İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Remzi Karaca
Ateş ediyor ateeeşşş neyiniz varsa basın affetmeyin [emoji51]
[emoji23][emoji23][emoji23]
'Kar risk sever' mi derlerdi ne derlerdi?
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
11 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
'Kar risk sever' mi derlerdi ne derlerdi?

sigaradan getti derlerdi:)

50 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Evi ,arabayı riske edebilecek mi var mı abaca buna? 

yapanlar var da ben yapmam. ne zaman çöpe atacak 30 binim olur o zaman yaparım. Giderse üzülmeyeceğim bir para olması lazım. Bugün 30 koydum yarın 2'ye düştü o zaman olmaz üzülmemek lazım.

Çocuğunun ailesinin rızkını 55 bine bitcoin'e basıp yabancı borsada satarken yanlışlıkla price kısmına 55 TL yazıp sonra ağlayan var.

Yorum bağlantısı
Emre Demir
3 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

sigaradan getti derlerdi:)

yapanlar var da ben yapmam. ne zaman çöpe atacak 30 binim olur o zaman yaparım. Giderse üzülmeyeceğim bir para olması lazım. Bugün 30 koydum yarın 2'ye düştü o zaman olmaz üzülmemek lazım.

Çocuğunun ailesinin rızkını 55 bine bitcoin'e basıp yabancı borsada satarken yanlışlıkla price kısmına 55 TL yazıp sonra ağlayan var.

Şaka yaptınız sanırım :) 55k dan 55 yazıp mı satmış .

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
51 dakika önce, Emre Demir yazdı:

Şaka yaptınız sanırım :) 55k dan 55 yazıp mı satmış .

aynen öyle yapmış, 55.000TL değerindeki bitcoin'i 55TL'ye satmış. 5 paket sigara parası. Seminerde söylediler.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Eskinin at yarışı gibi oldu bu iş, bağımlılık yapıyor sanırım bedavadan para kazanma hırsı :( 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
10 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

aynen öyle yapmış, 55.000TL değerindeki bitcoin'i 55TL'ye satmış. 5 paket sigara parası. Seminerde söylediler.

hocam 1 tl de yazsa o anki kurdan satış yapar borsa.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Alt üst limit var satış değeri için. 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

ahmet-usta-blockchain101.jpg

Bu abi soyledi seminerde kendisi blokchain 101 kitabinin yazariymis

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
hFpOoYBhTBe-ichI-QGfng.png   günlük 1.100 bitcoin nedir ya? Bitcoin 40-50.000TL iken anca 500 adet alınıp satılıyordu şimdi fiyatı düşünce tekrar 60 bine çıkar umuduyla evi arabayı arsayı satıp bitcoin'e gömüyorlar

Evi arabayı satıp 6.000$ ken alanlar %35 kazanmış [emoji4] 

Günlük hacim hala 1.100 - 1.200 bandında seyrediyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hacmin açıklanması için resmi otorite gerekir, bir it ci olarak dilediğin gibi girip yazabilirsin mesela. atış serbest

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

resmi otorite

Abi sen olayın çok yanlış bi yerindesin :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
31 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Abi sen olayın çok yanlış bi yerindesin :D

biliyorum, illegal iş sevmem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Evde mining yapmak için kurduğum makineler artık evin ruhuna uygun gelmemeye başladı. Ben de hem işi biraz daha profesyonel hale getirmek hem de ofis gibi bir mekanım olmasını istememden dolayı 2 gün önce 1+1 ev kiraladım. 4 tanesini amazondan getirdiğim 10 adet ekran kartı ile mininge devam ediyorum. Şu durgun piyasada bile işi bilene gayet güzel gelirler bırakıyor. Mining işinden gelen parayı yine ico'lara yatırıp yürüme potansiyeli olan projeleri araştırıyorum. 

