İçeriğe Yönlendir

Hadi Hayırlısı Olsun, Yerli Otomobil İmzaları Atıldı

Serkan Aktay

Recommended Posts

Servet Aydın
Selim Bilgin yazdı:

Konu siyasete kayıyor karikatürlerle, müsade varsa ben de kaydırayım, pardon yazayım. :) 

Arabayı benzinli sanan kalkıp karikatür ile mesaj veriyor. Çok görme 😁

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Arabayı benzinli sanan kalkıp karikatür ile mesaj veriyor. Çok görme [emoji16]
Bilmemek ayıpmı
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Amaç halkın ulaşması olsa b-c sınıfı orta şeker modellere yönelirlerdi. Milletin rüyasında göremeyeceği modelleri göstermek siyasi şov bana göre. Kaç kişi ömründe 200-400 bg araba görmüş, sahibi olmuş da bu büyük eksiklik giderilmeye çalışılıyor. B segmenti elektrikli araba ile başlayınca neremiz eksik kalırdı? Daha önce dediğim gibi geçemediğim köprüye sevinmediğim gibi binemeyeceğim araca da sevinemiyorum. Eğer bize değil de dünyanın gelişmiş ülkelerine satılsın da ülkeye gelir olsun diye yapılıyorsa başka.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şu yazıyı beğendim yeşilçama gönderme yapmış

http://www.diken.com.tr/yerli-oto-ve-kanal-istanbul-gibi-projeler-bizi-niye-mutlu-etmiyor/

Nihat Palolu yazdı:

Aslında utanmamız lazım. Devlet otomobil üretmek zorunda değil. Eleştirmek veya övmek yerine neden bağrımızdan otomobil üreticisi çıkartamamışız da bu iş devletin başına kalmış buna bakmakıyız.

Bunun nedenlerini söylediğin anda kafir ilan edilip taşlanıyorsun.

türkiyede ilk bilimsel dergi ne zaman çıkmış bir de abvrupada ne zaman çıkmış arada kaç yıl fark var bir bakalım. Bir de thomas paine “akıl çağı” kitabını alıp okuyalım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Köksal Yılmaz yazdı:

Amaç halkın ulaşması olsa b-c sınıfı orta şeker modellere yönelirlerdi. Milletin rüyasında göremeyeceği modelleri göstermek siyasi şov bana göre. Kaç kişi ömründe 200-400 bg araba görmüş, sahibi olmuş da bu büyük eksiklik giderilmeye çalışılıyor. B segmenti elektrikli araba ile başlayınca neremiz eksik kalırdı? Daha önce dediğim gibi geçemediğim köprüye sevinmediğim gibi binemeyeceğim araca da sevinemiyorum. Eğer bize değil de dünyanın gelişmiş ülkelerine satılsın da ülkeye gelir olsun diye yapılıyorsa başka.

Elektrikli otomobilde beygiri içten yanmalılar gibi düşünmemek lazım. ufacık Zoe 92HP, tanıtılan modellerin 200 ve 400 olması anormal değil.

Günümüzde bu kadar yatırımı sadece halk ucuz arabaya binsin diye yapamaz kimse, o ancak Doğu Almanya'da filan oluyordu. Tabi ki birinci hedef ihracat olacak ve olmalı.

Ayrıca planlarda B-SUV ve C-HB de var, bir takım teşvik ve avantajlarla milletin bu arabaları alabileceği, böylece TR'nin dünyada EV'lere ilk adapte olan ülkelerden biri olacağına inanıyorum.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Bana görede öyle ama gelde anlat
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben beğenmedim hocam, inşaat ve arsa rantından parayı bulmuş, mahallesinde barınamayınca muhaliflik oynamaya başlamış bir herifin yeni mahallesinin nabzına göre verdiği şerbet bence.

Ali Kangal yazdı:
Servet Aydın yazdı:
Arabayı benzinli sanan kalkıp karikatür ile mesaj veriyor. Çok görme emoji16.png

Bilmemek ayıpmı

Öğrenmemek ayıp.

Nihat Palolu yazdı:

Aslında utanmamız lazım. Devlet otomobil üretmek zorunda değil. Eleştirmek veya övmek yerine neden bağrımızdan otomobil üreticisi çıkartamamışız da bu iş devletin başına kalmış buna bakmakıyız.

