İçeriğe Yönlendir

Led Ampul Muayeneden Geçer mi ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Okay Kaygusuz
13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben beyaz park ve kendi taktığım harici gündüz ledleri ile geçtim.

Dikkat edilmesi gereken şey şudur. Önde kırmızı ışık olmaz. Hem yasak hem tehlikelidir.

bende bahsi gecen hepsini beyaz led taktımda o yüzden sordum.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Vaktinde projelerim içindeydi, arkadan yakın takipte fren ve park daha soft yanacak, hız arttıkça sert fren de ultra güçlü yanacak

Abi senin projeler Tübitaka 10 yıl yeter

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
On 18.11.2017 at 21:53, Uğur Kamil yazdı:

2 Farklı araçta siste kullanıyoruz ve çok memnunuz. Çift renk olması çok güzel bir özellik.

https://tr.aliexpress.com/item/Auto-Led-Light-Dual-Color-880-9005-9006-9012-H1-H3-H4-H7-H11-Car-Driving/32809819321.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.U1eLN9

2010 kangoda kullanıyoruz h4 aydınlatma performansı çok güzel. H11'ini arkadaş siste kullandık h4'ü kadar etkili değil.

https://tr.aliexpress.com/item/NIGHTEYE-8000LM-50W-6500K-Car-LED-Headlight-Kit-Fog-Lamps-H4-H7-H9-H11-9005-HB3/32707411207.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.U1eLN9

h11 kendi aracımda sislerde kullanıyorum xenonden daha iyi bir aydınlatmaya sahip aşırı göz aldığı için sislerede mercek yaptım bu nedenle.

https://tr.aliexpress.com/item/2x-H4-H13-9006-H7-9005-H11-LED-Car-Headlight-Bulbs-72W-8000LM-CSP-Chips-LED/32703947361.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ShE8S1

arkadasın verdigi şimşekler bende kullanıyorum H1 olanı 180 tl ye almıştım istanbulda bi internet sitesinden.

cincancun işlerine benzemez parasını hakediyor.

videosu

2E499d.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Gerci onlardaki ani durumda idi. Benim icin her fren ani durumdur emoji16.png

Evet.. acil durumda onlar ;)

Benim mondeoya yaptığımdan yapmak lazım..   

4 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

G sensörlü birşey eklenip sadece ani frende yanacak şekilde yapılabilir ama ben sürekli dur kalk trafiğinde de işe yaradığını düşünüyorum, arkadan vurmuştu biri bana, sürekli dur kalk olunca dikkat gidiyor fren lambası farkedilmiyor.

3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Öhömm tabi.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Flaşör sayısını 3-5 sefer gibi değiştirebiliyorduk yanılmıyorsam... 

Dur ben bunu qashqaiye de yapayım yaa.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu çakar frenlerden görünce aklıma gelen :D (bunların alttaki fren lambaları sürekli yanıp sönüyor, üsttekiler sabit yanıyor frende)

500 t otobüs fren lambası ile ilgili görsel sonucu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bu çakar frenlerden görünce aklıma gelen :D (bunların alttaki fren lambaları sürekli yanıp sönüyor, üsttekiler sabit yanıyor frende)

Sislere bağlamıştır onlar.. 

Hımm. qashqaide kesip biçmeden arka sise paralel mi girsem :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sislere bağlamıştır onlar.. 

Hımm. qashqaide kesip biçmeden arka sise paralel mi girsem :)

Sanmıyorum abi, hangi otobüsçü uğraşır onunla, bana orjinal gibi geldi çokça otobüste gördüm.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 modlu sensivty ayarı vardı abi. Sahibi rahmetli olmadan önce sana özel yazılım yapmıştı
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

4 modlu sensivty ayarı vardı abi. Sahibi rahmetli olmadan önce sana özel yazılım yapmıştı

Mükemmel bir insandı.. Allah rahmet eylesin. 

Erdal Acar, maillerini saklarım hala. 

Konu hakkındaki son maili.. 

"Merhaba Mehmet Bey,

Uzun bir aradan sonra sizden haber almak beni sevindirdi. Ayrıca işlerinizin yoğunluğu da sevindirici.

250 milisaniye yanık ve 250 milisaniye sönük kalacak şekilde bir devre hazırladım.

330 milisaniye yanık ve 330 milisaniye sönük olan eski devre ile karşılaştırdığımda dikkatle izlenmesi halinde aradaki fark hissedilebilir oluyor.

Ama siz öyle istediyseniz bir hesap yapmışsınızdır diye düşünüyorum. Yine de tekrar değiştirmemiz mümkün.

Ancak şunu sormadan geçemeyeceğim. Bir yanıp sönmeyi 660 milisaniyede yapan devre 10 defa yanıp söndüğüne göre işlemini 6.6 saniyede tamamlıyor demektir.

Yeni hazırlayacağımız devre 10 yanıp sönme işlemini 5 saniyede tamamlayacak. Yani biraz daha kısa sürecek. Bu durumda 10 defalık yanma sönme sayısını aynı oranda arttırarak daha farklı bir sayıya çıkartmalı mıyız?

Aynı zamanı korumak için 13 veya 14 yanıp sönmeye mi çıkartmalıyız? Yada 5 saniyelik süre yeter. Veya biraz abartalım 15 e 20 yemi çıkartalım dersiniz ?"

