İçeriğe Yönlendir

Ka - Kısa Hikaye Uzun Nefes

Azad Mirzade

Recommended Posts

Şahin Kutun
1 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

azJ8WO.jpg

umarım bu dükkanda yaptırmazsınız yaptıkları işi yazdıkları gibi yaparlarsa eyvah derim  :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
15 dakika önce, Şahin Kutun yazdı:

umarım bu dükkanda yaptırmazsınız yaptıkları işi yazdıkları gibi yaparlarsa eyvah derim  :)

aslında bendeki izlenimleri olumlu oldu, çünkü kendimden biliyorum ki aslında akıllı adamım ama yola çıktığım zaman hep kaybolurum, görseniz salak bu dersiniz :) Bu gibi ustalar da belki nasıl yazacağını bilmiyor olabilir ama eli mahirdir işinde beceriklidir, olur böyle şeyler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
(düzenlendi)
8 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

aslında bendeki izlenimleri olumlu oldu, çünkü kendimden biliyorum ki aslında akıllı adamım ama yola çıktığım zaman hep kaybolurum, görseniz salak bu dersiniz :) Bu gibi ustalar da belki nasıl yazacağını bilmiyor olabilir ama eli mahirdir işinde beceriklidir, olur böyle şeyler :)

:)

tarihinde Şahin Kutun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

aslında bendeki izlenimleri olumlu oldu, çünkü kendimden biliyorum ki aslında akıllı adamım ama yola çıktığım zaman hep kaybolurum, görseniz salak bu dersiniz [emoji4] Bu gibi ustalar da belki nasıl yazacağını bilmiyor olabilir ama eli mahirdir işinde beceriklidir, olur böyle şeyler [emoji4]

[emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bilinçli yapılmış :)

Her şekilde telaffuz eden müşteriye hitap etmek kaçırmamak için. Eksozun bozuksa da gel egzosun kıraksa da, nasıl okursan oku gel :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Bilinçli yapılmış :)

Her şekilde telaffuz eden müşteriye hitap etmek kaçırmamak için. Eksozun bozuksa da gel egzosun kıraksa da, nasıl okursan oku gel :)

Hiç böyle düşünmemiştim.. Çıraklar kafasına göre yazmış gibi geliyordu bana.. Mantıklı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 06.01.2018 at 11:19, Tolga Erdem yazdı:

Hayırlı olsun .Oldu mu şimdi eksoz:)

Cumartesi gittim geçici tamir ettiler. Susturucu ve spirali orjinal almaya karar verdim. Işcilikle birlikte 550 tl dedi. Salı günü takilacak hepsi. Fiyat biraz yüksek aslinda 200 e yaptirdim diyenler var ama o fiyat da anormal bence :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Bu arada kelimenin aslı egzoz bunu da yazalım da ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

550 lira vereceğin egzoz orjinal mi. Emin misin Azad.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
54 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

550 lira vereceğin egzoz orjinal mi. Emin misin Azad.

Google dan baktim. Orjinal parca satanlar 175 e susturucuyu 200 e spirali satiyor. 375 kalani ustanin iste diger plastik parcalarla. Senin yaninda bi saatte takariz dedi adam. Maslaktaki usta bigun lazim demisti. Muhtemelen maslaktaki usta kendisi yapacakti ama bu siparis verdi sali gunu gelecek dedi. Kaynagi orjinal mi satiyor muadil mi bilemem ama bana orjinal dedi. Kaldi ki muadil çikarsa canina okurum. Motorcu abilerin referansiyla gittim egzozcuya ?

Şu abiler en öndeki babam olur ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 23.12.2017 at 21:24, Azad Mirzade yazdı:

Dedim ki ne gerekiyorsa yapın ? 

ikisi birlikte kaputa egilip 15 dak tikir tikir calistirlar. Piston gibi inip cikan seylerin ayarlarini yapti Fatih usta bununla cok yakman normal dedi subap ayari dediginiz bu pistonlar mi bilmiyorum. Onun disinda rolanti valfini söküp temizlediler. Genis dikdortgen bi kabi sokup temizlediler. Bujileri farkli bi bujiyle degistirdiler. Yagi da degistirdik. Direksiyon sorun yok iyi dediler. Onun  disinda bi test surusu yapip tamam baska bir sey yok dediler. Dedim Sani bey sunlari sunlari yapsinlar dedi diye. Gerisini onlara biraktim ?   