Kesinlikle. Yıllardır ülkemizde otomobil endüstrisinde başı çeken bazı ailelere sormak lazım bence bunu.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Mert Yeldan yazdı:

Siyaset denmiş, ben olmadan olmaz. emoji3.png

Bıyıklı biri bana söz verdirtti, ondan yapamıyorum 😛 Gerçi iki tane sigorta yaptırttık, belki biraz yumuşar diye de, ı ıhh :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk
(düzenlendi)

Bir tane daha

tarihinde Kürşad Özpamuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Köksal Yılmaz yazdı:

Köksal Yılmaz yazdı:

Köksal bey. Tesla'da ilk olarak halkın alamayacağı kadar pahalı güzel ve donanımlı araçlar ile başladı. Model x ve roadster bunun en güzel örneği. Sonra model 3 çıktı. Hemen hemen diğer araçlar ile aynı fiyatta. 

İlk olarak böyle göz alıcı ve premium araç ile başlamak ticari olarak yapılmış birşey. 

Tesla kaç tane roadster satacaktı da modeli üretti. Şimdi model 3 üretiliyor ve acaba hangi modelden daha fazla satacak ve kazanacak. Bu iki model için dedikleriniz doğru. Ama ka modelini de Ford üretiyor mustang modelini de. Biraz sabır lazım. Bence ileride her aileye uygun araçlar üretilecek.blockquote Grafik lockquote Grafik Beleşeni

tarihinde Murat Gedik tarafından düzenlendi
Mesajın birden fazla gitmesi.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Gedik yazdı:

Köksal bey. Tesla'da ilk olarak halkın alamayacağı kadar pahalı güzel ve donanımlı araçlar ile başladı. Model x ve roadster bunun en güzel örneği. Sonra model 3 çıktı. Hemen hemen diğer araçlar ile aynı fiyatta. 

İlk olarak böyle göz alıcı ve premium araç ile başlamak ticari olarak yapılmış birşey. 

Tesla kaç tane roadster satacaktı da modeli üretti. Şimdi model 3 üretiliyor ve acaba hangi modelden daha fazla satacak ve kazanacak. Bu iki model için dedikleriniz doğru. Ama ka modelini de Ford üretiyor mustang modelini de. Biraz sabır lazım. Bence ileride her aileye uygun araçlar üretilecek.blockquote Grafik lockquote Grafik Beleşeni

ford ka daha güzel :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
ford ka daha güzel [emoji4]
Zevkler ve renkler tartışılmaz [emoji846] ben kötü dememiştim zaten. Sınıf ve fiyat olarak farklı [emoji846]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bizde alt modeli bile çıksa milletin alamayacağı ayarda olur emin ol :)  Tesla ile bizi kıyas yanlış olur, bizim ekonomi birkere yok gibi, o yüzden sabırlı ol dersen ömrümüz yetmez buna, sabırlı olmayacağız, yaptıracağız, yapmıyorlarsa değiştireceğiz, onuda bizim millet yapamayacağı için...

2022 yi bekleyelim bakalım, o zaman bir daha konuşuruz durumu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hakan Tarım yazdı:

Bıyıklı biri bana söz verdirtti, ondan yapamıyorum 😛 Gerçi iki tane sigorta yaptırttık, belki biraz yumuşar diye de, ı ıhh :D 

Haha... 

Yok canım sana yassak.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Tanıtımın yüksek teknoloji ile bezenmiş bir modelle yapılması bence dış piyasa rekabeti için gayet iyi, üretim başlayınca birçok bütçeye uyan farklı segmentlere dair modeller de çıkacaktır diye ümit ediyorum. 

Şöyle düşünelim, 2 gün önce yapılan tanıtımda örtünün altından symbol tarzı bir araç üzerine bina edilmiş şekilde ilk yerli oto lansmanı mı daha etkileyici olurdu acaba yoksa ortaya çıkan modeller mi daha iyi intiba bıraktı?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yazmayayım diyorum ama olmuyor. 

Medenî ölçülerde birbirimizi kırmadan dökmeden eleştirmek en doğal hakkımız bundan ne eleştiren nede eleştirilen alınmalı.

Araçlara sadece kamuda kullanılan araç portföyünden baksak çok büyük bir çoğunluğu c sınıfı o yüzden tercih doğru. Sadece c mpv yerine b sedan olabilirdi diyorum. Ama eminimki odd satış verilerinden faydalanmışlardır. 