Bu adam koca Elo'nun sahibiydi.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Allah rahmet eylesin. Tanımak istediğim nadide insanlardan biriydi ve ufku çok genişti

invertör hikayesini hatırlıyorsun değil mi :)

Kaç tane istersin demişti.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
22 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Peki basınca yanıp sönen sonra sabit kalan LED 3. Stop lambası geçiyor mu :)

Bir sıkıntı olacağını sanmam çünkü 3. stop lambası yanmıyorsa hafif kusurlu geçiyor. Çakarlı olsada en fazla hafif kusur yazarlar.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
10 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

arkadasın verdigi şimşekler bende kullanıyorum H1 olanı 180 tl ye almıştım istanbulda bi internet sitesinden.

cincancun işlerine benzemez parasını hakediyor.

videosu

Bunlardan kullanıyorsunuz sanırım.
Türkiyeden h1'ini arkadaş aldı bende bunu aldım başka bir arkadaşa h4 aydınlatma performansında bir fark yok.

https://tr.aliexpress.com/item/1pair-Super-Bright-Car-Lighting-Car-Headlights-Kit-H4-LED-Bulb-Auto-Front-Bulb-80W-9600lm/32781015940.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PymduK

Çoğu kişi led hakkında yeterli bilgiye sahıp olmadığı için her led aynı aydınlatıyor sanıyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu akşam yağmurda yolculuk yaptım biraz. Bir ara önüme pejo 508 gibi birşey geldi gece. Aman allahım o arka fren lambaları stoplar nasıl bir şey sanki önümden boğazı kesilmiş dana gidiyor o nasıl bir kırmızılık. Ciddi şekilde rahatsız oldum hele ki frenlere basınca. Geçme sansim da yoktu. Yavaşlayip olabildiğince geriye düştüm. Eğer orijinal ise lambalar cidden kötü o kadar parlak olmasina hiç gerek yok. Bu arada corolla aydınlatmalari da tirt kışlar ile yağmurda gitmek eziyet resmen.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mükemmel bir insandı.. Allah rahmet eylesin. 

Erdal Acar, maillerini saklarım hala. 

Konu hakkındaki son maili.. 

"Merhaba Mehmet Bey,

Uzun bir aradan sonra sizden haber almak beni sevindirdi. Ayrıca işlerinizin yoğunluğu da sevindirici.

250 milisaniye yanık ve 250 milisaniye sönük kalacak şekilde bir devre hazırladım.

330 milisaniye yanık ve 330 milisaniye sönük olan eski devre ile karşılaştırdığımda dikkatle izlenmesi halinde aradaki fark hissedilebilir oluyor.

Ama siz öyle istediyseniz bir hesap yapmışsınızdır diye düşünüyorum. Yine de tekrar değiştirmemiz mümkün.

Ancak şunu sormadan geçemeyeceğim. Bir yanıp sönmeyi 660 milisaniyede yapan devre 10 defa yanıp söndüğüne göre işlemini 6.6 saniyede tamamlıyor demektir.

Yeni hazırlayacağımız devre 10 yanıp sönme işlemini 5 saniyede tamamlayacak. Yani biraz daha kısa sürecek. Bu durumda 10 defalık yanma sönme sayısını aynı oranda arttırarak daha farklı bir sayıya çıkartmalı mıyız?

Aynı zamanı korumak için 13 veya 14 yanıp sönmeye mi çıkartmalıyız? Yada 5 saniyelik süre yeter. Veya biraz abartalım 15 e 20 yemi çıkartalım dersiniz ?"

Bu adam koca Elo'nun sahibiydi.. 

Vefatını ben gazeteden öğrenmiş ve seninle paylaşmıştım. Çok üzülmüştüm :( Bahsettiğin invertor olayını yapabilecek başka firma olduğunu sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Vefatını ben gazeteden öğrenmiş ve seninle paylaşmıştım. Çok üzülmüştüm [emoji20] Bahsettiğin invertor olayını yapabilecek başka firma olduğunu sanmıyorum.

Evet hatırladım. :(
İnvertör olayı apayrı bir erdem.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu akşam yağmurda yolculuk yaptım biraz. Bir ara önüme pejo 508 gibi birşey geldi gece. Aman allahım o arka fren lambaları stoplar nasıl bir şey sanki önümden boğazı kesilmiş dana gidiyor o nasıl bir kırmızılık. Ciddi şekilde rahatsız oldum hele ki frenlere basınca. Geçme sansim da yoktu. Yavaşlayip olabildiğince geriye düştüm. Eğer orijinal ise lambalar cidden kötü o kadar parlak olmasina hiç gerek yok. Bu arada corolla aydınlatmalari da tirt kışlar ile yağmurda gitmek eziyet resmen.
Akan, far ayarı yaptır sadece. Eniştem de aynı araçtan var ve farı çok iyi. Ne hikmetse tüm sıfır araçların farları hep 25 metreye ayarlı halde geliyor
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Akan, far ayarı yaptır sadece. Eniştem de aynı araçtan var ve farı çok iyi. Ne hikmetse tüm sıfır araçların farları hep 25 metreye ayarlı halde geliyor
Baktirayim abi. Kısalar harbiden kısa yani. İçeriden de oynadım yükseklik ayarı ile ama tatmin olmadım.
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
13 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Bunlardan kullanıyorsunuz sanırım.
Türkiyeden h1'ini arkadaş aldı bende bunu aldım başka bir arkadaşa h4 aydınlatma performansında bir fark yok.

https://tr.aliexpress.com/item/1pair-Super-Bright-Car-Lighting-Car-Headlights-Kit-H4-LED-Bulb-Auto-Front-Bulb-80W-9600lm/32781015940.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PymduK

Çoğu kişi led hakkında yeterli bilgiye sahıp olmadığı için her led aynı aydınlatıyor sanıyor.

evet dogru bundan kardesim. biz malımıza deger verenlerdeniz.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Sinem Ejder yazdı:

merhaba 

buradakinden almayı düşünüyoruz vizede sorun olur mu 

Uygun olmayan ışıklar sebebiyle kalır bence.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bağlantısını kesip aracı orjinal hale getirip o şekilde muayeneye girmesi gerekli aracın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...