İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Sökme

Macit Aliyev

Recommended Posts

Barış Güler
17 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

İşin aslı, hiç bir araç orjinal filmli gelmez. Arka camlar karartmalı gelebilir, renkli camlı gelebilir, ama filmli gelmez.

Bugün bir arkadaş 43R yazan araçlarda sökmeye gerek yokmuş dedi. İşin detayını çok bilmediğimden sordum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Polise ceza geliyor mu? EN azından duruşmaya buyursun.

Mer’i mevzuatımızda yeri yoktur idare itiraz dilekçesine karşı ancak varsa kanuni delilleriyle birlikte yazılı savunma sunabilir.

20 dakika önce, Barış Güler yazdı:

Bugün bir arkadaş 43R yazan araçlarda sökmeye gerek yokmuş dedi. İşin detayını çok bilmediğimden sordum.

Benim bildiğim 43 R camın seri numarası oluyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

43r bir regülasyon ve tüm araba camlarında var. Müdahele edilemeyen camlar V işareti bulunan camlar.

Aşağıdaki resimde sol tarafta görüyorsunuz.

5a4y7uqy.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Ben sökmemekte ısrarcıyım. (5 camda da film var.) Bakalım ne kadar gidecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Polise ceza geliyor mu? EN azından duruşmaya buyursun.
Ceza yersiz ise, vatandaş dava açtığında ceza iptal oluyor. Dava masrafları avukat masrafları haksız tarafa yani trafiğe kalıyor. Bu durumda yersiz cezaya neden olan memur hakkında işlem yapılması gerekiyor. Kamuyu zarara uğratmaktan soruşturma açılıp zimmet çıkarılmalı demişti zamanında bir Sayıştay denetçisi.
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
On 23.10.2017 at 22:41, Ahmet Türedi yazdı:

saç kurutma makinası

Ahmet abi, bu makineler araç içindeki prizle çalışır mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Bir saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Ahmet abi, bu makineler araç içindeki prizle çalışır mı?

Araç priz çıkış gücü eğer saç kurutma makinasının gücünü karşılayacak kapasitedeyse çalıştırır.Genellikle laptop gibi cihazları çalıştıracak kapasitede oluyor o prizler yüksek watt lı cihazlarda kullanılabileceğini pek sanmam ama bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
31 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Araç priz çıkış gücü eğer saç kurutma makinasının gücünü karşılayacak kapasitedeyse çalıştırır.Genellikle laptop gibi cihazları çalıştıracak kapasitede oluyor o prizler yüksek watt lı cihazlarda kullanılabileceğini pek sanmam ama bakmak lazım.

Abi bilemedim ki. Focus 2011 lerde koltuk arasında priz girişi var. Ama ne kadar güç çıkışı olduğunu bilemiyorum. Herhalde 220 volttur.

Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu

polis çevirmesinde bütün camları indirip, iç lambaları da yaksak yine de ceza yazılır mı acaba

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
18 dakika önce, Cihat Eyüboğlu yazdı:

polis çevirmesinde bütün camları indirip, iç lambaları da yaksak yine de ceza yazılır mı acaba

Çevirirlerse seni kaçarın yok :)

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

R43 olmasının bir anlamı yok.. Sosyal medya da R43 olanlara ceza yazılamayacağı söyleniyor ama bunun aslı astarı yok bence. Çünkü bu R43 ''Birleşmiş milletler Avrupa ekonomik komisyonunun r43 sayılı regülasyonu'' :)  Karatmalı camlar e veya E simgesi yanında V sembolu bulundurmalı. V işareti varsa korkmaya gerek yok.. Zaten bu simgeyi taşıyan camların ışık geçirgenliği %70 den fazla olamaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Abi bilemedim ki. Focus 2011 lerde koltuk arasında priz girişi var. Ama ne kadar güç çıkışı olduğunu bilemiyorum. Herhalde 220 volttur.

Onlar ancak 100, maksimum 150w ı karşılarlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Onlar ancak 100, maksimum 150w ı karşılarlar.

Sağol abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Volt ile watt farklı şeyler.watt değeri karşılamazsa çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
15 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Volt ile watt farklı şeyler.watt değeri karşılamazsa çalışmaz.

Karşılamıyormuş. Öğrenmiş olduk.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu arada arkadaşlar.Nisan ayında taktırdığım cam filmlerini dün söktüm. Yanlara herhangi birşeye gerek yok. Tırnak ucuyla biryerinden tutup çekince geliyor. (Yapışkanı da neredeyse klmadı. Kalanları da ıslak bezle çıktı)Gelelim en arka cama. Fön ve diğer malzemeleri çalıştıracak ortamım yoktu.Arabayı rolantide çalıştırdım,arka cam rezistansı ve kloriferi son ayarda çalıştırdım.içerisi bayağı sıcak oldu ama yavaş yavaş çekince arka cam filmi sorun çıkarmadan çıktı. Sadece sabırlı olmanız lazım arka camda.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim araçta ön açık ve arka orjinal koyu etiketleri şöyle;

Orjinale ceza yazacaklarsa ithalatına izin verdikten sonra yasak getirip kendisi ile çelişirc026f53863ba834546352aeae726f8fa.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
On 25.10.2017 at 13:24, Cihat Eyüboğlu yazdı:

Polis olsam direkt dikkatimi çekerdi bu hareket ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Bu arada arkadaşlar.Nisan ayında taktırdığım cam filmlerini dün söktüm. Yanlara herhangi birşeye gerek yok. Tırnak ucuyla biryerinden tutup çekince geliyor. (Yapışkanı da neredeyse klmadı. Kalanları da ıslak bezle çıktı)Gelelim en arka cama. Fön ve diğer malzemeleri çalıştıracak ortamım yoktu.Arabayı rolantide çalıştırdım,arka cam rezistansı ve kloriferi son ayarda çalıştırdım.içerisi bayağı sıcak oldu ama yavaş yavaş çekince arka cam filmi sorun çıkarmadan çıktı. Sadece sabırlı olmanız lazım arka camda.

Rezistans hasar görmedi değil mi ?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 25.10.2017 at 13:24, Cihat Eyüboğlu yazdı:

Bendeki gibi kelebekleride sayarsak bir tarafta 4 cam olanlar ne yapsın(sadece 1 tanesi açılıyor) :unsure2:

Ama 4 cam otomatik olanlarda mantıklı bir çözüm sigorta yada bir ek düğme takıcan polis camları kaldır diyince bozuldu çalışmıyor buyur bak diycen :D

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
51 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Rezistans hasar görmedi değil mi ?

Yok abi. Herhangi bir problem oluşmadı. Hatta az önce arabanın içi buğulu idi. Çalıştırdım rezistansı sıkıntısız çalışıyor.

Bence yeni film olduğu için sorunsuz çıktı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Benim araçta ön açık ve arka orjinal koyu etiketleri şöyle;

Orjinale ceza yazacaklarsa ithalatına izin verdikten sonra yasak getirip kendisi ile çelişirc026f53863ba834546352aeae726f8fa.jpg

Arka camdaki sağda gördüğünüz V işareti fabrikasyon karartılmış demektir. Film yoksa camda polis bir şey diyemez.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Devletin polisini salak yerine koyan mesajları esefle kınıyorum. Onlar bizim polisimiz kolluk kuvetimiz ve emir ile çalışan bireylerimiz.

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...