İçeriğe Yönlendir

Eski ve Yeni Araba Çarpışma Testi...

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Youtubda şöyle bi videoya denk geldim, o koca heybetli amerikanın kaputu bi işe yaramamış gözüküyor.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Geçen sene izlemiştim bunu.İki araçda chevrolet.İlk izlediğimde eski model aracın çürük olabileceği aklıma gelmişti.Eski araçların yenilerden daha dayanıklı olduğunu düşünürdüm.Bu videoyu izledikten sonra tam bir hüsranmış dedim kendi kendime.Hatta eski amerikan araç hayranı bir arkadaşıma izlettim oda inanmadı.Bu işte film vardır dedi.Bende onun gibi düşünmedim değil.İç mekanı korumak için yeni araçlara eklenen çelik bariyerlerin ve eurocap gibi çarpışma testleri yapan firmaların etkileri yeni araçları daha sağlam yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Eskilere bakınca Şunun gibi kemikli yenilere bile meydan okicak araç daha yoktur herhalde :)

mercedes%2Bw140%2Bsa%25C4%259Flaml%25C4%25B1k.JPG

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Görünüşleri öyle heybetliki çarpsa ortadan 2 ye ayırır dersin.Ama durum öyle değilmiş.:D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)
Bir saat önce, Ali Yasir Bilici yazdı:

Eskilere bakınca Şunun gibi kemikli yenilere bile meydan okicak araç daha yoktur herhalde :)

mercedes%2Bw140%2Bsa%25C4%259Flaml%25C4%25B1k.JPG

G kuvvetinden ötürü yolcular ölüyor :) Aracın darbeyi emmesi lazım yoksa kaza sıranda oluşan tüm G kuvveti vücuda yansıyor.Beyin kafa tasına çarpıyor,akciğerler göğüs kafesine vs vs.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
26 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

G kuvvetinden ötürü yolcular ölüyor :) Aracın darbeyi emmesi lazım yoksa kaza sıranda oluşan tüm G kuvveti vücuda yansıyor.Beyin kafa tasına çarpıyor,akciğerler göğüs kafesine vs vs.

Evet şimdiki arabalar bakıldığında kağıt gibi duruyor fakat şasisi yolcu kafesi darbeyi emip içerdekilerin güvenini sağlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
4 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Aynı sebeple bir Uçak kazasında fiziki darbe almayan yolcular oluşan basınçtan ötürü iç kanamadan ölüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
12 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Aynı sebeple bir Uçak kazasında fiziki darbe almayan yolcular oluşan basınçtan ötürü iç kanamadan ölüyor.

Isparta'da yakın tarihimizde yaşanan uçak kazası bunun en iyi örneklerinden. Uçakta parçalanma yok, yolcular uyuyormuş gibi sağlıklı görünüyor ama malesef sağ kurtulan olmadı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Koray Demir yazdı:

Basınç farklı, g kuvveti farklıdır.

Uçakta g kuvveti yemişseniz, ölmüşsünüzdür zaten. Basınç düşerse kurtulma şansınız var. Daha da düşerse kandaki karbondioksit artışından zehirleniyorsunuz zaten.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Basınç farklı, g kuvveti farklıdır.

Uçakta g kuvveti yemişseniz, ölmüşsünüzdür zaten. Basınç düşerse kurtulma şansınız var. Daha da düşerse kandaki karbondioksit artışından zehirleniyorsunuz zaten.

Evet benim kastettiğim ani ve şiddetli basınçtan dolayı iç organlar parçalanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yine de yüksek ve ağır bir araç karşıdaki için çok tehlikelidir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Emer
On 27.10.2017 at 19:53, Evren Erakçora yazdı:

Yine de yüksek ve ağır bir araç karşıdaki için çok tehlikelidir.

+1

Yinede güzelim antikaya yazık olmuş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...