İçeriğe Yönlendir

Yeni iOs Güncellemesi ile Pil Kapasitesi 2 Katına Çıkıyor

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Apple uzun süredir ios 11.1'i kullanıcılara beta olarak sunmuş ve sürekli geliştirmeye devam ediyordu. Son yapılan ekran testlerinde 4.5 saat açık kalabilen 11.0.3 yüklü telefon, 11.1'e yükseltildiğinde 7.5 saati geçtiği görüldü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güncelleme mi geliyormuş.

11 ile kısalan şarj süresi, 11.0.3 ile iyileşmişti sanki.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

11.0.3 serbest bırakıldığında 11.1 kullanıcılara sunulmuştu çoktan. Sanırım 11.0.2 ile 11.1'in betası yayınlanmış olmalı.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

ben hala 10 dayım hayatta da adam akıllı stabil çalışıyor denmeden de yüklemem. son birkaç yıldır öyle yapıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Benim telefon şarjı erken bitiryordu güncellemeden sonra. Ardından bi tane daha geldi heralde 03 olan şimdi eskiye döndü şarjı

hacı sabancı instagramda şarj az gidiyor güncelelem yapın lütfen diye paylaşım yapmıştı demekki hu dünyada sabancıda olsan bazen mahkum kaldığın şeyler oluyor

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Her yeni çıkan ios sürümü ile en alt 2 model çöp seviyesinde kullanılamaz hale geliyor. Bu yüzden iphone 6cihazımı güncellemedim.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
9 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Her yeni çıkan ios sürümü ile en alt 2 model çöp seviyesinde kullanılamaz hale geliyor. Bu yüzden iphone 6cihazımı güncellemedim.

Emrah şuan herhangi bir problem yok. Hatta performansın daha iyi oldu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
3 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Emrah şuan herhangi bir problem yok. Hatta performansın daha iyi oldu söyleyebilirim.

Hangi model ve hangi sürümdesiniz acaba?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

iphone 6 ve ios 11.0.3. Eksiden ios 10 dayken telefonum bayağı yavaştı. Hatta değiştirmeyi düşünüyodum bi ara. Ama güncellemeden sonra performansı iyi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bence de sorun çözülmedi saat 4-5 oldumu %20 nin altına iniyor önceden daha iyiydi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

iPhone 6 ile 11.0.3 kullanıyorum.

11 'e göre şarj sürem daha kısa.

10 'a göre daha da kısa.

Whatsapp bildirimlerine bağlıyorum ben bu durumu genelde ama son %1 daha çabuk bitiyor.

İnşallah bir nebze olsa fayda sağlar bu güncelleme.

Unutmadan daha da kısa dediğim şarj sürem şu an 24 saat rahat çıkarıyor. Benim standart sürem en az 2 gün. Ve bunu 10 ve öncesinde rahatlıkla gerçekleştirebiliyordum.

Ayrıca sıra sıra mı geliyor bu güncelleme. Ben hala alamadım...

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
(düzenlendi)

6S ve 7 de ki 3D Touch da halen daha gecikmeler yaşanıyor hala daha iyileştirmeler şart,batarya ömrü İos 10 a nazaran kötü,İnşallah düzelir.

tarihinde Ali Yasir Bilici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

ios 10 olan 6s için dün yaptım güncellemeyi, kelimenin tam anlamıyla pişmanım.

Şarj daha çok harcıyor, whatsapp arka planda açık olmazsa bildirimi gelmiyor, bluetooth ve wifi sürekli kendi açıyor...

ios10a geri döndürebilir miyim acaba? itunes yedeklemem yoktu ama sanırım.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
(düzenlendi)

1800 Mah bataryada neden bu kadar ısrarcılar anlamış değilim. Sonra sürekli güncelleme ile pil süresini uzatmaya çalışıyorlar. Heralde iş olsun kendilerine diye böyle yapıyorlar.Koy 3000 mah batarya herkes huzura ersin :D Cidden bu apple cihazların pil kapasitelerinin düşük olma sebebini bilen varmı ? 

