İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Sökme

Macit Aliyev

Recommended Posts

Haluk Şentürk

İki yıl önce aracıma arkadan arkaya filmden ceza yazdılar.hem de asayiş polisi. 1,5 ay mahkemede süründüm. ( dosyayı havale yaptır v.s) film cezalarını iptal eden emsal kararlar ekledim. Hakim direkt reddetti . 26 lira da yazışma parası falan ödedim. Sadece arkalarda vardı.
Yani bir denetime dahi tabii tutulmadan ceza yazıldı. Orjinal karartma ya da perde de olsa yazacaktı demek ki arkadaş. Şeytan diyorki git tüm camlara hani şu eski araçlardaki kornişli sistemler gibi kalın perde yaptır. Nasıl olsa ceza yok. Bir de oldu olacak güneş gözlüğüyle araç kullanmayı da yasaklasınlar. Ne de olsa film etkisi yapıyor [emoji16]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bugün motorlu trafik ekipleri çevirdi. Kalbim yerinden çıkacaktı. Önümdeki 3 araçta da film vardı, evrak kontrolü sonrası hepsini gönderdiler. Bana gelince de saldılar sağolsunlar. Küçük bir taşikardi geçirmedim desem yalan olur :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Zengin insan hastalığı mı bu?
Bende daha zengini var, supraventrüküler taşikardi :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kangoo memlekette, babam orda söktürmezse gelince ben sökeceğim. Aldığımızda hatırlayanlar vardır apaçi spec idi, malum filmsiz apaçilik olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

TÜVTÜRK ten sevgilerle...

Artık er yada geç elimiz mahkum sökeceğiz [emoji19]

67a13268ac61f920a528db7cbec1d0aa.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Artık er yada geç elimiz mahkum sökeceğiz emoji19.png

Şaka muhtemelen... Çünkü tuvtürk şöyle diyor... 

"Periyodik muayenelerde cam filmi, "Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok" kusur teksti ile "hafif kusur" olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir."

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Artık er yada geç elimiz mahkum sökeceğiz [emoji19]

67a13268ac61f920a528db7cbec1d0aa.jpg
Bugün Tekirdağ da cam filmi olan aracını akrabam muayene den geçirdi .
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

"Periyodik muayenelerde cam filmi, "Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok" kusur teksti ile "hafif kusur" olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir."

Keşke emmi keşke... 

TÜVTÜRK ün web sitesini güncellemesi uzun sürüyor anlaşılan.

A4 e çıktı alıp yapıştırmayı daha hızlı ve etkili bulmuşlar.

https://www.cnnturk.com/amp/turkiye/cam-filmi-agir-kusur-sayildi-muayeneden-gecemeyecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Değişikliğe gidildi Bakanlığın resmî yazısı:

7yDQ7m.jpg

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Bugün Tekirdağ da cam filmi olan aracını akrabam muayene den geçirdi .
Burda ağır kusur yazıyor. Sizinki ya gözden kaçtı yada hep beraber muayene için Tekirdağ'a misafir olacağız [emoji5]78221e70d40f196f28401c0f96494c78.jpg
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Burda ağır kusur yazıyor. Sizinki ya gözden kaçtı yada hep beraber muayene için Tekirdağ'a misafir olacağız [emoji5]78221e70d40f196f28401c0f96494c78.jpg
Muayene tekrarı idi belki ondan olabilir ama ucuz yırtmış [emoji3]
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gürkan Başbağcı
(düzenlendi)

Ben kendimkini ve babamınkini söktüm, tecrübe kazandım getirin bana :D

Önce bir camsil fısfısına az miktarda camsil ve üzerine kaynar su ekliyoruz. Bunu filmlere sıkıyoruz ve hemen arkasından falçata bıçağını çıkartıp onunla 2 elle filmin en üstünden aşağıya doğru kazımaya başlıyoruz. Zaten sıcak suda yumuşağı için kolay kazınıyor. Tepeden açıldıkça aralara kaynar suyu fıslatmaya devam ediyoruz. 

Arka camı hiç ellemedim ama.

tarihinde Gürkan Başbağcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...