İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Cenk hocam blockhain veya bitcoin diye ufak bir araştırma sonucu, merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Zaten daha sonra ister istemez işin derinliklerine giriyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
8 saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Şöyle de bir durum var.. Bitcoin dünya üzerinde 21 milyonu geçemeyecek. Bu ilk çıktığında belirlenmiş bir rakam. Şuanda 16 milyon kadar bitcoin olduğu biliniyor. Yani 5 milyon bitcoin sonra havuzda kazma kürek ile bitcoin kazanmak mümkün olmayacak ve bu bitcoinleri çıkartmak her sene daha da zorlaşacak.. Yani böyle bakınca geç kalınmış bir çaba olarak görüyorum ben. Mining için 10-15 bin tl makinelere paralar veriliyor. Bunlar kendilerini amorti edecekte sonra kar edilecek..tam yaz gelecekti ama eşek öldü hikayesine benziyor :)

Ayhan Hocam bitcoin bölündü. Bu kısıtlama ortadan kalkıyor.

10 saat önce, Servet Aydın yazdı:
On 27.10.2017 at 23:01, Emrah Altun yazdı:
 4-5 ay önce 118 den aldığım 6 LTC yi geçenlerde 235 den bozdum. Parayı aldım.

118 tl ye kimden alındı, 235 tl ye kim aldı. Elde canlı para transferi var o zaman?

Abi koinim diye yerli btc borsası var. Ben işlemleri buradan yapıyorum. Çeşitli güvenlik aşamalarından geçip alım satım işlemlerini yapıyorsunuz. Sonra gerisi hisse senedi mantığı gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Bir üretim yapmadan veya hizmet işi olmadan nasıl para kazanılıyor, anlamış değilim.

Geçmişte ne olduysa bu da o olur.

.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Samsung da kullanıcılar için “Upcycling” girişimi adı altında, eski akıllı telefonlarınızı değerlendirmek adına birbirinden harika çözümler(!) geliştirmiş..

Bunlar arasında en dikkat çekeni, görselde de yer alan ve 40 eski Galaxy S5 cihazından oluşan Bitcoin Madenciliği sistemi olmuş :)))

Ayrıca bahsedildiği üzere 8 adet Galaxy S5, standart bir masaüstü bilgisayardan daha fazla enerji-performans verimliliğine sahipmişmiş25708ecc82ebffdca0f95646a3081495.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
On 28.10.2017 at 14:49, Mehmet Göktürk yazdı:

Merak ettim ben de yükledim. makinelerde GPU yok i5 makineler. dün açtım bir makine. bu sabah evdekini de ekledim. An itibarı ile sonuç şu:

8 sent birikti ise anlıyorum ama bu para nereden geldi şimdi ? Ya da geldi mi?

bytecoin.png

Mehmet Hocam siz Bitcoin değil Bytecoin kazıyor gibisiniz :) O da bir altcoin gibi. BTC'de bu kadar kısa sürede bu kadar meblağ kazılmaz gibime geliyor. Bu arada hangi programdı bu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bugün 27500 civarını gördü.

On 26.10.2017 at 12:45, Mehmet Pınar yazdı:

Son 24 saat içinde 1 bitcoin alıp şimdi bozdursanız 1025 ₺ kazanmıştınız.

İlk değer 21.205

son değer 22.190

an itibariyle

1 günde 1000₺ ?

Geçen haftadan bu yana 6000 tl kazandırdı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
42 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Bugün 27500 civarını gördü.

Geçen haftadan bu yana 6000 tl kazandırdı.

Evi, arabayı satıp bitcoine mi basalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

O kadar riske gerek yok.Ben ufak bir miktarla yılbaşını görmeyi düşünüyorum bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
On 29.10.2017 at 02:08, Emrah Altun yazdı:

Ayhan Hocam bitcoin bölündü. Bu kısıtlama ortadan kalkıyor.

Abi koinim diye yerli btc borsası var. Ben işlemleri buradan yapıyorum. Çeşitli güvenlik aşamalarından geçip alım satım işlemlerini yapıyorsunuz. Sonra gerisi hisse senedi mantığı gibi.

Nüfus cuzdanı bilgileri tc birsürü bilgi istiyor. Güvenliğinden eminmiyiz sitenin :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
6 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Nüfus cuzdanı bilgileri tc birsürü bilgi istiyor. Güvenliğinden eminmiyiz sitenin :)

Ben kimlik fotosu yollarken kimliğin üstüne bir yazı yazdım koinim.com da btc işlemleri için şeklinde. O şekilde foto çekip yolladım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

30500 bandını gördü.Ben 30 binde bozdurup 28 binde tekrar girdim. Bu dediğim 2 saat içinde oldu. Yaklaşık 400 TL getirdi.

