İçeriğe Yönlendir

Fiat Fiorino 10. Yılını Kutluyor

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
(düzenlendi)

Bursa'da Tofaş Fabrikasında, 3 farklı marka için üretimi gerçekleştirilen Minicargo Projesinin, Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10. yaşını kutluyor.

Fiat'tan yapılan açıklamaya göre,  Fiat Fiorino,  Türkiye pazarındaki başarısının yanı sıra  Tofaş'ın  Avrupa ülkelerine ihracatında da önemli bir rol oynuyor.

Bursa'da yer alan ve 450 bin adetlik üretim kapasitesine sahip  Tofaş Fabrikası'nda, 3 farklı marka için üretimi gerçekleştirilen Minicargo Projesi'nin,  Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10. yaşını kutluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Tofaş Üst Yöneticisi (CEO)  Cengiz Eroldu, "Minicargo Projesi, çoklu marka geliştirilmesi ve bu projenin aralıksız 10 yıldır üretiliyor olması açısından hem  Tofaş hem de  Türkiye otomotiv sanayinde bir ilk. Özellikle Fiorino, 2009'da 'Yılın Ticari Aracı' dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle layık görüldü. Aynı zamanda yeni bir ticari araç segmentinin doğuşuna da başarıyla vesile oldu." ifadelerini kullandı.

Üretimine 2007 yılının son çeyreğinde başlanan Minicargo Projesi'nden 10 seneye yakın bir sürede 1 milyondan fazla üretmiş olmalarının önemine de dikkati çeken Eroldu, "Gerçekleştirmiş olduğumuz üretimin büyük bir bölümünü dünyanın pek çok ülkesine ihraç ederken, yaklaşık 250 bin adedini  Türkiye pazarında  Fiat Fiorino olarak müşterileriyle buluşturduk." değerlendirmesinde bulundu.
                                    -Alıntı-

Hafif ticari sınıfında kendi segmentini oluşturan model.
Aile aracı olarak da gerçekten uygun, kullanışlı ve tipi de yerinde.
tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Sıfır alıp 6 ay kadar kullanmıştım. Ev alma niyetiyle üzülerek satmıştım. Tipini çok seviyordum. Ama yapılan geyik testlerinde esp siz olanlar takla atıyodu o videoyu önce görsem almazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Sıfır alıp 6 ay kadar kullanmıştım. Ev alma niyetiyle üzülerek satmıştım. Tipini çok seviyordum. Ama yapılan geyik testlerinde esp siz olanlar takla atıyodu o videoyu önce görsem almazdım.

O testte fiorino, bipper ve nemo vardı. Fiat testi geçiyordu Nemo takla atıyordu. Ama sanırım sadece Fiorinoda esp vardı orda. Doğru mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Babam 5 yıldır kullanıyor . Önce 1,4 benzinli modeli vardı geçen sene dizel ile değiştirdi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Kendim 1 seneye yakındır fiorino kullanıyorum,en fulu olarak tabir edilen premio 95 hp modelini.Kullanması keyifli bir araç.Aldığıma pişman olmadım şimdilik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
(düzenlendi)

95hp Premio modelini kullandım,şehir içinde manevra genişlilik yakıt kullanışlılık olarak güzel bir araç fakat şehirler arası yollarda baya bi sallıyor,makaslı değil ama yüksek olduğundan dolayı kötü,tam bir şehir içi işi ticaret ve geniş ailesi olanların aracı

tarihinde Ali Yasir Bilici tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

O testte fiorino, bipper ve nemo vardı. Fiat testi geçiyordu Nemo takla atıyordu. Ama sanırım sadece Fiorinoda esp vardı orda. Doğru mu?

Evet, Esp siz olan takla atıyor. Nemo Bipper Fio hepsi birebir aynı araba zaten.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
50 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

kurye tahtından etti . kurye varken bunlar alınmaz

Alınır alınır. Marka sevgisi denen şey var, bununla beraber pek  çoğumuz Fiat'ı yerli malı olarak görüyoruz. Ford dediğin zaman, Fİatın yanında biraz daha yabancı marka kalıyor. Artı kurye de çok güzel bir araç.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Babam 5 yıldır kullanıyor . Önce 1,4 benzinli modeli vardı geçen sene dizel ile değiştirdi...

