İçeriğe Yönlendir

Hadi Hayırlısı Olsun, Yerli Otomobil İmzaları Atıldı

Serkan Aktay

Recommended Posts

Sedat Oral

Bir ara kamuflajlı cadillac bls ler görünmüştü yerli otomobil olarak. Çıkacak araç o mu olacak? Yeni bişey üzerinde mi çalışıyorlar?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Elektrikli aracın artısı nedir?

tokaaat

beleş

çevreci

led e uygun :D

.

.

.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ülke olarak biraz elektrik üretiyoruz üreteceğiz ama yakıt yok. Bu nedenle kendi enerjimizi kullanıyor oluruz.

Elektrik motorlarında küçük motor esnek kullanım ve uzun bakım aralığı var. Daha önce belirttiğim gibi plastik polimer gövdeye bir teknik teçhizat yapılırsa ve farklı bir tasarımla girerse bu alır başını gider.

Farklı tasarımlar mesela VW touran gibi olabilir, honda CRX gibi olabilir normal otomobil gibi yapmaya kalkarsa başarılı olamaz. Mevcut SAAB olayı tamamen hatadır. Zaten ekipten de tanıdığım var olmayacağını tahmin etmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Özkeskin

ilginç.. koca koca adamlar fizibilite arge bilmem ne araştırmaları yapıyor milyon dolarlarca para yatıracak beyin yoracak zaman harcayacak ve UMUDUM YOK kandırmaca bunlar gibi sözlerle geçiştiriliyor olması üzücü hibrid yada elektrikli olup olmamasını bu işin geleceğini bu işi yapan otomotiv sektörü işadamlarının ve otoritelerin göremediğini söylemektir..

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Parasını vermek şartıyla (birinciyi aldılar)ikinciye talibim :))

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
10 dakika önce, Oğuz Özkeskin yazdı:

ilginç.. koca koca adamlar fizibilite arge bilmem ne araştırmaları yapıyor milyon dolarlarca para yatıracak beyin yoracak zaman harcayacak ve UMUDUM YOK kandırmaca bunlar gibi sözlerle geçiştiriliyor olması üzücü hibrid yada elektrikli olup olmamasını bu işin geleceğini bu işi yapan otomotiv sektörü işadamlarının ve otoritelerin göremediğini söylemektir..

Yozgata kaplıca havuzu bayanlara yapılmış 10 milyon TL "il özel idare" yaptırmış.  Ayda birkaç kadın gidince ilgi olmayınca yıllık 23 bin (!!!!) liraya kiralanan yer kapatılmış.

Her alanda aynı değil mi?

Bana söyleyin dünyanın hangi ülkesinde belediyeler duvarda yahut elektirik direğinin belinde çiçek yetiştirmekle uğraşıyor.

Ben parasızlıktan (okulda) hocalara pc alamazken.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oğuz Özkeskin

Yozgata kaplıca havuzu bayanlara yapılmış 10 milyon TL "il özel idare" yaptırmış.  Ayda birkaç kadın gidince ilgi olmayınca yıllık 23 bin (!!!!) liraya kiralanan yer kapatılmış.

Her alanda aynı değil mi?

Bana söyleyin dünyanın hangi ülkesinde belediyeler duvarda yahut elektirik direğinin belinde çiçek yetiştirmekle uğraşıyor.

Ben parasızlıktan (okulda) hocalara pc alamazken.

hmmm yani Avrupa devleri 100 yıllık kaplıcaları kapatırken bizimkiler ilkkez kaplıca yapmayı başarmış onuda yozgata yaparak batırmışlar mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
tokaaat
beleş
çevreci
led e uygun [emoji3]
.
.
.
Pilli araba ile tokat atılırsa 50.km'de şahin el sallayıp prize kadar çekeyim mi diye dalga geçer,
Ülkemizde elektrik kw kaç TL?
Kesinlikle tamamiyle çevreci değil,
400 volt arabanın hiçbir yerini kesip biçmeyi istemem
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pilli araba ile tokat atılırsa 50.km'de şahin el sallayıp prize kadar çekeyim mi diye dalga geçer,
Ülkemizde elektrik kw kaç TL?
Kesinlikle tamamiyle çevreci değil,
400 volt arabanın hiçbir yerini kesip biçmeyi istemem

araç tesla gibi olacak, yoksa zaten almam, tokatın alasını atar, şahin ne, 50 km. ne, naylon renomu sandın kalem pille çalışsın :D... 400km. standart menzil olacak, çift batarya ile menzil katlanacak...

elektriğin kaça para olduğu önemsiz, kazığa alıştık zaten, evde şantiye elektiriği kullanıyorum, şantiyede zaten malum, farketmez yani...

kullanımı çevreci, gerisi diğer araçlar gibi, külli zarar

eh artık böyle aracıda elleme istersen :)

yağmur gibi zamlar herieye geliyor, zaten yakında herşey hayal olacak, o yüzden havamızı bozmasana kardeşim....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
23 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Zoe 400 km ;)  gidip alınabilir ;)

hemen bakiim, 400 km. menzil güzel (değilmiş 400 hayal), tabii hayatta almam ama bakiim, araç sedan olacak,  en az Focus3 ayarında ve sınıfında başlangıç seviyesinde olmalı, yaris ayarında araç olmaz...

niyet:  en az 400 km. olacak, 0-100 en fazla 10 sn. olacak, maks hız en az 200 km/h olacak, tam güçte 100 km. de pil bitmeyecek, donanım olacak, araçta sınıf olacak...

