İçeriğe Yönlendir

H4 Led Ampul Tavsiyesi

İnan Çınar

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

360 derece ışık verecek led, şu tipse hiiiç boşa para harcamayın, 180-180 derece değil 100-100 derece gibi sapa sola kayıplı ışık veriyor olmuyor, xenondan sonra hezimet yaşıyorsunuz, audınlatma 2 parça şeklinde ve odaklama kötü, kötüyü bırak karanlık bölge oluyor...

61ozj1EYfVL._SX522_.jpg

bu tarz olmadıktan sonra boş iş, led 360 ışık yayacak bunu  gibi yani xenon ampül gibi

2pcs-HID-Xenon-Low-Beam-Headlight-Replac

buradaki gibi 3 açılı led olacak yada tam 360 derece olacak led

H4-Araba-LED-Far-72-W-6500-K-3-Taraf-COB

3 taraflı led, resmin altında aydınlatma şekline dikkat, bunda bile elips gibi ışık yayılı var, buda kötünün iyisi.... 360 derece yazmış ama masal, aydınlatma elips şeklinde, yinede 2 taraflı lede göre çok iyi bu, idare eder.

şu olur, farınız uzun ve kısası ayrı reflektörlüyse birine ked takarsınız, kayıp pek gözükmüyor, ama tek reflektörlüyse boşa uğraşmayın, ya mercek takıp xenon ampül kullanacaksınız yada aracınız şehir içi kullanacaksınız, uzun yolda kör kör gece gidemezsiniz, zaten xenondan lede geçen adam uzun yolda 1-2 saat sonra o farı kırmak isteycektir :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
6 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şu olur, farınız uzun ve kısası ayrı reflektörlüyse birine ked takarsınız, kayıp pek gözükmüyor, ama tek reflektörlüyse boşa uğraşmayın, ya mercek takıp xenon ampül kullanacaksınız yada aracınız şehir içi kullanacaksınız, uzun yolda kör kör gece gidemezsiniz, zaten xenondan lede geçen adam uzun yolda 1-2 saat sonra o farı kırmak isteycektir :)

Yada benim gibi far ve sisi bi-led yapacaksın hem kimseyi rahatsız etmeyeceksin hemde çok güzel bir aydınlatma elde edeceksin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

uzun yolda o da olmaz ama , senin sistem güzel görsellik sunar yalnız....

Not: benim sisler Osram Fog led, sadece siste işe yarar, gündüz farı kısmı hariç, amacı sis zaten bunun.

osram-led-fog-ledriving-fog-101-sis-fari

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Yada benim gibi far ve sisi bi-led yapacaksın hem kimseyi rahatsız etmeyeceksin hemde çok güzel bir aydınlatma elde edeceksin.

Bi - led daha önce de tavsiye edilmişti. Çok mantıklı ama 9 ay sonra araci geri babama vereceğim ve farlar işlem görürken aracısız kalınacak. 2 araç var biri işe gidip gelmeye diğeri çocukların okul servisi. Saatleri birbirine uymuyor.
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

360 derece ışık verecek led, şu tipse hiiiç boşa para harcamayın, 180-180 derece değil 100-100 derece gibi sapa sola kayıplı ışık veriyor olmuyor, xenondan sonra hezimet yaşıyorsunuz, audınlatma 2 parça şeklinde ve odaklama kötü, kötüyü bırak karanlık bölge oluyor...
61ozj1EYfVL._SX522_.jpg

bu tarz olmadıktan sonra boş iş, led 360 ışık yayacak bunu  gibi yani xenon ampül gibi
2pcs-HID-Xenon-Low-Beam-Headlight-Replacement-Bulbs-D1S-D2S-D3S-D4S-6000K.jpg_220x220.jpg

buradaki gibi 3 açılı led olacak yada tam 360 derece olacak led
H4-Araba-LED-Far-72-W-6500-K-3-Taraf-COB-Cips-Oto-H11-H13-9005.jpg

3 taraflı led, resmin altında aydınlatma şekline dikkat, bunda bile elips gibi ışık yayılı var, buda kötünün iyisi.... 360 derece yazmış ama masal, aydınlatma elips şeklinde, yinede 2 taraflı lede göre çok iyi bu, idare eder.

