İçeriğe Yönlendir

Caddy - Start-Stop

Şamil Karavelioğlu

Recommended Posts

Şamil Karavelioğlu
(düzenlendi)

Selam arkadaslar 2017 model 2.0 trendline caddy aracimi sıfır olarak bayiden 5 ekimde aldim.Ancak araci 10 gundur kullanmama 100 km si uzun yol olmak uzere 190 km yol yapmama ragmen start stop devreye girmedi ekranda calisiyor olarak gorunuyor yani herhangi hata da vermiyor tus haricinde yol.bilgisayarindan aktif edilmesimi gerekiyor bilgisi olan arkadaslar bilgilendirise sevinirim.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Şamil Karavelioğlu yazdı:

Selam arkadaslar 2017 model 2.0 trendline caddy aracimi sıfır olarak bayiden 5 ekimde aldim.Ancak araci 10 gundur kullanmama 100 km si uzun yol olmak uzere 190 km yol yapmama ragmen start stop devreye girmedi ekranda calisiyor olarak gorunuyor yani herhangi hata da vermiyor tus haricinde yol.bilgisayarindan aktif edilmesimi gerekiyor bilgisi olan arkadaslar bilgilendirise sevinirim.

Vitesli mi araç? Boşa alınca ayagı çekiyor musunuz debriyajdan? Ayrıca ilk 5 dakika felan aktif olmaz araç ısınana dek.

Yorum bağlantısı
Şamil Karavelioğlu

Arac manuel bundan onceki aracimdada vardi durduktan sonra vitesi bosa alip debrayajdan ayak cekilince aracin stop etmesi gerekiyor ama etmiyor arac isindiktan sonrada devreye girmiyor

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Kemer takılı olmazsa çalışmıyor abi. En azından vag da öyle. Motor aşırı zorlanirsa çalışmıyor, yoğun trafikte uzun süre kalınca devreden çıkıyor. Bir sürü kriter.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Klima açıkken devreye girmiyor,frene'de biraz sert basmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
26 dakika önce, Erdal Aydın yazdı:

Kemer takılı olmazsa çalışmıyor

Çok ince düşünce

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ne kadar gereksiz bir sistem :) İmkanım olsa sadece manuel klima, esp ve abs'si olan ama adam gibi bir araç alsam ne kadar mutluluk duyardım...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Ne kadar gereksiz bir sistem :) İmkanım olsa sadece manuel klima, esp ve abs'si olan ama adam gibi bir araç alsam ne kadar mutluluk duyardım...

1.5 yılda 4 ağaç kurtardım o sistem sayesinde. Bence yeterince gerekli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eskiden konak alsancak çalışan anadol dolmuşlar ışıklarda bunu yapardı. Tek tıklayıp motoru çalıştırıp yürümelerine hayrandım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Eskiden konak alsancak çalışan anadol dolmuşlar ışıklarda bunu yapardı. Tek tıklayıp motoru çalıştırıp yürümelerine hayrandım.
Ben kangoda yıllardır yapıyorum hocam. Bazı ışıklar 90 saniyeyi geçiyor, orada yada hafif eğimli yavaş akan trafikte kapatıyorum kontağı ve tekrar start moduna alıyorum hemen. Böylelikle elektrikli direksiyon aktif oluyor. Zaten frenleri yavaş iken kendi başına yeterli güçte
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın
Ne kadar gereksiz bir sistem [emoji4] İmkanım olsa sadece manuel klima, esp ve abs'si olan ama adam gibi bir araç alsam ne kadar mutluluk duyardım...
Megane 4 te var mı bilmiyorum ama yorumunuza istinaden olmadığını varsayarak yorum yapıyorum. Her gün aynı yolu, aynı saatlerde kullanıyorum. Cuma akşamları gümrük tirlarinin giriş çıkışı trafiği felç ediyor. Ev iş arası 6 km. Yol boş olduğu zaman bu yol en fazla 10 dakika, cuma akşamı en az 45 dakika. Aradaki 35 dakika rölanti süresi var. Gereğini siz düşünün artık. Bence ABS gibi ESP gibi yeni üretilen her araçta olması gerekir. Mümkün ise kamyon, otobüs, tırlara bile koyulsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şamil Karavelioğlu

Arkadaşlar belirtmiş olduğunuz tüm kriterleri sağladım bu gün 100 km yakın da yol yaptım ama yine girmedi devreye sadece şu frene sert basma olayını belki es geçmiş olabilirim yarın birde öyle deneyeceğim.Umarım bir sıkıntı yokturdur.Gerçi sistemsel bir sıkıntı olsa yol bilgisayarında hata olarak görünür dedi sorduğum bir kaç kişi.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
5 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

Hakikaten güzel araçmış.

5 saat önce, Erdal Aydın yazdı:

Megane 4 te var mı bilmiyorum,

Varda Kocaeli'nde çok bir işe yaradığını söyleyemem :) trafik pek yoğun değil.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

bende klima açıkken çalışıyor sıkıntı yok ama kemer takılı olmayınca çalışması mümkün değil

Yorum bağlantısı
Şamil Karavelioğlu
2 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Sert basmanıza gerek yok ayağınız frende olmasa bile araç boşta ise hızınız 0 olduğu an devreye girer

Yani o zaman bir sıkıntı var demekki çünkü aracım şu an 400 km yol yaptı ama bu güne kadar hiç devreye girmedi.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
Bir saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Hakikaten güzel araçmış.

tam emin değilim ama 2013 falan olması lazım, sürdüm, hızlanması çok güzel, ses yalıtımı türüne göre çok iyi, viraja girmesi de şaşırttı beni, hem yüksek araç, hem lsatik yanakları yüksek olmasına rağmen virajda hiç dışa doğru esnemedi, bu güzelin kusuru, yıllık vergisi fiyatının %4 civarında olması, neredeyse bir şahin.

kliması manuel değil abi ama bence bunu daha çok beğenirsin;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-nissan-gulan-dan-2017-navara-2%2C3-dci-4x4-platinum-otomatik-487536120/detay

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

sizin ve yan koltukta biri oturuyorsa kemeri takılı olacak. Akünüz belli voltajın altındaysa yine çalışmayacak. motor sıcaklığınız uygun durumda değilsede çalışmaz. klima açıkkende soğutma durumlarında bazen çalışmıyor. 

Bu arada trendline donanımda start stop varmı?

http://ticariarac.vw.com.tr/modeller/caddy/trendline/donanim.aspx Varmış :)

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Sürekli şehiriçi kullandıklarında polo sahibi arkadaşlarında çalışmıyor. Sanırım aküyü korumak için.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Şamil Karavelioğlu

Herkese hayırlı günler diliyorum, dün itibarı ile aracımda start-stop devreye girmiş bulunmaktıdır.Bir sorun olmamasına sevindim.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
54 dakika önce, Şamil Karavelioğlu yazdı:

Herkese hayırlı günler diliyorum, dün itibarı ile aracımda start-stop devreye girmiş bulunmaktıdır.Bir sorun olmamasına sevindim.:)

Gözünüz aydın, nasıl oldu peki? Ekstra birşey yaptınız mı?

Yorum bağlantısı
Şamil Karavelioğlu
4 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Gözünüz aydın, nasıl oldu peki? Ekstra birşey yaptınız mı?

Teşekkür ederim, yok ekstradan hiç bir şey yapmadım, dün kendilğinden devereye girmeye başladı, sanırım araç sıfır oduğu için bayide biraz akü boşalmıştı ve 400 km yol yapınca anca şarj oldu diye düşünüyoum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...