İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir
30 dakika önce, Emrah Musalli yazdı:

UBS bugün bitcoin in balondan ibaret olduğunu belirtti.

USB Banka olduğu için , böyle demesi normal Şimdi ben de banka olsam kardeşim balon hani ortada para mı var derim .

Balon yada değil 2012 yılında 5 dolardı 2017 de 7000 seviyelerine çıktı ; 5 sene önce keşke 100 dolarlık alsaymışım diye düşünüyorum şimdi paraya bak :)

2022 yılında da keşke alsaymışım şimdi 1400 katı kazandırırdı demek de var :)

Ha yarın sistem çöker para 0 da olabilir öyle de bir durum var .

Bilim adamının biri bir alet bulur tüm kömürleri sıkıştırıp elmas da yapabilir tüm elmaslar çöp :)

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Bu bitcoin de parayı kazandıran, işlenen, yada alınıp satılan şey tam olarak ne acaba da bu kadar değerli olabiliyor. Buna değer katan şey gerçek para mı, emek mi yoksa mal mı. Öğrenmek için soruyorum. Bloomberg te okudum ama anlayamadım. En basit hali lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Emrah Musalli yazdı:

işlenen, yada alınıp satılan şey tam olarak ne acaba da bu kadar değerli olabiliyor

reklam ve pazarlama gücü. işlenen yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Keşke benim 1 bitcoinim olsa, şimdi 10 bin liradan fazla para kazanmıştım. Alıp bekleyenler şu anda aldığı zamana göre çok kayıp vermediler(son 1 hafta hariç) Ancak benim gibi al- sat yapanlar bu inişli çıkışlı dönemde piyasayı iyi takip ettilerse, güzel kazançlar elde ettiler. Zararı olanlar sabretsin, tahminim yıl sonuna kadar zararı telafi edip kara geçecektir.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Birde redcoin var. Bitcoinin başlangıcı gibi. Araştırmaya başladım. 1 bitcoin ile 7000 usd riske girmek bana mantıklı gelmedi. Trenin henüz istasyonda olan birşey bulmalı. 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Birde redcoin var. Bitcoinin başlangıcı gibi. Araştırmaya başladım. 1 bitcoin ile 7000 usd riske girmek bana mantıklı gelmedi. Trenin henüz istasyonda olan birşey bulmalı. 
Bitcoin benzeri binlerce sanal para vardır. (6 ay önce kesin sayı 800dü). Bitcoin in artışı ile yarışır.

Aslında forum olarak bir sanal para da biz mi çıkarsak ne yapsak :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

binlerce alt coin arasından doğruyu bulmak biraz zor. Piyasayı iyi bilmek lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aselsanın düşüş nedeni bence tv ye çıkması.
Doyuma ulaştı dendi ve satış girildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bizde bir çok arkadaş ASELSAN'dan zararlı ayrıldı.

Bitcoin şu an en yüksek seviyede.Yılbaşı öngörüm 10bin$ civarında olacak gibi.

On 15 Kasım 2017 at 21:12, Sani Gerşon yazdı:

Para ile yapılan bir çok olay var. Sadece bitcoin olunca haber değeri taşımış o kadar. 

Sosyal medya veya forumlarda konuşmamış olsa, kimse o kadar bitcoini olduğunu bilemez. İmkansız

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

25 den almadık 40 dan satamadık şans bu işler emmi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Öncelikle yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir. Bence aselsan in düşmesi ülkemiz için çok önemli bir gelişmenin öncü depremi. Özelikle ABD ile olan ilişkiler ve yakında patlayacak krizi haber alan yabancı yatırımcılar hisseyi terk ediyor ki su an borsadaki yabancı yatırımcı payı %60 ın üzerinde. 

Benim düşüncem R.Sarraf ile ilgili bir kriz patlayacağı ve bunun ekonomimizi sarsacağı,  doların 4.5TL civarına yerleşeceği yönündedir. 

Bu nedenle dün ve bugün tupraş dışındaki tüm kagıtları gönderdim. Tüpraşı da gönderip bir süre bir süre beklemede kalacağım. Bu benim düşüncemdir ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

spekülatif kağıttır, 10 yıl önce de spk ya aykırı hareketleri bile olmuştu. güvenilir bir kağıt değildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hashflare üzerinden 310 dolar ile 3 hafta önce başladığım yatırım sıkıntısız devam ediyor. 

Mevcut Bakiye: 0.00503689 BTC

Tahmini kazanç ise şöyle;

d7DGMD.png

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ben pc ile 1.5 dolar topladım geçen konuştuğumuzdan beri

KİM !!! veya hangi aile!!!  hediye etti o 1.5 usd ı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

minergate.com

mine kim? bugün bizim tostçudan 1 dilim tost ekmeği istedim, hediye et dedim, vermedi

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

KİM !!! veya hangi aile!!!  hediye etti o 1.5 usd ı?

RR mi işin içinde? Muhtemeldir tabi... Daha Japon nickli/ler kim o bile bilinmiyor. Bir anda hokus pokus oldu bu iş. Ama RR varsa bu işte, bildiğimiz "para" "pul" olur. Coin yoksa ekmek yok... Düşündükçe ürperiyor insan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

RR kim? genel cüzdana atıp btc ye çevirebilirsin. 

Ama niye kazanılıyor para çözemedim daha. Birkaç hocamız anlattı okulda bilen ama yine anlamadım. Aslında anladım da kafama yine yatmadı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

RR mi işin içinde?

tek bildiğim type R :) RR ne?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Aslında anladım da kafama yine yatmadı.

toplu halüsünasyon oalbilir mi? 1000 kişi aynı anda gökyüzüne baksa bir mahalede? 1 gün sonra tüm dünya ırkı nereye bakar*

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...