İçeriğe Yönlendir

Hangi SUV ? Anket

Mehmet Göktürk

HANGİ SUV  

131 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Ergün Kol yazdı:

Listede Forester dışında suv göremedim. :)

Qashqai ?

Q3, Q5, Kuga, Rav4, Crv, Hrv, Duster, Xc90, Xtrail. ?

Bunları neden göremedin acaba :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ergün Kol
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqai ?

Q3, Q5, Kuga, Rav4, Crv, Hrv, Duster, Xc90, Xtrail. ?

Bunları neden göremedin acaba :unsure2:

Mehmet bey çünkü Subaru Forester'in olduğu yerde diğerlerini gözüm görmüyor. :)

Arazi kabiliyeti bakımından sürekli 4x4 olan Forester karşısında xtrail haricinde diğerlerinin pek şansı olmaz diye düşünüyorum. Aynı zamanda asfalt sürüşünde de oldukça başarılı durumda. İç mekan kalitesi bakımından da oldukça iyi durumda. 1.6 motor ile satıyor olsalar alacağım tek araç bu olurdu.

Qashqai, hr-v ve 3008 gibi 2 çeker araçlar zaten suv değil yerden 8-10 cm yükseltilmiş otomobil olduğu için onları değerlendirmeye bile almıyorum. Cr-v, Tucson, Kuga gibi araçlardaki akıllı 4x4 sistemleri ne asfaltta düşük yakıt tüketimi sunuyor ne de arazide çok iyi bir performans gösterebiliyor. Bunlar sadece 4x4 araca biniyorum demek için alınır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qashqai, hr-v ve 3008 gibi 2 çeker araçlar zaten suv değil yerden 8-10 cm yükseltilmiş otomobil olduğu için onları değerlendirmeye bile almıyorum. Cr-v, Tucson, Kuga gibi araçlardaki akıllı 4x4 sistemleri ne asfaltta düşük yakıt tüketimi sunuyor ne de arazide çok iyi bir performans gösterebiliyor. Bunlar sadece 4x4 araca biniyorum demek için alınır.

Biraz ön yargılı yazıyorsun :)
Qashqai mesela
İki çeker, otomatik 4 çeker ve kilit modu olmak üzere 3 moddan uygun olanı seçebiliyorsun.
Bu sayede arazide ilerleyebiliyorsun.

Asfallta da yürüyebiliyorsun ve viraj dönebiliyorsun. Bunu yaparken de 5 litre yakabiliyorsun.

Bence qashqai tam bir suv.
Daha araziye yatkın olanı arazi aracı olur.
4x4 olmasaydı. Güzel bir Mpv olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ergün Kol

Mehmet bey bu mesajı yazdıktan sonra forumdaki konuları incelemeye başladım ve şans eseri sizin daha önce açtığınız konudaki Qashqai ile off road yapmış olduğunuz videoları gördüm. Sizin videoları izleyene kadar Qashqai'nin 4x4 versiyonu olduğunu bilmiyordum. Tabi ki akıllı 4x4 sistemi olan ve yerden yüksek her araç ile hafif arazi şartlarında yol yapılabilir. Hatta geçen hafta akıllı 4x4 sistemi olan kuga alma niyeti ile ford bayisine gittim. Sonradan yakıt tüketiminden korktuğum için vazgeçtim ama Kuga'yı satın almış olsam bile aynı mesajı yazardım.

Benim kast ettiğim arazi yeteneği tabi biraz daha farklı. Sıfır Forester alsam araziye çıkacağımdan değil ama insan altındaki aracın safkan 4x4 olduğunu bilmek istiyor. Konfor ve iç mekan kalitesi olarak listedeki çoğu araçtan iyi durumda olması da bana göre rakiplerinden önde olmasını sağlıyor.

Türkiye'deki bu saçma sapan vergilendirme sistemi olmasa gözüm kapalı alacağım tek araç Forester olurdu. Yine de belirtmek isterim bunlar subjektif yorumlardır param çok olsa muhtemelen gider xc90 alırdım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kugaya bişey diyemem.
Test etmedim.
Çoğu araç katalogta yazandan çok fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Asfallta da yürüyebiliyorsun ve viraj dönebiliyorsun. Bunu yaparken de 5 litre yakabiliyorsun.

trafiğe kapalı alanda diğer araçların ne işi var, ah bu insanlar hiç kurallara uymuyorlar :fiuw::blush::biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

trafiğe kapalı alanda diğer araçların ne işi var, ah bu insanlar hiç kurallara uymuyorlar :fiuw::blush::biggrin:

Aynen. O yola girmemeleri gerekiyordu. [emoji85]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...