İçeriğe Yönlendir

Orhan Afacan Şiirleri

Orhan Afacan

Recommended Posts

Haşmet Güngör

Arkadaşlar, hepimiz aslında evlilik yaşından ziyade,  çocuklara  el süren pislikleri kastediyoruz. Evlenme de bunun kılıfı tabi ki olamaz.

Evlilik yaşına gelince; @Serkan Toker bahsettiği gibi günümüz şartlarında , bilimsel düşünmek gerekir.  Evvelden yaşam ömrünün 40-50 yaş olduğunu unutmayalım.örneğin 

Sıcak ülkelerde ve iyi beslenenlerde, ergenlik yaşı düşüktür. Ergenlik derken, kişinin üreme yeteneğine haiz olması anlaşılmalı.Eskiye baktığımızda 14-15 yaş evlenmelerinin çok olduğunu görürüz, hat da çoğumuzun ailesinde de vardır. O zamanın şartları öyleymiş. Günümüzde bence de ,18 yaş uygun bir sınırdır. Eğitim geliştikçe  Kızlarımız  daha çok okula gidince ,insan ömrü uzadıkça ,zaten bu yaş otomatikman  ileri gidiyor. Bugün üniversite okuyan bir kızımız, 25 li yaşlar da ancak evliliğe gidebiliyor.

Allah, hepimizin çocuklarını sapık zihniyetten korusun.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

25 yaşına gelse dahi kapıma dayananı land ile ezerim. şimdiden diyeyim

• Beğen 4
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Şimdi elim ayağım dolandı ama artık bir çare bulacağız. Artık çuvalla çay mı olur porselen demlik mi olur bir yerden başlarız dünür, he ne dersin ? :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
18 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hahaha zamanı gelince kapıda karşılayacaksın elinde çiçekle çikolatayı görünce fikrin değişecek 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdi elim ayağım dolandı ama artık bir çare bulacağız. Artık çuvalla çay mı olur porselen demlik mi olur bir yerden başlarız dünür, he ne dersin ? [emoji3] 
Sen gel, başımın tacısın ama kız istemeye gel, kellen sepette dönersin geriye cnm
Hahaha zamanı gelince kapıda karşılayacaksın elinde çiçekle çikolatayı görünce fikrin değişecek 
He canım he
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

bir yerden başlarız dünür, he ne dersin ? [emoji3] 

Aha kendi kafasına sıktı

• Beğen 2
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aha kendi kafasına sıktı
Direkt cami duvarında hacet giderdi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Direkt cami duvarında hacet giderdi

Sayın büyüğüm bu konuda ki hassasiyetinizi takdir ediyorum. İlgiliye uygulayacağınız her türlü şiddet eylemini destekliyorum. Tırnaklarını çekip tuzlu suya batıralım.
  • Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
He canım he
Sen yengemi istemeye gittiğinde durum nasıldı. unutma oda bir babanın evladı...
Biraz empati her kız babası o duyguyu tadacaktır. (Ogluoluppispissırıtansmyle)
Rabbim hayırlı insanlar çıkarsın inşallah karşına
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sayın büyüğüm bu konuda ki hassasiyetinizi takdir ediyorum. İlgiliye uygulayacağınız her türlü şiddet eylemini destekliyorum. Tırnaklarını çekip tuzlu suya batıralım.
Yaşasın kız babaları dayanışması
Ben almadım, kepirtildim. Yoksa evde kalacaktım. Bizimki gariptir sevap işleyim dedi de aldı
  • Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ben almadım, kepirtildim. Yoksa evde kalacaktım. Bizimki gariptir sevap işleyim dedi de aldı

Demek ben de böyle olacağım. Hımm..

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
7 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

hintliler birkaç sene önce, nasa nın harcadığından %70 de az paraya mal ettikleri aracı mars a yolladı, başarılı olarak da geri dönüş aldı

Sakız oruç bozar mı abi?

6 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

caponlar zengin

selen orbiter vardı da

yılı kaçtı hatırlamadım,

vikipedi yasaklı bakamadım

teşbihte hata olmasın

kusura bakmayın

Komşuya sordum caiz değilmiş :)

3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

:hohoho:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
2 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

O konulara hiç girme abi. O Başka.

1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Demek ben de böyle olacağım. Hımm..

Evlenme Sani E V L E N M E

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kayınpederim demişti, ciğerimi söküp alaydınız keşke diye...

Kız babaları için en iyi damat, iç güveyi sanırım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eşimin köyünde bir adam, kızı evlenip gidince günlerce ağlamış evde. Sonra bir gün hanım fırçayı kaymış, kalk artık diye, adam ağlamayı kesmiş.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdiden rulo rulo selpakyüs biriktireyim bari. Bir de oklava. Çok zırlarsam kafama vurulması için

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sen boşuna ezerim mezerim diyorsun abi, kızın tamam dedi mi, sana da kabul etmek düşer. Bence hiç ses etme, kafada oklava iz yapmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçen cumartesi akşamı yeğene kız istemeye gittik(karşı taraf Rize, biz Giresun), dedeler konuştu filan kızın dedesi anlattı anlattı, son cümlesi bitmeden başladı ağlamaya. Kız vermek zor iş ne kadar el mahkum olsa da. Benim de iki kızım var, nasıl turşusunu kurarım diye düşünüyorum :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kız babalarına;

Allah size kendiniz gibi damat versin :) Tek içe sinecek çözüm bu galiba 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kızım 4.550 gr ve 50 cm boyunda doğdu. Yeni doğanların arasında 3 aylık bebek gibi görünüyordu. Yeni doğan ünitesinde diğer babalar kendi çocuklarını bırakmış benim kızın resmini çekiyorlardı. O an dedim ben bu adamları gırtlaklarım diye..

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
48 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Geçen cumartesi akşamı yeğene kız istemeye gittik(karşı taraf Rize, biz Giresun), dedeler konuştu filan kızın dedesi anlattı anlattı, son cümlesi bitmeden başladı ağlamaya. Kız vermek zor iş ne kadar el mahkum olsa da. Benim de iki kızım var, nasıl turşusunu kurarım diye düşünüyorum :)

Giresunun neresi? Alucra benim.

Bizimkiler antalyalıydı, çok rahat gram ağlamadan verdiler kızı :biggrin:

Valla ben zaten şimdiden üç beş aday belirledim kafamda, şunlara şunlara kız verilir diye, aile iyiyse oğlan da iyi oluyor genelde.

Arkadaşlarıma bakış açım hep dünürlük nazarıyla artık.

Gerçi şu da var benim kızlarım şimdi küçükler biraz büyüdüklerin de ben de mi turşu kurmak isterim bilmiyorum.

Ama evlilik güzel ya bizim gibi evlensinler mutlu mesud yaşasınlar isterim ne bileyim.

2 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Kızım 4.550 gr ve 50 cm boyunda doğdu. Yeni doğanların arasında 3 aylık bebek gibi görünüyordu. Yeni doğan ünitesinde diğer babalar kendi çocuklarını bırakmış benim kızın resmini çekiyorlardı. O an dedim ben bu adamları gırtlaklarım diye..

maşallah abi nazar değmesin. İyi güldüm ama :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

maşallah abi nazar değmesin. İyi güldüm ama :biggrin:

Daha ben kucağıma almamışım,öpüp koklayamamışım. Yanında bi dünya erkek yatıyo yahu. Babalarına gıcık olduğum gibi oğullarına da gıcık olmuştum?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...