Öncesinde Fiatçılık var mıydı babada? Yoksa Fio'yu mu çok beğendi de tekrar Fio aldı?

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
58 dakika önce, Ali Yasir Bilici yazdı:

95hp Premio modelini kullandım,şehir içinde manevra genişlilik yakıt kullanışlılık olarak güzel bir araç fakat şehirler arası yollarda baya bi sallıyor,makaslı değil ama yüksek olduğundan dolayı kötü,tam bir şehir içi işi ticaret ve geniş ailesi olanların aracı

araç gerçekten yüksek,ben yaylaya gidip geldiğim için aldım.Evimin yolu toprak yol,ya jeep alacaktım yada bu şekilde yüksek bir araç.İyiki fio almışım,yakıtı hiç üzmüyor.Rampalarda da çekişi iyi.Yüksek hızlarda savurur düşüncenize katılıyorum.Ben sakin kullanırım,bu halde bile esp ışığı arada yanar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
11 dakika önce, Eren Yavuz yazdı:

araç gerçekten yüksek,ben yaylaya gidip geldiğim için aldım.Evimin yolu toprak yol,ya jeep alacaktım yada bu şekilde yüksek bir araç.İyiki fio almışım,yakıtı hiç üzmüyor.Rampalarda da çekişi iyi.Yüksek hızlarda savurur düşüncenize katılıyorum.Ben sakin kullanırım,bu halde bile esp ışığı arada yanar :)

Çok daha iyi bi tercih yapmışsınız hem az yakar hem yüksektir hem de baya bi geniştir çekişi performansıda çok güzeldir Allah kaza bela vemesin önemli olan o güle güle kullanın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Öncesinde Fiatçılık var mıydı babada? Yoksa Fio'yu mu çok beğendi de tekrar Fio aldı?

Yüksek araba seviyor sebep bu...

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

İçini ve ön tarafını beğenmediğim için fiesta van almıştım

Bu taraftan bakınca güzel :D

o6kD4X.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Türkler yapmıştı sanki bence çok sempatik bı ticari hele turuncu falan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Türkler yapmıştı sanki bence çok sempatik bı ticari hele turuncu falan

Sloganı da yakışıklı Fiorino'ydu :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Turkler yerli otomobil yapar yapamazdan çok yerli marka çıkarır çıkaramazi bı çözsek çok güzel olacak. Gebzede her türlü markaya her türlü yedek parçayı Avrupa standartlarında yapıyoruz.  Porsche ye mi BMW yi mı bı firma şase yapıp gönderiyordu.ÖTV muafiyeti ile rekabet şartları da devletin elinde oluşturulabilir. Devlet araba yapmasın yapacak kişiye geçici imtiyaz sağlasın. Ha neden geçici imtiyaz, Otosan gibi parayı bulunca milletini satmasin. Tofaş gibi milleti kaziklamasin . Bu gün yerli üretim lisanslı bir çok parça Avrupalı markalar için yapılıp  bizlere satılıyor. Tofaş gibi Otosan gibi markalar yerli üretimi Avrupalı diye satıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Türkiye'de gerçekten yan sanayi gelişmiş durumda. Rav 4 un çamurluk sinyalinin kapağını çocuklar top oynarken kırmış. Soktum baktım made in turkey yazıyor. Aha yan sanayi dedim bir baktım Toyota nin birçok aracına üretim yapıyormuş firma. İşin garibi Türkiye'de daha (120 TL civarı) pahalı. Bende aliexpresten yan sanayi aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
10 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu gün yerli üretim lisanslı bir çok parça Avrupalı markalar için yapılıp  bizlere satılıyor.

Bunu bire bir yaşıyorum, parçacıya gittiğimde fiyatları gördüğümde içim acıyor. İzmir-Almanya-İzmir yolunu izleyen parça 40TL'den 250TL'ye çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...