İçeriğe Yönlendir

Kuga - Yan Basamak/Bar Uygulaması

İbrahim Bark

Recommended Posts

İbrahim Bark
(düzenlendi)

Herkese iyi günler dilerim.

Umarım konuyu doğru yerde açmışımdır.

Arkadaşlar, 2013 Kuga'ya aşağıda linkini verdiğim "yan basamak/bar" taktırmak arzusundayım.

Satıcılarla konuştuğumda ve int.de yaptığım araştırmaya göre; söz konusu aparatlar aracın maşpiyelinin üzerindeki plastik kaplamanın söküldüğü yere montaj edilebiliyormuş.

Ürünün OEM olduğu, barın içinde güçlendirilmiş aluminyum profil ile güçlendirildiği, çıplak maşpiyelin üzerine takıldığı, aracın altından pot yapmadığı, dolayısı ile aracın yer ile alt seviyesinde bir azalma/düşüklük olmadığı, araçta herhangi bir kesme, delme ya da kaynak işleminin yapılmadığı ifade edildi.

Ne dersiniz? görsellik ve kullanım kolaylığı bakımından nasıl olur?

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-kuga-2012-orijinal-yan-basamak-oem-129495341

Fotoğraf 1

http://www.ilkemoto.com/index.php?marka=FORD&model=KUGA 2016

1492168631-KUGAYAN2.jpg

2013 kuga oem yan basamak ile ilgili görsel sonucu

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Ben yan basamağı kesinlikle tavsiye ederim. Bir çok kere sağa ya da sola dönüşte kaldırım veya beton mantarları görmeyip basamağı vurmuşumdur. Sonuçta Basamaklar değişebilen birşey, ve bayanlar ile çocukların biniş-inişlerinde de faydalı oluyor. Ayrıca bana göre Kuga’ya da yakışıyor, daha sonra fotoğrafta gönderirim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Resimlerdeki biraz dekoratif duruyor ama basamak ancak genişse fonksiyonel olabiliyor. Benim aracımda var, arka kapıdakinin inerken binerken basmasına imkan yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
21 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Resimlerdeki biraz dekoratif duruyor ama basamak ancak genişse fonksiyonel olabiliyor. Benim aracımda var, arka kapıdakinin inerken binerken basmasına imkan yok.

Sani bey teşekkür ederim. Ancak diğerlerini aksesuarcıda  yüzeysel olarak prova ettim, aracın altında yaklaşık 3 cm yere doğru pot yapıyor, aracı yere yaklaştırıyor. birde araçtan ayrı bir parça gibi duruyor. Fonksiyonel olmasının yanında görsel olarak da yakışın istiyorum.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Eğer aracın yüksekliğini düşürüyorsa çok miktarda kaldırım sürtmesine hazır olun :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Araçlara yan basamak niye yapılıyor? Yani SUV lara?  defender felan anlarım yere yatarak dokunduğunda korusun diye ama bu ters etki yapmıyor mu? ön alt koruma felan daha anlamlı değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
2 saat önce, Turhan Onat yazdı:

Eğer aracın yüksekliğini düşürüyorsa çok miktarda kaldırım sürtmesine hazır olun :)

Turhan bey zaten piyasada bulunan, ağır metal görünümlü ya da boru tipi olanları ben de beğenmiyorum. Yukarıda belirttim arabanın yerden yüksekliğini yaklaşık 3 cm düşürüyor ve pek de estetik durmuyor.Yani araca Doblo, Cady vb görünü veriyor. Ama yukarıdaki OEM aparatlar sanki şık ve az da olsa işlevsel olacakmış gibi duruyor.

2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Araçlara yan basamak niye yapılıyor? Yani SUV lara?  defender felan anlarım yere yatarak dokunduğunda korusun diye ama bu ters etki yapmıyor mu? ön alt koruma felan daha anlamlı değil mi?

Valla Mehmet bey bilemedim şimdi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Şimdi ford servise fiyat sordum takması ve kdv si dahil 1.000 TL dediler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
9 dakika önce, Hakan Atuğ yazdı:

Şimdi ford servise fiyat sordum takması ve kdv si dahil 1.000 TL dediler

Hakan bey Servis her zamanki gibi yüksek fiyat vermiş.

Ankara'da ilkem oto ' da 500 TL olarak fiyat veriyorlar. Ben görüştüm ellerinde kalmamış, sipariş etmişler 1 aya kadar gelir diyorlar. Montajını 50 TL ye yaptıklarını söylediler. internetteki sayfaları: http://www.ilkemoto.com/index.php?marka=FORD&model=KUGA 2016 

Ben sipariş verdim ürün gelince haber verecekler. Taktırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Servis her zaman fazla fiyat söyler [emoji3] ama fiyata kdv dahil di.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tavsiye etmemekle birlikte, beğendiğimi de söylemeden geçemeyeceğim :)
Heves ettiyseniz taktırın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
13 saat önce, Hakan Atuğ yazdı:

Servis her zaman fazla fiyat söyler emoji3.png ama fiyata kdv dahil di.