tarihinde Onur Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

android java ile çalışır. java iki kat elektrik harcar çünkü sürekli çeviri çalışır. ios normal makien koduna compile edilir. Bu nedenle aynı eşdeğer native kod çalıştıran makine yarı yarıya az pil kullanabilir. evla olan kodu optimize etmektir. Bizim bölüme bir hoca geldi yeni o konuda uzman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1800 Mah bataryada neden bu kadar ısrarcılar anlamış değilim. Sonra sürekli güncelleme ile pil süresini uzatmaya çalışıyorlar. Heralde iş olsun kendilerine diye böyle yapıyorlar.Koy 3000 mah batarya herkes huzura ersin [emoji3] Cidden bu apple cihazların pil kapasitelerinin düşük olma sebebini bilen varmı ? 
Önemli olan düşük enerji tüketimi ile çalışması cihazların. Pili büyütmek telefonu ağırlaştırır, iç ısıyı arttırır ömrü kısaltır
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

En iyisi hiçbir güncellemeyi yapmamak iPhone da androidleşmeye başladı güncellemeyle şarj azalıyor telefon stabilliğini kaybediyor bu nedir bugün 11.03 ü yükledim şarjım daha çabuk bitmeye başladı

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:
1 saat önce, Onur Bulut yazdı:
1800 Mah bataryada neden bu kadar ısrarcılar anlamış değilim. Sonra sürekli güncelleme ile pil süresini uzatmaya çalışıyorlar. Heralde iş olsun kendilerine diye böyle yapıyorlar.Koy 3000 mah batarya herkes huzura ersin emoji3.png Cidden bu apple cihazların pil kapasitelerinin düşük olma sebebini bilen varmı ? 

Önemli olan düşük enerji tüketimi ile çalışması cihazların. Pili büyütmek telefonu ağırlaştırır, iç ısıyı arttırır ömrü kısaltır

Abi eğer gerçekten pili büyütmek iç ısıyı arttırıp ömrü kısaltıyorsa Samsung,Huawei,Sony,Lg Vb. mühendislerinde sıkıntı vardır demektir. Normal uygulamalarda çünkü telefon belli bir derecede stabil çalışıyor.Oyun vb. uygulamalarda dediğiniz gibi derece artıyor. Birçok firma 3000-4000 mAh batarya kullanıyor. Önemli olan gerçekten düşük enerji tüketimi olsaydı bu firmaların politakasıda o yönde olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sabah 9 da şarjdan aldım.. Şu an 60'tayım ve benim pilin % 40'ını whatsapp % 30 unu insagram tüketiyor.. 

Eskiden instagram daha fazla tüketiyordu.. Galiba güncelleme ile instagram kendini düzeltti ki ikinci sıraya düşmüş.

Enerji tüketiminde, Android ve ios'ta benim gördüğüm bariz fark... Android kullanılmasa bile çok enerji harcardı. ios'u kullanmazsa çok enerji harcamıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O firmalar aynı işi yapıp, rakibi ios gibi aynı süreyi iki katı pille yapıyor ise dönüp onlara bakmak lazım. Ayrıca Android yüksek ısıda çalışıyor. Yüksek ısı kayıp demektir

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

android java ile çalışır. java iki kat elektrik harcar çünkü sürekli çeviri çalışır. ios normal makien koduna compile edilir. Bu nedenle aynı eşdeğer native kod çalıştıran makine yarı yarıya az pil kullanabilir. evla olan kodu optimize etmektir. Bizim bölüme bir hoca geldi yeni o konuda uzman.

Mehmet Hocam Lollipop sürümü ile java katmanı aradan çıkartıldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

evet şuan 11,1 beta 5 yayınlandı  üyelere ben yüklüyorum şuan

5 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

ios 10 olan 6s için dün yaptım güncellemeyi, kelimenin tam anlamıyla pişmanım.

Şarj daha çok harcıyor, whatsapp arka planda açık olmazsa bildirimi gelmiyor, bluetooth ve wifi sürekli kendi açıyor...

ios10a geri döndürebilir miyim acaba? itunes yedeklemem yoktu ama sanırım.

bildirim gelir Whatsapp ayarlarına bakın

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Güncelleme sonrası benim de herkes gibi şikayetlerim benzer. Şarj süresini uztmak istiyorsanız Wİ-Fi ve Bluetooth bağlantınızı ayarlardan tamamen kapatabilirsiniz. Hızlı menüden, sadece mevcuttaki bağlantı kesiliyor ama, arka planda her ikisi de açık kalıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bazı uygulamalar arka planda uygulama yenile ile unutulmuş oluyor. onları whatsapp dışında tamamnı kapatın.

bir de lokasyona bağlı reklam gösteri kapatın.

benim pilde çok azalma olmadı  (SE  64GB ve 11.03)  ancak alette özellikle tarayıcıda bekletmeler donmalar yürümeler olmaya başladı. Sonuç olarak yavaşlık hissetmeye başladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...