İçeriğe Yönlendir

Offroad Araçları Genel Bilgi Konusu

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
16 litre LPG Gebze şehir içi, şehir dışı 11 lt. Tl bazında dizelden uygun her zaman.

Hele senin oralarda üff
Abi s max 10 lt yakıyor şehiriçi, lpg olarak 16-17 lt lpg yaksa aşağı yukarı aynı hesaba gelir. Aylık 500-600 km yapıyorum haftasonları kangoo el altında iken idare edilir gibi. Halk ekmek almaya kangoo ile giderim (bi kere omega 2.5 v6 ile gitmiştim).
Aslında detaycı adama offroad ters ama abilerden bi merak geliyor ufak ufak. Başkan Fatih abi de en son Vize de nasıl yan verdiğini anlatıyordu :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Cemin arabayı al sen
Evdekileri ikna etmem lazım, malum 4 çekerden ziyade 7 koltuğa önem veriyorlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Kiriş ve Çabuk daha yeni liberty sürücüsü. Soruyu Cem e sorman lazım.

Yüksek araç iyidir

Koltuk ayarı serbest, istediğin gibi ayarla

Senin land ın oturma pozisyonu kadar saçma bir pozisyon görmedim

Köksal hacı ben olsam Smax ı satar Dmax alırım. Hem fazlaca değişiklik yapmamış olurdum tek harf farketmez kimse :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Cem abinin arabaya da Fatih abinin arabaya da binme şansı buldum ama kullananın yorumu esastır derim[emoji6]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Santa fe 2008 alınacak. Konu kapanacak. Senin forddan az yakıyor
Senin land ın oturma pozisyonu kadar saçma bir pozisyon görmedim 

Köksal hacı ben olsam Smax ı satar Dmax alırım. Hem fazlaca değişiklik yapmamış olurdum tek harf farketmez kimse [emoji3]

Sanki magirus kullanıyorsun gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sanki magirus kullanıyorsun gibi  
Hasan Basri hocanın araba 7 kişilik olsa aklımda idi :)

Yarın müdürle bi görüşeyim yeni yıl için ne düşünüyor acaba :D
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

niye 2008 abi? 
benim de konuyu okuyunca 197 lik santafe aklıma gelmişti ama onlarda 80-90, Köksal 40-50 ye bakıyor, paraya kıyamıyor:=)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

2006-2007 grand cherokee mercedes satilirsa alinacak tek arac benim icin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
niye 2008 abi? 
benim de konuyu okuyunca 197 lik santafe aklıma gelmişti ama onlarda 80-90, Köksal 40-50 ye bakıyor, paraya kıyamıyor:=)
Enjektörler farklı
Sana en çok yakışan araçtı başkan
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
1 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Ne araçtı be, 500 Tork mu vardı o hayvanda ? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

niye 2008 abi? 

Abi ilk okuduğumda km/yakıt tutarı sandım korktum 80-90 ı görünce :shok:

Akşama kadar parayı say, eve giderken bimden yoğurt al :D

Bir arkadaşımda 2010 crv var, kayınpederinde bi alt kasası vardı, alt kasa daha atik ve güzel, konfor olarak da çok iyi kesinlikle almalısın diyor. 2010 kasasını kullandım çok keyifli ama bütçe yemiyor tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Servet in dediği gibi henüz bir senelik bile değilim bu araçta. Ancak yine de izlenimlerimi yazayım.
Bendeki de evin tek arabası ve gerek şehir içinde gerek se arazide rahatlıkla kullanılacak bir araç. Burda hangi sıklıkla ve nasıl bir arazi aracı kullanımı olacak o çok önemli. Çıtır geziler kamp vs gibi işler için şehirli cipleri tercih edebilirsin. Bunların yüksekliği fazla olmadığı ve elektronik aksamı fazla olduğu için su çamur vs gibi biraz daha ağır şartlar için uygun değil. Ama düz bir tepeye çıkar mı çok da güzel çıkar. Veya bozulmuş patikalarda rahatça gider vs.
Ama işin içinde biraz daha benim gibi ağır şartlara merak varsa ve tek araba olacak ise liberty derim. AT lastik ile ne yolda ne de arazide seni üzmez.
Zaten bunun haricinde ağır arazi şartları için alacağın araç şehir içinde veya uzun yolda zorlar seni. Yani ikinci bir araç ister günlük kullanımda. Ben bu araçla ve AT lastik ile uzun yolda 120 140 bandında araç kullanabiliyorum rahatça. Aşırı sürat yapamıyor elbette ama hız limitlerinde kullandığın zaman da çok da fazla bir şey kaybetmiyorsun.
AT lastik ile günlük 3 km git gel 18 litre lpg kullanımı var.

