İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Motor Kulağı Yağ Atması

Cihan şimşek

Recommended Posts

Ali Karadağ
8 saat önce, Koray Demir yazdı:

Yanlış anlamayın da garantör olmak güzel şey yalnız sahada memnuniyet oranınız (en azından Ankara) biraz düşük gibi. Muhtemelen rakibiniz de olabilir Ankara’da Öner oto da dahil yakınen temasta olduğum birçok Ford özel servisinde MKS marka ürünlerin markanıza tercihen kullanıldığına şahit oluyorum parça danıştığım kimse ecem markasını önermedi şimdiye kadar, bazı olumsuz durumlar gelişmiş tecrübe olarak belki başka illerde durum farklıdır toplam satış hacmi iyidir bilemiyorum. Misal focus için üretilen oem Alman İna marka amortisör üst takozu ile yerli ürünler (sizin veya başka bir marka) aynı kalitede olabilir mi olabilirse neden aynı süre dayanmıyor?

Bu durumu şöyle açıklayayım;

Üretimimizde tek kalite var, yurt içi-dışı tüm müşterilere aynı kalitede ürün gider. Fire sepetinde kullanımda hiç bir sorun olmayıp yalnızca görselliği bozuk olan o kadar çok ürün var ki bazen etrafımdakilere ücretsiz dağıtıyorum bunları. Üzerine "Germany" yazılmasını isteyen müşterinin ürünüyle yurt içine gönderdiğimiz ürün aynı kalitede. 

Bazı ürünlerde Otosan'dan fazla sattığımızı dahi biliyoruz çünkü sürekli iyileştirme yapmaya çalışıyoruz. Dip not olarak da belirtmek isterim; sektörde yalnızca bizde Eşdeğer Parça (Orijinaliyle bire bir aynı kalitede) belgesi bulunmakta. Yurt içine kaliteli geliyoruz biraz, buna inanın ve toptancı ve perakendeciler daha çok kâr ettikleri ürünleri satmayı tercih ediyorlar sonuçta yerli bir takozun fiyatı üç aşağı beş yukarı belli.

8 saat önce, Koray Demir yazdı:

Bir de şu sorum olacak. Hazır siz de forumdasınız Ecem marka ürünleri netten veya Ankara’da nereden direkt olarak satın alabiliriz? Bayi bulamadım belli yerlere ürün gönderiliyor galiba.

Yurt içindeki yetkili satıcılarımız bunlar;

ecemsaticilar.jpg

8 saat önce, Cihan şimşek yazdı:

Bu sorun birazda pazarlama ile ilgili olabilir.sorduğum 10 parçacıdan sadece 1 tanesi ecem marka dedi diğerlerinden 2 tanesi bana ecem marka lazım dediğimde telefonda biraz beklettikten sonra tamam ecem markada var dedi, diğer 7sinde MKS marka vardı.satıcının alıcıya iyisini değil iyi kar payı bırakan ürünü tavsiye edeceğini düşünüyorum.

Örnek veriyorum; Motor takozunun

- Orijinali 450TL

- Çin malı 50TL

- Yerli 80TL

Bu tahmini de olsa bir standart ve tek değişken ürünlerin geliş fiyatları. Herkes daha çok para kazanmak ister ve sattığı ürünü belirli periyotlarda tekrar almanız daha çok para kazandırır.

Saygılarımla 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan şimşek
8 saat önce, Ali Karadağ yazdı:

Bu durumu şöyle açıklayayım;

Üretimimizde tek kalite var, yurt içi-dışı tüm müşterilere aynı kalitede ürün gider. Fire sepetinde kullanımda hiç bir sorun olmayıp yalnızca görselliği bozuk olan o kadar çok ürün var ki bazen etrafımdakilere ücretsiz dağıtıyorum bunları. Üzerine "Germany" yazılmasını isteyen müşterinin ürünüyle yurt içine gönderdiğimiz ürün aynı kalitede. 

Bazı ürünlerde Otosan'dan fazla sattığımızı dahi biliyoruz çünkü sürekli iyileştirme yapmaya çalışıyoruz. Dip not olarak da belirtmek isterim; sektörde yalnızca bizde Eşdeğer Parça (Orijinaliyle bire bir aynı kalitede) belgesi bulunmakta. Yurt içine kaliteli geliyoruz biraz, buna inanın ve toptancı ve perakendeciler daha çok kâr ettikleri ürünleri satmayı tercih ediyorlar sonuçta yerli bir takozun fiyatı üç aşağı beş yukarı belli.

