İçeriğe Yönlendir

Fiorino - ESP Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Fiorino da esp olup olmadığı nasıl anlaşılır ?

Biraz bakındım karmaşık bilgiler var...

Kimi diyor asr tuşu olmalı eğer varsa esp vardır aynı sistem üzerinde çalışıyor, kimi diyor gösterge panelinde ışığı vardı kontağı açınca yanar bir müddet sonra söner filan...

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

varsa eğer kontak çevirince kadranda çıkması lazım ha yoksa bile aracın limitleri biraz zorlanırsa anlaşılır eğer araba kendini yere çiviliyor gibi olursa ESP vardır:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Düşük hız, yaklaşık 30 km kafi. Uygun yerde sert sağ sol hareket ile aracı savur. İllaki salınım sonrası arka kopacak biraz. O zaman belli olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sakın 40-50 veya daha hızlı deneme, hatta hiç deneme, esp yoksa direk takla atabilirsin, esp yoksa bu araçlar (fiorino-bipper-nemo) özürlüdür, tasarım hatası yani...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Düşük hız, yaklaşık 30 km kafi. Uygun yerde sert sağ sol hareket ile aracı savur. İllaki salınım sonrası arka kopacak biraz. O zaman belli olur
Bişi denicem de ...
sakın 40-50 veya daha hızlı deneme, hatta hiç deneme, esp yoksa direk takla atabilirsin, esp yoksa bu araçlar (fiorino-bipper-nemo) özürlüdür, tasarım hatası yani...

Evet bilmiyorum, sadece sistemin varlığından emin olmak istiyorum [emoji16]
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sert kalkis yapin. Tekerlekler pati cekince esp isigi yaniyorsa vardir

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

30 km ile devrilmez o. Emmi ile deneyin. Onun esp test tecrübesi var. Ne kadar açı ile deneyecek bilir

Sert kalkis yapin. Tekerlekler pati cekince esp isigi yaniyorsa vardir
Her araçta olmaz
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

30 km ile devrilmez o. Emmi ile deneyin. Onun esp test tecrübesi var. Ne kadar açı ile deneyecek bilir

Her araçta olmaz

O zaman ilk ve en guvenli deneme olarak yapilabilir. İsik yanmazsa yukaridakiler denenebilir. Hic olmadi kar yagana kadar beklenir. O zaman belli olur zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Her araçta olmaz
Islak toprak yol ?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Islak toprak yol ?
En rahat kayacağı yüzey alanı lazım. Mıcır asvalt olmaz mesela
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

esp nin bu zamana kadar bi işe yaramadığını düşünüyorum şirket araçlarından 4000kmde 1.5dci otomatik kilyoda esp var ben kullandığım zaman esp devreye giriyo ve hiç bi işe yaramıyo esp felan bana hikaye geliyor

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
16 dakika önce, Furkan Tanrıveren yazdı:

esp nin bu zamana kadar bi işe yaramadığını düşünüyorum şirket araçlarından 4000kmde 1.5dci otomatik kilyoda esp var ben kullandığım zaman esp devreye giriyo ve hiç bi işe yaramıyo esp felan bana hikaye geliyor

Olmasi gereken zaten hic bir ise yaramiyormus gibi hissettirmesidir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Servisten şase ile donanim sorgulaması yaptırın. Buna ücrette talep etmezler sanırım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeoda iki defa hayatımı kurtardı.
Bundan sonra espsiz araca binersem. Maksimum hız Viraj 40 düz yol 90 :)

Kango hariç. Onun yol tutuşu çok iyi :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Focus 2 yi alirken ikinci el satan bir galeriye gittim. Satici: "istekleriniz nedir" diye sordu. Ben ilk önce espsi olmali deyince adam cok sasirmisti

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kango hariç. Onun yol tutuşu çok iyi [emoji4]

O yüzden forumda gerçek kullanıcı konusu şart. YouTube kanalına göre, kangoo takla atacak gibi algı oluşuyor
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O yüzden forumda gerçek kullanıcı konusu şart. YouTube kanalına göre, kangoo takla atacak gibi algı oluşuyor

Youtube Testlerine bakarsak Fiesta, A6 dan iyi.
Ben inanmıyorum hiç birine.
Bizim burdaki gazeteciler gibiler. Brokrat parayı kestiği an karalamaya başlıyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

ASR düğmesi varsa esp vardır Fiat ta böyle karlı havalarda patinaj çekmesi gerekirse yalnızca asr devreden çıkarılabilsin diye esp hep devrede yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Bir saat önce, Fatih Keskin yazdı:

ASR düğmesi varsa esp vardır Fiat ta böyle karlı havalarda patinaj çekmesi gerekirse yalnızca asr devreden çıkarılabilsin diye esp hep devrede yani

Az aramadım, esp'lisini. Beraber gidip alışımızı hatırlıyormusun abi. Sene 2014.

ESP olmayanlarda ASR tuşu yoktu. 2011 modeldi benimki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Az aramadım, esp'lisini. Beraber gidip alışımızı hatırlıyormusun abi. Sene 2014.
ESP olmayanlarda ASR tuşu yoktu. 2011 modeldi benimki.

adffec3491a5473a0f7b697bf45139ce.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

bir fiat ustasından şöyle bir bilgi aldım asr ile değil abs ile bütünleşik çalışıyor dedi akünün arka tarafında biraz aşağıda abs ünitesi görülür üzerinde kocaman esp yazar diyor...

V3DWJj.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Aynı eylemi kapalı iken dene derim

Espnin  görevini yapması için frene hiç basmıyor olmamız gerekiyor değilmi ?

Bu arada clio 4'de Esp kapanmıyor hiçbirşekilde. Karda buzda nasıl olacak merak ettim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...