İçeriğe Yönlendir

2018 Yeni Volvo XC40 4×4 SUV İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Sefa Şerif

Recommended Posts

Sefa Şerif

Volvo'nun SUV Segmentine kattığı yeni 4x4'ü XC40 resmi olarak tanıtıldı. Dış yapısıyla ilgi odağı olan XC40'ın, iç mekanı ve güvenlik donanımları fazla çekici. İşte detaylar...

2018-yeni-volvo-xc40-4x4-incelemesi-tekn

Yaklaşık olarak bundan 6 ay önce Volvo XC40’ın çıkışı ile sizleri bilgilendirmiştik. O zaman için konsept çizimlerini göstermiştik. Volvo’nun oldukça hızlı tasarladığı bu model, pratiklik ve fiyat avantajı ile öne çıkıyor. Gördüğümüz kadarı ile daha önce yayınlanan görsellerle karşılaştırma yaptığımızda genel yapısının aynı olduğunu gördük. Tasarım dilinde fazla oynamalar yapılmamış.

İsveçli markanın XC90 SUV‘un gölgesinde geliştirdiği XC40, her kesim insanın hoşuna gideceğini emin bir şekilde söyleyebiliriz. Volvo’nun sağlam kişiliğini, üretime aldığı modellerine çok iyi aktarabiliyor. Aktif ve pasif tüm güvenlik ekipmanları XC40’a da eksiksiz nakledildi.

Yeni SUV’un da farklı kombinlere yer veren İsveçli marka, 17 farklı gövde ve tavan renk skalasıyla geliyor. Tavrını net bir şekilde ortaya koyan XC40, VW T-Roc ve Audi Q3 gibi modellere karşı rekabet düzeyini, aşağıda anlatacağımız özelliklerinden daha iyi anlayacaksınız.

Volvo’nun son yılların en iyisi diyebileceğimiz tasarım dili, XC40’a da aktarılmış.

Farların ortadan birleşik gelen ve kenarlardan ayrılan yapısı, karmaşık duygulara sebebiyet veriyor.

Dünyadaki her aracı bir birine benzetebilirsiniz ancak XC40’da olan ızgara yapısı ayırt etmeyi kolaylaşıyor.

XC40’ın sade sayılabilecek bütün tamponu, geniş difüzör ile tamamlanmış.

XC40’ın yan kısmına baktığımızda ilk olarak 17 inç tasarımı güzel jantlarını görüyoruz.

Geldik Volvo’nun tartışılmaz çok iyi olduğu bir noktaya. Yani iç mekana!

Çevre güvenliği adına XC40’a 360 derece ekrandan takip edebileceğiniz kameralar mevcut.

Kesinlikle Volvo’nun esneklik uygulamayacağı kısım güvenlik donanımlarında; safety city, fren asistanı, trafik asistanı ile emniyet kemeri ve koltuğu bütün olarak kontrol eden analiz sistemine sahip.

3 silindire geçişin ilk modeli olan bu SUV’a 154 hp’lik T3, 187 hp’lik T4 ve 244 hp’lik T5 benzinliler verilmiş.

Hibrit motor yok mu? diyenler için Volvo’nun yeni elektrik ünitesini gelecek seneye düşündüğünü söylemek istiyoruz.

Kaynak

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu mükemmel.. teşekkürler.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tepeden aracı nasıl gösteriyor bu kameralar acaba

Yorum bağlantısı
Cem Işık
6 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yan aynalarda ve ön arkadaki kameranın verdiği görüntüyü birleştirerek veriyor abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kaşkayda bile var :)

Volvo daha güzel ama....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şerif
On 28.10.2017 at 14:28, Evren Erakçora yazdı:

Kameralar 360 derece dönüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Görüntü işleme ile yapılıyor. 4 kamera var. perspektifleri de değiştiriyor bilgisayar ile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Alptuğ Özcan
7 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

X-trailde de 360 derece kameradan var. Park ederken, aracı yukarıdan nasıl gösterdiğine şaşırmıştım.

Sanırım sistemi icad edenler, isteyen her markaya satıyor. Belli bir markanın tekelinde değil. Ama park sensöründen daha kullanışlı. 

XC40 çok hoş olmuş. İnşallah gerçekte minicik birşey değildir. Fiyatı belli oldu mu?

Showroomda gördüm satışa çıkmış ama fiyatı hatırlamıyorum 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Abdussamed Acar

Araba çok tatlı duruyor, Volvo çizgisini bir çok açıdan beğeniyorum ama Türkiye'de satış sonrası rezalet... Kusura bakmasınlar en yakın yetkili servis için Sivas'tan Ankara'ya gidemem...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Araba über yalnız :)  premiumların heryerde servisi olmaz, malum her yerde satamazlar,  bunları alacak güçte olanlarında bu tarz dertleri olmaz genelde, basar gider yada şoförle gönderir yaptırırlar yerinede ikame araç alırlar gerekirse,   cx40 nispeten bu açıdan ucuz sayılır, şahsen alabilsem Sivastan Ankaraya giderim, sırf araba sürmek için uzun yol yaparım, keşke olsada gitsem :rolleyes:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Canlı gördüm. Çok şık görünüyor. Bence sınıfının en yakışıklısı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

xc40_coty_desktop_hero_asset.jpg?w=2048%

en ucuzu 270 bin cik, benim istediğim ayarda ise 350 yi buluyor, hemen aracımı oluşturdum- fiyat teklifi istedim- yazıldım- bekliyorum..... :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Enis Sever

Bir XC90 sahibi olarak şunu söyleyebilirim 360 derece kameranın çözünürlüğü çok iyi ve net bir şekilde çalışıyor. Aracı parkederken %99 oranında tepedeki görüş açısını kullanıyorum. İnşallah forumdaki tüm dostlarım Volvo marka araç kullanma şansını bulur.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Tartışmasız en iyi olduğu alan iç mekan dediği yerden sonrasını okumadım. Bu nasıl kafa?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...