Yurt içindeki yetkili satıcılarımız bunlar;

ecemsaticilar.jpg

Örnek veriyorum; Motor takozunun

- Orijinali 450TL

- Çin malı 50TL

- Yerli 80TL

Bu tahmini de olsa bir standart ve tek değişken ürünlerin geliş fiyatları. Herkes daha çok para kazanmak ister ve sattığı ürünü belirli periyotlarda tekrar almanız daha çok para kazandırır.

Saygılarımla 

Ali Yıldız otomotive ulaştım senin belirttiğin gibi birinci sınıf malzeme ecem markadır dedi.Benim için görselliği önemli değil fire sepetinden bana gönderebilirsen memnun olurum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 19.10.2017 at 16:30, Ali Karadağ yazdı:

Hiç fark etmiyor. Yeri geldiğinde müşteri bize ulaşıp "satın aldığım yer geri almıyor" diyor, biz ürünü iade alıp yerine yenisini gönderiyoruz abi.

alırım bak yarın 2 adet değişeceğim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
30 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

alırım bak yarın 2 adet değişeceğim :D

Aynı durumdayız Ali bey üyemiz olduğu için Ecem alacağım büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
On 20.10.2017 at 00:03, Ali Karadağ yazdı:

Biz bu geri dönüşlerle iyileştirme yapıyoruz zaten, keşke o an haberim olsaydı. İzmir’de iseniz sizi müsait bir zamanda eski ürün ilke birlikte fabrikaya beklerim, değişimi yaparız bizim ürün yedekte bekler.

Evet İzmirdeyim bende... Keşke o zamanlar haberdar olsaydım Ecem fabrikasında çalıştığınızdan değişimi yapardık. Motor kulağını değiştirttiğim tamircide bıraktım.  Zaten eski aracım olan 2004 Fiestanındı. Şimdi 2010 TDCİ Fiesta var sanki şanzıman takozunda sorun var gibi bununda. Gazdan çekip tekrar bastığımda çok silkeleme gibi bişey yapıyor. 
Şanzıman kulağı üretiyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ecem marka Motor ve şanzuman takozları alıp taktık. Şanzıman tarafı focus3 aynısı mk2 ile. Kullanalım görelim c863a2d7a152b53450659ffe61e3d0b4.jpgf62fea7ceb0f99de414844918bb9dd65.jpg844a50c4ae5925e28c604b57186937d6.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
On 21.10.2017 at 00:42, Onur Çelebi yazdı:

Evet İzmirdeyim bende... Keşke o zamanlar haberdar olsaydım Ecem fabrikasında çalıştığınızdan değişimi yapardık. Motor kulağını değiştirttiğim tamircide bıraktım.  Zaten eski aracım olan 2004 Fiestanındı. Şimdi 2010 TDCİ Fiesta var sanki şanzıman takozunda sorun var gibi bununda. Gazdan çekip tekrar bastığımda çok silkeleme gibi bişey yapıyor. 
Şanzıman kulağı üretiyormusunuz?

Evet üretiyoruz. Ürün kodu 900 ve 926 olanların ikisi de uyar asıl kendi takozu 900’dür. 926 Courier’in ama fiestaya da uyuyor. 

On 21.10.2017 at 10:28, Çağlar Bayur yazdı:

Ecem marka Motor ve şanzuman takozları alıp taktık. Şanzıman tarafı focus3 aynısı mk2 ile. Kullanalım görelim c863a2d7a152b53450659ffe61e3d0b4.jpgf62fea7ceb0f99de414844918bb9dd65.jpg844a50c4ae5925e28c604b57186937d6.jpg

Abi o iki şanzıman takozunun eksen ölçüleri aynı birbirine uyuyor, alüminyum olan daha sorunsuz.

Ürün no: 902 

Motor takozunda geçen sene iyileştirme yaptık, iddialıyız.

Ürün no: 901 

Marka propogandası yapmıyorum sadece orjinal kalitesine daha uygun fiyata ulaşabileceğinizi göstermek istiyorum. 