Tasarım, yerlilik ve millilik oranlarına gelirsem helikopter üretimine güney afrikalı bir şirket alınarak başlandı  ve hızlı bir şekilde yerlilik oranı artıyor. İha üretimine 5,5 kg ile başlandı 5,5 siha noktasına gelindi. Devrim ve uçak  üretimi devam etseydi gelmiş olacağımız noktayı düşünemiyorum bile.

Velhasıl kopya, italyan vs. ne olursa olsun ülkemizdeki cari açığa katkısı olacaksa başımın üstünde yeri var.

Patates, soğan ve buğdaya gelirsem bu konuda tarım kredi kooperatifleri yöneticilerinin ve onlara destek vermiş siyasilerin yatacak yeri yoktur. Tarımı planlamadan çiftçinin keyfine bıraktıkları, üretmeden tarım il müdürlüklerindeki emsallerinden sadece maaşlarındaki farkları düşündükleri işin, kısaca devletin parasıyla savurganlık yaptıkları için sorumludurlar. Bunları köyde üretim yapıp geçinmeye çalışan akrabalarımdan biliyorum.

Sanayicinin bugüne kadar neden otomotiv üretimine girmediğine bir cümle ile değineyim Özdemir Sabancı toyota üretmek yerine avm, rezidans üretseydi belki hayatta olurdu, belki. Ayrıca Nuri Demirağ ve Vecihi Hürkuş'un yaşadıkları unutulmamalıdır. 

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim bu densiz :)

:)  belli...

yalnız yazı fazla iyimser bence, aradaki kopukluk bilerek yapılıyor, farkında olmadan değil gibime geliyor...

amaç bizide ortadoğudaki tamamı bitik boş devlet görünümlü kabilelere çevirmek sanki birileri bununla özellikle çok uğraşıyor, dünya bile bizi o gözle görüyor, netflixte bile filmler gösteriliyor, sanki arap ülkesiyiz Cumhuriyet demokarasi yok, halk Türk değil arapmış gibi, baktıkça sinir oluyorum....

aslında biliyorlaki biz arap değiliz ve yumurta deliğe geldiğinde tepemiz attığında yapacaklarımız sonrası dünya düzeni değişecek, korkuları bu bence, bizimle beraber ezilen bir sürü topluöda harekete geçecek, esas korkuları bunun olmasına izin vermemek, bu olmadan bizi bitirmek gibime geliyor...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
[emoji4]  belli...

yalnız yazı fazla iyimser bence, aradaki kopukluk bilerek yapılıyor, farkında olmadan değil gibime geliyor...
amaç bizide ortadoğudaki tamamı bitik boş devlet görünümlü kabilelere çevirmek sanki birileri bununla özellikle çok uğraşıyor, dünya bile bizi o gözle görüyor, netflixte bile filmler gösteriliyor, sanki arap ülkesiyiz Cumhuriyet demokarasi yok, halk Türk değil arapmış gibi, baktıkça sinir oluyorum....
aslında biliyorlaki biz arap değiliz ve yumurta deliğe geldiğinde tepemiz attığında yapacaklarımız sonrası dünya düzeni değişecek, korkuları bu bence, bizimle beraber ezilen bir sürü topluöda harekete geçecek, esas korkuları bunun olmasına izin vermemek, bu olmadan bizi bitirmek gibime geliyor...
En dogru yorum abi helal
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Eyüp Çetin yazdı:

vqPFMv.jpeg

Yazıda anlatılan fabrikatör adam işte bu.

Yeşilçam ve fabrikatör denince aklımıza Hulusi Kentmen gelmiyor muydu ya? O karakterin de bu yazıyla alakası yok. 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
[emoji4]  belli...

İşte bu yüzden birlik beraberlik içinde olmak zorundayız. Birşeyler yapılıyor ve zor şartlarda oluyor. Kimse hadi buyrun demiyor. Bari biz kendi içimizde engel olmayalım .

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Recep Selim Kaya yazdı:

Yeşilçam ve fabrikatör denince aklımıza Hulusi Kentmen gelmiyor muydu ya? O karakterin de bu yazıyla alakası yok. 

Bu filmde tam bu rolde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...