüm camları sürücü kapısında bulunan kumandadan tek tek araba çalıştığı halde önce yukarıya kaldırıyordum sonra aşağıya 10 saniye parmağını şaşılık  tutuyordum.

Böyle yapmayı Denedinizmi?

Not:Ben elm cihazı ile birşey yaptırmadım. 2008 de aldığım gibi. Garanti'den bir sefer serviste yazılım güncellemesi yapılmıştı sadece.

Saygılarımla

tarihinde Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
9 saat önce, Yusuf Altay yazdı:

bu özellik nasıl oluyor düğmeyi çekmeden bilen arkadaşlardan yardım

Otomatik yansın gibi birşey soruyorsanız yok öyle bir özellik..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Caner Göktaş

Gizli özellik derken tam anlayamadım ben hocam. Ne özelliği açıyoruz :D 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Caner Göktaş yazdı:

Gizli özellik derken tam anlayamadım ben hocam. Ne özelliği açıyoruz :D 

Yorum bağlantısı
Yusuf Altay
[emoji3]
Sayayım abi, dediğin gibi fazla yok:
+117km/s ikazı
+Eco Mode
+Radyo bilgilerinin gösterge ekranına gelmesi
+Kapıların otomatik kilitlenmesi ve kaç km hızda kilitlenebileceğinin ayarlanabilmesi.
+Sonradan eklenen donanımların aktif edilmesi(ör: ptc heater, orijinal ayna altı karşılama ışığı)
+Işıkların vs yanma süreleri
+Emniyet kemeri ikazının sonsuza dek kapatılabilmesi, hatta göstergeden bile gözükmesinin engellenmesi
+Aktif olmayanlar için vites değiştirme ikazı(her modelde olmaz)
+Arabanın yakışıklı olm.. pardon zaten yakışıklı [emoji3]

Bir de mesela Isparta'da [mention=67655]Fırat Önal[/mention] abimin arabasında ESP var ama menüde ESP kutucuğu yoktu onu ekledik. Aklıma gelenler bunlar.

Bu dediklerinizi nasıl yapıcaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Yusuf Altay
Hepsi forumda mevcut bilgiler.

Forumda nerde ben bulamadım hangi başlıkta gönderebilirmisiniz emre şimşek teşekkür ederim şimdiden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
6 saat önce, Yusuf Altay yazdı:

Forumda nerde ben bulamadım hangi başlıkta gönderebilirmisiniz emre şimşek teşekkür ederim şimdiden

Yusuf Bey, öncelikle tapatalk imzanızı kapatınız.

Bu konuyla ilgili bütün bilgileri bu başlıkta az önce topladım. Eğer konuyu baştan sona okursanız kitap yazacak kadar bilgi edinebilirsiniz artık. Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Özer

Arka cam rezistansı 4 dereceye düştüğünde otomatik çalışmasını nasıl kapatıyoruz abi ben bulamadım ama onu bilginiz varmıdır acaba 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
3 saat önce, Serkan Özer yazdı:

Arka cam rezistansı 4 dereceye düştüğünde otomatik çalışmasını nasıl kapatıyoruz abi ben bulamadım ama onu bilginiz varmıdır acaba 

Soruya soruyla karşılık vermiş olacağım ama neden 4 dereceden sonra kapanmasını istiyoruz ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Şen
Soruya soruyla karşılık vermiş olacağım ama neden 4 dereceden sonra kapanmasını istiyoruz ki?
Bence gereksiz ben kapatıyorum çünkü camda herhangi bir buğulanma olmuyor İstanbul gibi yer bu yaparsa tabiki açarım
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben şimdi anladım. 4 derecenin altına düştüğünde kendi kendine açılıyor galiba, unutmuşum, ya da bana hiç denk gelmedi sıcak yerde yaşadığım için. Ama bence çok problem değil onun çektiği enerji çok düşüktür. Belki bilmediğimiz bir faydası vardır hatta

Yorum bağlantısı
Serkan Özer

Abi dışarı sıcaklığı 5 derece olduğunda arabayı çalıştırdığım anda direk açılıyor gücü az çekeceğini zannetmiyorum 

Birde gideceğin yere gittiğimde sönmemiş oluyor hala akşamları ışığını farkediyorsun ama gündüzleri farkedilmiyor seyir halinde ikende otomatik açılıyor derece düşerse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Ünal
On 26.12.2017 at 21:30, Serkan Özer yazdı:

Elmconfig den panel yazılım güncellemesi gelmiş focus 2.5 lar için 

ROM512 (AK) Yüklendiğinde hız sabitleyici çalışmıyor

ROM512(AK) FULL olanda da buzlanma işareti gidiyor

ROM512(AK) temp olanda sorunsuz çalışıyor

vJMkgO.jpg

Vites uyarı ışığı hala çalışmıyor yapamadım onu güncellemeyi yapmak isteyen olursa yardımcı olabilirim

Bu yazılım güncellemesi 2.5 kasalar için geldi demişsiniz. 2 kasalarda elm327 kablosu ile deneyen oldu mu acaba. 2  kasalar için ilgili menüde hangi yazılım numaraları çıkıyor ekran görüntüsü bulabilir miyiz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Özer

Benim araç focus 2 bulamadım riskli olduğu için teklif edemedim denemek lazım onları hangi sürüm vardır bilemiyorum o durumu 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Ünal
On 16.01.2019 at 03:00, Serkan Özer yazdı:

Benim araç focus 2 bulamadım riskli olduğu için teklif edemedim denemek lazım onları hangi sürüm vardır bilemiyorum o durumu 

2005 Model focus 2 ghia araçta yazılım işini deneme fırsatım oldu. o menüye geldiğimizde "Fill firmware list" butonuna bastığımızda bir uyarı veriyor, sanırım hybrid electronic cluster uyumsuz yada bu modellere yazılım güncelleme yapamazsınız falan gibi bi şeyler demek istiyor. birde cofiguration menüsünde "water in fuel" sensor seçili gelmişti. araç benzin\lpg li. bildiğim kadarıyla o seçenek dizel araçlarda yakıt içindeki su miktarına göre uyarı vermeye yarayan birşey ama benzinli araçta seçili gelmesi ilginç geldi. daha önce servis dışında herhangi bir kablo bağlantısı yapılmamıştır. çünkü aracın sahibi obd soketi nerede onu bile bilmiyordu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Özer

Ben o uyarıyı açtım değişen bir şey olmadı arkadaşın reno 1.5  dci vardı onda hafta bir uyarı veriyordu su var filtreyi temizleyin diye gereksiz bir şey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Haluk Günal

Arkadaşlar aracım 2010 model benzinli ford focus Trend X arabamın rom güncellemesini yaptım.Ancak Rom level  509 ama Num target  rom 0403 görünüyor bu normal mi

Yorum bağlantısı
Serkan Özer

Benim paylaştığım resimlere göremi yaptım güncellemeyi 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sergen Aksu

Merhaba arkadaşlar, bu özellik açma ile ilgili bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba bende cihaz yok. İstanbulda yardımcı olabilecek varsa istediği yere gelebilirim :) Focus 2010 Trend x aracım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Özkan Şen

Rom 512 güncelleme yaptım araç dizel 2010 model direksiyon modu kayboldu

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
35 dakika önce, Özkan Şen yazdı:

Rom 512 güncelleme yaptım araç dizel 2010 model direksiyon modu kayboldu

Bir arkadaşın 2010 trend x dizel aracında HEC menüsünde EHPAS seçili değildi ve o seçeneği seçtiğimizde sorun düzelmişti. Bunu yaptığınızda sorun düzelmedi ise HEC sekmesinde EHPAS seçildikten sonra solda HEC yazan yerin altında EHPAS yazıyor o sekmeye gelin read dediğimizde okumuyor ise load from as built diyerek fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Fabrika ayarı için internet bağlantısı istiyor olabilir ama tam emin değilim.

Yorum bağlantısı
Özkan Şen
Bir arkadaşın 2010 trend x dizel aracında HEC menüsünde EHPAS seçili değildi ve o seçeneği seçtiğimizde sorun düzelmişti. Bunu yaptığınızda sorun düzelmedi ise HEC sekmesinde EHPAS seçildikten sonra solda HEC yazan yerin altında EHPAS yazıyor o sekmeye gelin read dediğimizde okumuyor ise load from as built diyerek fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Fabrika ayarı için internet bağlantısı istiyor olabilir ama tam emin değilim.
O şekilde deneyeceğim bakalım düzelecek mi, benim araçtaki rom normalde 508 idi, 512 yapınca bir fark göremedim, vites uyarı ışığı yanar diye denedik ama olmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...