Saygılarımla 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şanzıman takozunu şidettle tavsiye ederim mk2 lerde sağlamsa bile bunu alıp taksınlar. İlk kalkışta 1 boy iyileşti diyebilirim. Motor takozu için deneme sürüyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Takip ediyorum konuyu, benim takoz değişecek ama araç servisten çıkınca ve volan la birlikte :)

Yorum bağlantısı
Fatih Emre
On ‎19‎.‎10‎.‎2017 at 16:30, Ali Karadağ yazdı:

Hiç fark etmiyor. Yeri geldiğinde müşteri bize ulaşıp "satın aldığım yer geri almıyor" diyor, biz ürünü iade alıp yerine yenisini gönderiyoruz abi. 

UstaEller Ar-Ge Sorumlusu olduğum dönemde Ar-Ge merkezimiz oldu, her türlü iyileştirme ve yeni ürün denemelerini orada yapıp kayıt altına aldırıyoruz.

Yeni ürün denemelerini Ustaeller'e gelen müşteri araçların da mı yaptırdınız? Müşteri araçları kobay olarak mı kullanıldı? 

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
Bir saat önce, Fatih Emre yazdı:

Yeni ürün denemelerini Ustaeller'e gelen müşteri araçların da mı yaptırdınız? Müşteri araçları kobay olarak mı kullanıldı? 

Parçası değişecek araca ücretsiz olarak ürettiğimiz parçanın montajı yapılıyor, müşteri de bunu biliyor ve bunların kayıtları da tutuluyor. 

Kobay kelimesi bahsi geçen süreçte aracın sıfatını ne derece karşılar bilmiyorum.

Saygılarımla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Fatih Aldemir

Dün c max için motor takozu değişirdim. 90 tl ecem marka aldım. Benim aracın motor takozu çok yıpranmış. Değişim sonrası çok konforlu oldu. Stop ederken ki sarsıntı çok azaldı. Neden ecem? Yerli malı ve oldukça ucuz. [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Şanzıman takozunu şidettle tavsiye ederim mk2 lerde sağlamsa bile bunu alıp taksınlar. İlk kalkışta 1 boy iyileşti diyebilirim. Motor takozu için deneme sürüyor

Motor takozu denemeleri nasil gidiyor abi? :-) Varmi bu yonde yeni tavsiye?
Yorum bağlantısı
Koray Demir
12 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Dün c max için motor takozu değişirdim. 90 tl ecem marka aldım. Benim aracın motor takozu çok yıpranmış. Değişim sonrası çok konforlu oldu. Stop ederken ki sarsıntı çok azaldı. Neden ecem? Yerli malı ve oldukça ucuz. emoji3.png

Motor takozunu orjinal almakta yarar var yan sanayiler kısa sürede sorun çıkarabiliyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
Motor takozunu orjinal almakta yarar var yan sanayiler kısa sürede sorun çıkarabiliyor.
90 lira olunca denemeye değer diye düşündüm :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 13.07.2018 at 11:30, Fatih Aldemir yazdı:

Dün c max için motor takozu değişirdim. 90 tl ecem marka aldım. Benim aracın motor takozu çok yıpranmış. Değişim sonrası çok konforlu oldu. Stop ederken ki sarsıntı çok azaldı. Neden ecem? Yerli malı ve oldukça ucuz. emoji3.png

Ecem doğru tercih... 

Ancak imkan varsa takozda orijinal alınmalı.. 

Kaç liraydı ki orijinali ?

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ecem doğru tercih... 

300 civarı bi fiyat söyledi. 320 mi,290 mı böyle bişeydi, aklımda kalmadı. 3 adet ecem parası default_lol.gif

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
45 dakika önce, Fatih Aldemir yazdı:

300 civarı bi fiyat söyledi. 320 mi,290 mı böyle bişeydi, aklımda kalmadı. 3 adet ecem parası default_lol.gif

Orijinal parça gereğinden çok pahalı maalesef.. 

Qashqainin viraj demir lastiği orijinal çifti 450 lira... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Ecem doğru tercih... 

19 haziranda degistirdim. Motor takozu 250 tl, sanziman alt takozu 70 tl idi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...