şu olur, farınız uzun ve kısası ayrı reflektörlüyse birine ked takarsınız, kayıp pek gözükmüyor, ama tek reflektörlüyse boşa uğraşmayın, ya mercek takıp xenon ampül kullanacaksınız yada aracınız şehir içi kullanacaksınız, uzun yolda kör kör gece gidemezsiniz, zaten xenondan lede geçen adam uzun yolda 1-2 saat sonra o farı kırmak isteycektir [emoji4]
Abi baktıklarım gerçekten de 2 taraflıydı.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
20 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

uzun yolda o da olmaz ama , senin sistem güzel görsellik sunar yalnız....

Uzun yolda, komple karanlık yolda, virajlı dar yollar vs denedim aydınlatma çok güzel. Eskiden kör gibi geziyormuşum diyorum. Tek başına farlar led olunca uzunlar yetersiz kalıyordu(mercekte olsa) uzunlara sislerde eklenince güzel oldu. Sisler kapalı olsada uzunları açınca sislerde devreye giriyor.
Yakından görmeyen yada kullanmayanlar gereksiz diyordu ama test edenler hayran kalıyor.

Far ve sisler beyaz olduğu için sis ve yağmurda aydınlatması yetersiz kalıyor o sorunuda sislere çift renk olan yeni ledlerden alarak çözmeyi düşünüyorum. Açınca beyaz aç kapa yanınca sarı yanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Led alma diyor

Kangoo'da iyi. Gerçi reno farına mum taksan bile iyidir :)

abi nbler çok güzel halen aracımın üstünde 2 senedir kullanıyom halen performansı aynı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yazın nb, kışın all seasons kullanmanın tadı bi başka :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
12 saat önce, İnan Çınar yazdı:
13 saat önce, Furkan TANRIVEREN yazdı:
abi kesinlike almayın ben aldım taktım denedim ve hemen sattım yol aydınlatması berbat

Led mi almayayim yoksa osram lazer mi anlamadım.

abi linke eklediğin ledi ben aldım taktım kullandım ve hemen sattım (sattım kişiye söyledim herşeyi oda aldı) osram nb ler daha iyi aydınlatıyor.Alınacaksa fan soğutmalı alın işyerinde bi abinin aracına fan soğutmalı aldık aydınlatması mükemmel kendiden soğutmalı ledler yolu aydınlatması zayıf şimdi sislere led ampül siparişi verdim fan soğutmalıdan seçtim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
47 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Uzun yolda, komple karanlık yolda, virajlı dar yollar vs denedim aydınlatma çok güzel. Eskiden kör gibi geziyormuşum diyorum. Tek başına farlar led olunca uzunlar yetersiz kalıyordu(mercekte olsa) uzunlara sislerde eklenince güzel oldu. Sisler kapalı olsada uzunları açınca sislerde devreye giriyor.
Yakından görmeyen yada kullanmayanlar gereksiz diyordu ama test edenler hayran kalıyor.

Far ve sisler beyaz olduğu için sis ve yağmurda aydınlatması yetersiz kalıyor o sorunuda sislere çift renk olan yeni ledlerden alarak çözmeyi düşünüyorum. Açınca beyaz aç kapa yanınca sarı yanıyor.

hepsini birden açtınmı elbette güzel olur, bende sadece uzunlar yetiyor :)

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yazın nb, kışın all seasons kullanmanın tadı bi başka :)

zenginlik böyle birşey demekki tanesi 35tl :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Merhaba arkadaşlar,babama ait Opel Astra F kasa araç için H4 soketli led ampul dönüşümü düşünüyorum. Üzerindeki halojen ampullerin aydınlatmasından memnun değilim.Kullanan arkadaşların marka ve tavsiyelerine ihtiyacım var. Yeni bir halojen takım mı yoksa led ampul mü tavsiye edersiniz? Led ampul olarak Niken, inwells ve s9 gibi markalar var.