Evet çeyrek depo kullanımı bildiriyorum, tabi bu çok üstünkörü bir hesap. Çünkü 4 çizgiden biri gitti kaldı 3 çizgi 130km yol yapmışım, bu şekilde baktığımda ben uzayan menzili direk hissettim, kaba bir hesapla 7.8 lt yapıyor ki eskiden 9 un üstüne çıkardım hep. Hesap tabi çok kaba çünkü düz arazide çubuğun gösterdiği şekle göre hesaplıyorum, ful depoya tekrar çeyreklik için benzin doldurtmaya utanıyorum ne yapayım :biggrin: tam depoda 520km ye denk geliyor ki forumdaki muhabbete göre normal bir rakam. ş.içi

Ben bunu uzun yolda 5 lt düşürücem kafaya koydum. Yazın çoluk çocuk bi antalya yapayım. Para yok ya, kaynanamlar antalyada yaşıyor, ekmek kayınbabadan su denizden harika bir tatil oluyor :p

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 07.01.2018 at 20:15, Mehmet Ozyurek yazdı:

Anladım.. Orjinaldir o zaman :)

Sanırım ütülüyorum ? 

Şu an egzozu değiştiriyor burda egzoz fabrikasında üretiliyormuş ford ile anlaşması varmış fabrikanın vs. Adam somun parası bile istiyor 10 tl. Böyle rezalet yok ? referansıyla geldiklerime anlatacağım bunları bu bildiğin muadil yahu maslaktaki ustaya yaptırsaydım keşke. Keyfim kaçtı hayli. Neyse çabuk keyiflenirim ama hayattaki bu ütülme talihim ne olacak onu bilmiyorum. Sıfırdan dibine kadar 200 tl ye yaptırmıs bi başka arkadaş. Ne orjinali la boru işte hepsi demişti, haklıymış ?

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Sanırım ütülüyorum [emoji58] 
Şu an egzozu değiştiriyor burda egzoz fabrikasında üretiliyormuş ford ile anlaşması varmış fabrikanın vs. Adam somun parası bile istiyor 10 tl. Böyle rezalet yok [emoji58] referansıyla geldiklerime anlatacağım bunları bu bildiğin muadil yahu maslaktaki ustaya yaptırsaydım keşke. Keyfim kaçtı hayli. Neyse çabuk keyiflenirim ama hayattaki bu ütülme talihim ne olacak onu bilmiyorum. Sıfırdan dibine kadar 200 tl ye yaptırmıs bi başka arkadaş. Ne orjinali la boru işte hepsi demişti, haklıymış [emoji58]
Ütüle ütüle ütmeyi öğreneceğim
..Napolyon Bonaparte :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Bir saat önce, Musa Değerli yazdı:

Ütüle ütüle ütmeyi öğreneceğim
..Napolyon Bonaparte :)

Aynen öyle ?

Keyfim yerine geldi ya meğer benim arabanın egzozu bildiğin bir canavarmış. Aslanmış kükrüyormuş. Ustadan çıktım eve geldim ses mes yok kedi gibi oldu ? mis mis.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Aynen öyle [emoji23]
Keyfim yerine geldi ya meğer benim arabanın egzozu bildiğin bir canavarmış. Aslanmış kükrüyormuş. Ustadan çıktım eve geldim ses mes yok kedi gibi oldu [emoji3] mis mis.
Sonuç önemli :)
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
1 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Sonuç önemli :)

iki katı fiyatına da yaptırmasak iyiydi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

iki katı fiyatına da yaptırmasak iyiydi [emoji3]
Sanayide yeniyiz galiba :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alışacak. :)

O kadar da sormuştum orijinal mi diye.
Biliyordum bunun olacağını. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 14.01.2018 at 00:30, Mehmet Ozyurek yazdı:

Alışacak. :)

O kadar da sormuştum orijinal mi diye.
Biliyordum bunun olacağını. :)

ama abi adamla konuştum bana dedi ki muadil şu orjinal bu olur diye.

ben bilgisayarcıyım bizde orjinal orjinaldir muadil muadildir :biggrin:

Kandırıldığımı hissetmesem sıkıntı yok sonuçta pazarlık yaptık ama bazen böyle oluyor işte basiretim bağlanıyor bazen de yamyam gibi oluyorum, söke söke alıyorum hakkımı, ne yapalım ben de öyle bir insanım

Allah büyük kazıklardan korusun ne diim, bu gibi adamlar bir kere iş yapar aynı müşteri ikinci kez gitmez! Böyle de bir şey var, şimdi bana yaptığı işten ne kazandıysa o, bir daha işim olmaz :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Sanayi dünyasında söz sadece iletişim aracı.Selamlaşma sonrasına pek takılmayın :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
9 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Sanayi dünyasında söz sadece iletişim aracı.Selamlaşma sonrasına pek takılmayın :)

yüzmeyi öğrenirken de su yutmuştum bayağı, öğrenene kadar devam :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
6 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

yüzmeyi öğrenirken de su yutmuştum bayağı, öğrenene kadar devam :biggrin:

demekki  bir ekzoz yazısını 40 çeşit yazan yerden uzak durmak gerekiyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
4 dakika önce, Şahin Kutun yazdı:

demekki  bir ekzoz yazısını 40 çeşit yazan yerden uzak durmak gerekiyor :) 

bu anı bekliyordun değil mi :D eyvallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...