not: zoe günlük kullanımda menzili 100 -150 km.  yani bana gelmez, bu ancak şehir içi işe git gel aracı olur, memura uyar (sadece menzil olarak uyar), bana uymaz, ihtiyaçlarımın yanına bile yaklaşamaz, liste dışı, yalnız dediğim gibi, şehir içi işe git gel kısa mesafede güzelmiş, ufak park derdi yok, güzel...

zoe nun pillere her ay 59 eur ödeyecekmişim, zaten çöpe gitti bile bu araç, saçmalığa bak hele, kasıtlı yapıyorlar bunu, uzun yol kullanımında menzilde taş çatlasa 90 la gitsek 150 km. anca, direk net çöpe, hatta yallah... 400 km. haa... bagajda 380 volt jenaratör olmalı....

ilanı varmış,  2. el 85 kaat menzil 150 km. anca, 400 km. menzili olanda varmış, fiyat 145 binmiş, 145 bin, verecek olan.....

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sifir-pil-turkiyede-tek-pil-kirasi-yok-493955185/detay

ucuz olsa , şehir içi için güzel ama, fiyatı daha uygun olmalı, 85 2. ele bile çok....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hemen bakiim, 400 km. menzil güzel, tabii hayatta almam ama bakiim, araç sedan olacak,  en az Focus3 ayarında ve sınıfında başlangıç seviyesinde olmalı, yaris ayarında araç olmaz...

Yaris? :hahahoho:

C1 sınıfında. Yaris daha büyük. Bi de İstanbul'da taksi yaptılar bundan. Taksiciler isyanda...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hemen bakiim, 400 km. menzil güzel (değilmiş 400 hayal), tabii hayatta almam ama bakiim, araç sedan olacak,  en az Focus3 ayarında ve sınıfında başlangıç seviyesinde olmalı, yaris ayarında araç olmaz...

niyet:  en az 400 km. olacak, 0-100 en fazla 10 sn. olacak, maks hız en az 200 km/h olacak, tam güçte 100 km. de pil bitmeyecek, donanım olacak, araçta sınıf olacak...

not: zoe günlük kullnımda menzili 100 -150 km.  yani bana gelmez, bu ancak şehir içi işe git gel aracı olur, memura uyar (sadece menzil olarak uyar), bana uymaz, ihtiyaçlarımın yanına bile yaklaşamaz, liste dışı, yalnız dediğim gibi, şehir içi işe git gel kısa mesafede güzelmiş, ufak park derdi yok, güzel...

zoe nun pillere her ay 59 eur ödeyecekmişim, zaten çöpe gitti bile bu araç, saçmalığa bak hele, kasıtlı yapıyorlar bunu, uzun yol kullanımında menzilde taş çatlasa 90 la gitsek 150 km. anca, direk net çöpe, hatta yallah... 400 km. haa... bagajda 380 volt jenaratör olmalı....

Yeni siteye bak.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Evet teknik olarak epey eksiği olacaktır. Ama piyasaya başarı ile girebilmesi için  sağlam bir fiyat avantajı yaratacak şekilde desteklenecektir.

Mesela  %0 ÖTV deseler, bir de duyarlılık kampanyası eşliğinde çok iyi satış yakalayacaktır.

Elektrik, otonom vs teknolojileri bunun arkasından uzun vadede düşüneceklerdir. 

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Fransa başkanı renault ile cıtroen ile , italya başkanı lancıa  ingiliz kraliçesi rolys rolys  alman başkanı mercedes ile boy boy  fotoğraflar çektirmiyor mu inanın ben çok üzülüyorum..1961 de Devrim ile başlanmış  .1970 de Anadol ile devam edilmiş yolculuğa ,sonra sı sonrası ise  kapatılan fabrikalar.  Neden olmasın arkadaşlar YÜCE TÜRK MİLLETİ olarak   bizimde bir markamız olamazmı bizlere düşen bu çalışmayı desteklemektir. Yıllardır söylemişimdir. Buna çalışmış olduğum tüm arkadaşlarım şahit olmuştur. Yerli araba üretilirse ilk alanlardan olacağım diye.  Hala söylüyorum üretilirse ilk alanlardan olacağım. Çanakkalede şehit olmuş bir dedenin torunu olarak bana bu yakışır.... SAYGILARIMLA

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almanya da 1700 ortalarında okur yazarlık oranı %85..Fransada %50-55.. Bizde kaç?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

400 KM

https://www.renault.com.tr/araclar/binek-araclar/zoe/ozellikler.html

Fiyat sorarsan söylüyorlar pil kirasız 140 bin..

çok pahalı, 400 km. gitmez ayrıca, şehir içi için anca ama o fiyat olmaz, liste dışı....

zaten yerli değil, üste para versen bile hayatta almam....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaparlarsa gurur duyar alırız elbet. Neden almayalım.
Sadece ümidim yok dedim ben.
Hatta motor psa olsa kabul ederim dedim.
Yapsınlar tabi.
Ümidim yok. Çok geciktiler. Dünya devlerine yetişmeyi bırak listeye girmeleri bile 10 yıllar alacak.
Devrim ve anadolda olan neyse. Buna olmaz inşallah.

Ha neden ümitsizim.
Uydurma başladı iş. Prototip dediler saab çıktı. Yerli dediler. İsveçli çıktı.
Saabı aldık dediler. Saabın tezgahını aldıkları ortaya çıktı.
2017 de yollarda olacak dediler. Daha ortada şirket yok.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...