şimdilik şu icoları aldım

- deex.exchange tanesi 0,17 dolar --> hedef 15 dolar

- etherum soft tanesi 0,1 dolar --> hedef 5 dolar

Yorum bağlantısı
Emre Demir
7 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Evde mining yapmak için kurduğum makineler artık evin ruhuna uygun gelmemeye başladı. Ben de hem işi biraz daha profesyonel hale getirmek hem de ofis gibi bir mekanım olmasını istememden dolayı 2 gün önce 1+1 ev kiraladım. 4 tanesini amazondan getirdiğim 10 adet ekran kartı ile mininge devam ediyorum. Şu durgun piyasada bile işi bilene gayet güzel gelirler bırakıyor. Mining işinden gelen parayı yine ico'lara yatırıp yürüme potansiyeli olan projeleri araştırıyorum. 

şimdilik şu icoları aldım

- deex.exchange tanesi 0,17 dolar --> hedef 15 dolar

- etherum soft tanesi 0,1 dolar --> hedef 5 dolar

deex ponzi diye bağırıyor etn yi ben de takipteyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mining makinenizin özelliklerini ve mining yaptiginiz yeri biraz anlatir misiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Mining makinenizin özelliklerini ve mining yaptiginiz yeri biraz anlatir misiniz?

satabildin mi koynleri?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:
satabildin mi koynleri?

Yoo, tutuyorum.

buz küpü gibi olmasın tuttukça eriyen?

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Rusya'daki bir nükleer tesiste bulunan süperbilgisayarı bitcoin üretmek için kullanmaya çalışan nükleer bilimciler tutuklandı.

MOSKOVA (QHA) -

Rusya'daki bir nükleer tesiste bulunan süperbilgisayarı Bitcoin üretmek için kullanmaya çalışan nükleer bilimciler tutuklandı. BBC'de bugün, 9 Şubat'ta yer bulan habere göre, Rusya'nın batısındaki Sarov'da bulunan ve barındırdığı nükleer başlıklar sebebiyle üst düzey gizliliğe sahip olan Federal Nükleer Merkez'deki bazı Rus bilim insanları, Rusya'nın en güçlü süperbilgisayarlarından birini Bitcoin üretmek için kullanma girişiminde bulundu.

Merkezin basın servisinden yapılan açıklamada, "Bitcoin madenciliği de dahil olmak üzere şahsi kullanım amacıyla, süperbilgisayar bölümüne izinsiz giriş denemesi gerçekleştirildi." ifadelerine yer verildi. Dışarıdan izinsiz girişlerin engellenmesi için internet ve çevrimiçi ortama bağlı olmaması gereken süperbilgisayarın internete bağlanmaya çalışması üzerine merkezin güvenlik departmanının alarm durumuna geçtiği öğrenildi.

Rusya Federal Güvenlik Servisi'nin (FSB) olaya el koyduğu ve şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldığı aktarılıyor. Sovyetler Birliği'nin ilk nükleer bombasının da yapıldığı Sarov'daki tesiste bulunan süperbilgisayar, saniyede trilyonlarca işlem yapma gücüne sahip. Kripto para birimlerinin üretilmesinde kullanılan ve madencilik olarak adlandırılan bilgisayar işlemi için muazzam bir işlem ve enerji gücü gerektiği biliniyor.

QHA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

6 ekran kartı 1070ti, 4 ekran kartı p106-100

mining için hangi coini çıkartacaksam gerekli bat dosyası ayarlarını yapıp destekleyen miner ile ilgili havuza bağlanıyorum. Kartlardan optimum randuman almak için de bazı overclock uygulamaları kullanıyorum. Sonra pc yi mininge bırakıyorum. Hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

6 ekran kartı 1070ti, 4 ekran kartı p106-100

mining için hangi coini çıkartacaksam gerekli bat dosyası ayarlarını yapıp destekleyen miner ile ilgili havuza bağlanıyorum. Kartlardan optimum randuman almak için de bazı overclock uygulamaları kullanıyorum. Sonra pc yi mininge bırakıyorum. Hepsi bu.

minergate kullanmıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
14 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

minergate kullanmıyor musunuz?

Elbette hayır. Minergate kendine yontuyor. Gücünüzü çalıyor. Siz 10 kazanıyorsanız 3 ünü size veriyor. Kalanı kendi cukkalıyor. Bu nedenle saf mining (ben nvidia ccminer kullanıyorum) programları kullanıp çok daha az komisyon ödeyerek (genelde %1) daha verimli havuzlardan (yiimp, eupool, protopool gibi) kazım yapmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...