• Beğen 6
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Köksal sana bir suv buldum, ben anca 10-15 sene sonra alabilirim 2018 modelini, hayırlısıysa sen daha kısa zamanda alırsın inşaAllah :=)

Servet abi sana da bir oyunca beğendim arazide oynaman için:=)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Takip ediyorum konuyu.okuyorum.yazayim diyorum.sonra diyorum biraz daha oku.farkettim ki adım geçmiş. Biraz yazayım. ..
Santa fe yi alalı 9.000 km oldu.arazi hariç kullandım .Şehir içi yakıt 10 litre net. Dışı 6.4 le 7.5 arası kullanıma göre değişiyor. Kullanım çok rahat. Sessiz bir motor güçlü bir makina. Aile ile giderken yol bitmesin diye sevinenler gördüm.
Arazi ... yok bu araç tam bir arazi aracı asla değil. Yüksek güçlü güvenli bir aile arabasi. Dere tepede gez ama saçma sapan cukurlara girme. Konfor üzerine kurulu bir araba. Otomobilden alacağını almış istediği an yoldan da çıkmak isteyebilecek yetişkin arabasi. Bagaj içi saklı gözde 3 katlanan sandalye saklayan , çeki halati taşıyıp batan yoldan çıkan kara kuma saplanan ufak makinelere yardım etmek isteyen sakin adam arabasi. Bazen de 190 ve üzeri hızlarda sellektor atan yol isteyen ehtiyar arabasi. Haaa bi de aynı keyfi alabileceği arabalar 150 bin ve üzeri iken bıyık altı gülen eski ford çu arabasi. Velhasıl aranipta bulunan ama vazgeçmek için acele edilmeyen bakımları tatlı tatlı yapılan keyif arabasi ...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne güzel özetlemişin be.. güle güle kullan.. 

Arazide de görmek isteriz seni.. Ben karadenizde olsam çıkmadık yayla bırakmazdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
On 27.10.2017 at 09:27, Sami Demirpaz yazdı:

Ne araçtı be, 500 Tork mu vardı o hayvanda ? 

510 nm vardi bi yazilimla dehset olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Servet Aydın

İzlemiştim. Land ile ilgili bilgi ve test yok ve santa fe lider çıktı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qashqai yoksa izlemem... 

Xtrail var galiba... Benimkinin aynısı.. izleyim... 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqai yoksa izlemem... 

Xtrail var galiba... Benimkinin aynısı.. izleyim... 

Kaşkay off road sınıfında mı ki? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
İzlemiştim. Land ile ilgili bilgi ve test yok ve santa fe lider çıktı

Land kafadan kaybetti ama santa fe de 4.oldu, liderliği xtrail e verdiler. Elbette tam manasıyla en doğru test denmez ama sonuçta yılların programı.
Santa fe 2.7 v6 bu arada. Rav4 ün bu kasası aşırı dar geliyor bana. Yeterince yüksek de değil.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kaşkay off road sınıfında mı ki? default_unsure2.gif

Xtrail ile aynı yürüyene sahip.

Bakma dere kenarında yıkadığıma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Arkada jeep Cherokee kj var . Bence testte bir problem olmalı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arkada jeep Cherokee kj var . Bence testte bir problem olmalı. 
Aynen. Yarım yamalak test
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...