Arkadaşlarla aynı fikirde değilim, led teknolojisi eskisi gibi değil. Bahsettiğiniz markaları tavsiye etmem. Philips led ampul üretimine başladı onlardan alabilirsiniz. Far ayarı doğru yapıldığında düzgün bir çizgi görebilirsiniz. Ledlerin goz alması. Halojen ve xenona göre çok iyidir. Kendi arabama taktığım ledlerin resimlerini benim açtığım konuda bulabilirsiniz. Firsat bulursam son halini ekleyeceğim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

H4 kompleks ve zekice yapılmış eski tip tek far yuvasına hem kısa hem uzunu sıkıştırabilecek bir lambadır. LED teknolojisi bu yerleşime uygun değil. H7 vs içinde tek flaman olanar uygun. Ama H4 çok bambaşka bir ampul. Hayranım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bilimsel bakış budur. Gerçekten ciddi tasarım

bu araçlarda uzun kısa başka yolu yok. Zaten far büyük maliyet. Camdan yapılıyor. İçi krom kaplanıyor..adam ampulle çözmüş.

Morris_Mini_Cooper-3.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Focus1 aracıma bütün h4 tipinde(led,xenon,mavi renkli dandik halojen vs.) lambaları kullandım.En iyi aydınlatmayı osramnb ampuller sağladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

H4 kompleks ve zekice yapılmış eski tip tek far yuvasına hem kısa hem uzunu sıkıştırabilecek bir lambadır. LED teknolojisi bu yerleşime uygun değil. H7 vs içinde tek flaman olanar uygun. Ama H4 çok bambaşka bir ampul. Hayranım.

ampül süper far kötü, aynı çalışma far içinde olsaymış keşke...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Far optik tasarımı x marka led ampüle göre dizayn edilir ise %100 verim alınır. Öteki türlü iyi led ile göz ardı edilebilecek kayıplar olabilir. H4 bu konuda iyi. Bende philips çakması vardı. 8 ledli. Mevcut h4 ampülden çok daha iyiydi ama ısı transferi kötü diye bozuldu. Artık onlardan yok zaten. Birebir aynısı 6 ledli. Verimi daha düşük haliyle. Göz problemi olmayan kullanabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

İyi bir ampül alıp sonra far ayarı yaptırın dünyası değişir 

philips extrevision %130 kullanmıştım h4 çok memnundum aydınlatmadan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

JOqm9B.jpg

kısalar

nJjZ6l.jpg

kısalar duvarda çizgi

o60oRm.jpg

uzunlar duvarda çizgi

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
JOqm9B.jpg
kısalar
nJjZ6l.jpg
kısalar duvarda çizgi
o60oRm.jpg
uzunlar duvarda çizgi
Osram nb mi bunlar?
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
3 dakika önce, İnan Çınar yazdı:
7 dakika önce, Furkan Tanrıveren yazdı:
JOqm9B.jpg
kısalar
nJjZ6l.jpg
kısalar duvarda çizgi
o60oRm.jpg
uzunlar duvarda çizgi

Osram nb mi bunlar?

evet abi sadece kısalar sislerdede var ama sol sis tarafı yanmıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Göktürk

Yeni aldım rıfkıya takacağım. 17W olduğu için röle takmadan doğrudan anahtara bağlayabileceğim.

image.thumb.png.843f3caaf90257df91b38a38fd07f4dd.pngŞu an elime geçti yorgunum hafta sonu takacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Farlar LADA NİVA farı. cam. uysun da.. eğer uyarsa sorun yaratmadan muhtemelen ruskiler hesaplamıştır parabolik aynayı. zaten dümdüz yuvarlak.

Servet Aydın yazdı:

Çok iyi aydınlatma yapar. Kendi farı iyi ise

Yavaş yavaş gece gezmeye mi çıkacağız? İç aydınlatma da lazımdı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...