Hakan bey iyi günler. Benim sorduğum yerlerde de vergiler dahil denildi. Sanırım servisler de piyasadan alıp takıyorlar, ford kendisi üretmiyor.

10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tavsiye etmemekle birlikte, beğendiğimi de söylemeden geçemeyeceğim :)
Heves ettiyseniz taktırın.

Teşekkür ederim Mehmet bey. İyi günler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Kemal özdemir

Arkadaşlar forum çok sessiz ama ben çok yeniyim 🤣 aracım için yan basamak arıyorum ilk sebebim tavana yıkarken yetişemiyorum ikincisi çocuklar zorlanıyor binerken. Daha önce kayın pederimin t5 arabasına yaptırdık fakat zamnla plastikler soldu kavrulur gibi çatladı bana önerebileceğiniz mümkünse tam metal plastiği hiç olmayan yada az olan bir basamak önerirmisiniz. N11 türü yerlerde var ama çoğu 2014-2018 diyor benim araç 2018 pek güvenemiyorum açıkcası kullanıp tecrübe eden arkadaşlardan fikir 💭 bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

minibüse takması kolay, kuga ya nasıl vidalayacaksınız? Lifte alınca da kesin zarar görecek, ayrıca küçükler rahat binebilir ancak biyikler zor binecek.

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
(düzenlendi)
Mustafa Kemal özdemir yazdı:

Arkadaşlar forum çok sessiz ama ben çok yeniyim 🤣 aracım için yan basamak arıyorum ilk sebebim tavana yıkarken yetişemiyorum ikincisi çocuklar zorlanıyor binerken. Daha önce kayın pederimin t5 arabasına yaptırdık fakat zamnla plastikler soldu kavrulur gibi çatladı bana önerebileceğiniz mümkünse tam metal plastiği hiç olmayan yada az olan bir basamak önerirmisiniz. N11 türü yerlerde var ama çoğu 2014-2018 diyor benim araç 2018 pek güvenemiyorum açıkcası kullanıp tecrübe eden arkadaşlardan fikir 💭 bekliyorum 

Ben 2013 Kugaya aşağıda linkini verdiğim basamağı alıp kendim monte ettim. Bence gayet şık oldu. İki yıldır kullanıyorum. Tek dez avantajı ilk zamanlar unutup ayak kısa atılırsa sendelebebiliyor. Pantolon paçaları toz /çamur olabiliyor. Yani özellikle araçtan inerken basamağın üzerine basmak lazım. Gayet sağlam yapmışlar. Birde çamurlu arazide yol alırsanız müthiş çamur topluyor ve kum tanecikleri basamağın üzerinde birikiyor bu da kapılar açılırken sıkışmaya neden olabiliyor. 

Montajı yaparken aracın mevcut plastik maşpiye kaplaması sökülüyor, beraberinde gelen apratlarla kutudaki talimata uyularak yerine takılıyor. Birkaç aşkı birkaç vida ve somun neticede. Aracı lifte almaya kaldırmaya ihtiyaç yok. Mevcut yükseklik çalışmak için yeterli.

Daha önce vermiştim: Link şu: http://www.ilkemoto.com/index.php?marka=FORD&model=KUGA 2016

Aracın marka ve modeline uygun olanı almak lazım. Bazılarını görüyorum çok kaba ve uyumsuz duruyorlar.

tarihinde İbrahim Bark tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
Çağlar Bayur yazdı:

168 joule darbeye dayanım diyor? Bunlar genelde süs ve kaldırıma dayanmya karşı korur, minibüs basamağı gibi değildir. 18 kg a denk gelir o birim

Çağlar bey ben 75 kg üzerindeyim. Basamağın üzerine çıkıyorum. Herhangi bir şey olmuyor. Dayanıklı yani. Aracı yıkarken büyük kolaylık. Dez avantajlarını yukarıda yazdım. Tabi bu Kuga için. Linki tekrar veriyorum. Ben Hepsiburada dan almıştım. Bakılabilir.

https://www.ilkemoto.com/index.php?marka=FORD&model=KUGA 2016

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kemal özdemir
Çağlar Bayur yazdı:

minibüse takması kolay, kuga ya nasıl vidalayacaksınız? Lifte alınca da kesin zarar görecek, ayrıca küçükler rahat binebilir ancak biyikler zor binecek.

Hocam lifte kaldırırken sorun olmayacağı yazıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kemal özdemir

Hepsibuarafa indirim varmış 535 e omsanın malını aldım en azından ucuz kırılsa dökülse dert etmem 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Benim t5 de var eski sahibi takmış,100 kiloyum üzerine basıp zıplıyormuş gibi kendimi yukarı aşşağı salladım, en ufak esneme dahi olmadı. Üzerinde görünüyorsa markasına bakıp haber veririm yarın. 

Neyse almışsınız bakmama gerek yok 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...