Not:Bu konu açıldığında 1 bitcoin alan yaklaşık 10 bin₺ kazanacaktı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
57 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

30500 bandını gördü.Ben 30 binde bozdurup 28 binde tekrar girdim. Bu dediğim 2 saat içinde oldu. Yaklaşık 400 TL getirdi.

Not:Bu konu açıldığında 1 bitcoin alan yaklaşık 10 bin₺ kazanacaktı.

yok 10 ekim de alsa idi . 25 ekimden bu yana 5bin sadece.. ancak 20 kasımda da 0 tl olabilir tabii....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yok 10 ekim de alsa idi . 25 ekimden bu yana 5bin sadece.. ancak 20 kasımda da 0 tl olabilir tabii....

16 Kasım büyük gün. Bekleyip göreceğiz.

Ben 26 Ekimde 21.500 den alış yaptım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
18 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

%25 2 yıllık faiz demektir. realize ederdim. sonra sadece karı geri yatırır beklerdim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bitcoini yıllar önce bir arkadaşım için araştırmıştım. Vardığım sonuç şuydu:

Bu sistemde para kazanılır, o zamanlar 1500 dolardı, ama ülkelerin her an sisteme yasak koyması ihtimali var. Ki o zaman bile bir kaç ülkede yasaktı. Bu nedenle arkadaşa gözden çıkardığı bir parayı yatirmasını tavsiye etmiştim.

O da yatırmış 1000 lira gibi bir şey. Ama bizim arkadaşın bitcoin aldığı site kapanmış. Yatırdığı parayı dahi alamıyor halen. 

Şu an hala aynı fikirdeyim. Para kazanılır, ama nereye kadar, o belli değil. Ne zaman patlayacağı belli olmayan ama bir gün patlayacak bir sisteme yine yatırırsam önemsiz bir meblağ yatırırdım.

Mining olayı da aslında bilgisayarınızı sistemin bir parçası haline getirmekten ibaret. Bedavaya server kiralıyorlar böylece..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Korkanın çocugu olmaz al 2 bitcoin at köşeye 5 sene sonra seç istediğin arabayı :)

Valla abi şaka bi yana alıp beklmek lazım ben konuyu açtığım da 5bin küsür dü 7bini gördü ne diyim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çok riskli bir dönem gerçekten. Kazanmak ile kaybetmek arasında ince bir çizgi var.

Son mahsüller toplanıyor sanki...

Eğer tutarsa, yukarı yönlü hareketin sebebi kalmayacak, yok patlarsa hiçbir yatırım aracında görülmemiş bir yükseliş trendi olur bu...

Tutması halinde resmen tertemiz bir sayfa... Patlarda cilt cilt ansiklopedi...

Çok heyecanlı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Şu an bekleyiş piyasadaki hareketi durma noktasına getirdi.Ancak ben kısa vadede korkup elindekileri çıkaranların zarar edeceği görüşendeyim.Buraya koyduğumuz para üzülmeyeceğimiz bir miktar olduğu için uzun vade düşünüyorum. 

Bitcoin şu an yatırım aracından çok  kumar oynamaya benziyor. 

Herkes sadece bitcoini takip ederken işin aslında blockhain teknolojisini iyi öğrenmek gerek.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu arada an itibari ile 1 bitcoin 7372 USD oldu. Bitcoin in piyasaya sürülmesini çok iyi kontrol ediyorlar ve gün geçtikce talep olunca hızla yükseliyor ancak gün gelir de işin başındakiler çeşmeyi açarlarsa sert düşüşler olabilir. O an ne zaman gelir bilinmez. Bence uzun vadeli yatırım yapmak istiyorsanız Borsadaki büyük kağıtları takip edin. Mesela temmuz ayında 88.000 tl lik aselsan hissesi alan arkadaşımın bugün 144.000 tl si var.  Tüpraş , petkim , aselsan , THY v.s....

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
15 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

1 bitcoin mi var sende Mehmet..

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yarıma yakın

1 lik parayı gözden çıkaramam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 08.11.2017 at 08:56, Erhan Doruk yazdı:

gün gelir de işin başındakiler çeşmeyi açarlarsa sert düşüşler olabilir.

son 1 haftada 1 biti olan 4000 TL kaybettii.... gün değil hatta  1 saniyede 0 da olabilir tüm yatırım... Zamanında japon yeni ile kredisi ile ev alanlar, evlerini satsalar hala 1 ev kadar borçları vardı, kaygan zemin çoktur yatırım piyasasında. risk ve getiri iyi dengelenmeli, yeni mahvoluşlar olmasın.. köprüden atlar valla insan allah korusun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bitcoin

082d132fae84825802d1d3cf3a0d7404.jpg

Bitcoin Cash

c477e7e0d4ce113e822bf8d14e6a3fb6.jpg

Titan Saadet zinciri gibi ilk girenler kazanıp, son girenler hüsrana uğrayabilir :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...