İçeriğe Yönlendir

Ka - Kısa Hikaye Uzun Nefes

Azad Mirzade

Recommended Posts

Azad Mirzade

1-vites değiştirirken hafif takılıyor hissi, öyle şiddetli bir şey değil ama eskiden daha rahat geçişler olurdu, debriyaj hafif sıkıntı yok.

2-radyo çerçevesi kabarmış onu japonla filan yapıştırsam pişman olur muyum? yarın bir gün sökecek olsam vs.

3-dörtlüleri yakan düğme takılıyor, onu da halletmem lazım, dörtlü yakmaya korkuyorum zor kapatılıyor. böyle çok güçlü bastırmak gerekiyor filan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

1-vites değiştirirken hafif takılıyor hissi, öyle şiddetli bir şey değil ama eskiden daha rahat geçişler olurdu, debriyaj hafif sıkıntı yok.

2-radyo çerçevesi kabarmış onu japonla filan yapıştırsam pişman olur muyum? yarın bir gün sökecek olsam vs.

3-dörtlüleri yakan düğme takılıyor, onu da halletmem lazım, dörtlü yakmaya korkuyorum zor kapatılıyor. böyle çok güçlü bastırmak gerekiyor filan.

1- Şanzıman yağınız ne zaman değişti en son?

2- Bi fotoğraf görelim.

3- Çerçeveden kaynaklanıyor olabilir, çerçeve fotoğrafı sonrası bi konuşalım. (dörtlülerinizin teybin orada olduğunu varsayıyorum.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

2- Bi fotoğraf görelim.

3- Çerçeveden kaynaklanıyor olabilir, çerçeve fotoğrafı sonrası bi konuşalım. (dörtlülerinizin teybin orada olduğunu varsayıyorum.

1-maalesef bilmiyorum osman ustaya gittiğimde eksiklerin hepsine bakıverin demiştim, o bakmış olabilir, bakmamış da olabilir :)

2 ve 3 tamam akşam fotolarım.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

vites kolunun altinda bir zamazingo var oraya ayar yapıyorlar o zaman vites şıkır şıkır geçiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Caner Bilir

abi o takılma hissi 1. vitese atmaya çalışırken olabilir araba neredeyse durmadan atmamak lazım zor girer diğer vitesler için bilemeyeceğim ama benim araba komple kış aylarında daha kötü çalışıyo yazın bir seyi yok kışın bi garip :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Dün akşam üsküdar dudullu yapacaktım dedim arabaya binince çekeyim şu çerçevenin fotosunu, tabi koltuğa oturur oturmaz unuttum aklımdakini, çünkü arabanın içini yeni parlaşmışım beş teleye mis gibi araba kokusu almışım, usb ye harika parçalar yüklemişim, vites topuzunu yenilemişim (artık elime leke bırakmıyor) filan falan derken unuttum gitti, marşa bastık yürüdük zaten artık sesi soluğu bile çıkmıyor aracın egzozu hallettirdikten sonra, bildiğin çile çekiyormuşum. Şile otobanına girdikten sonra kardeşim: "abi tepeüstüne uğrayıp bi pasta alsanız şurdan(burda bi pastane adı söyledi ama unuttum ben)" deyince şileden çıkıp tepeüstüne gireyim dedim ama tabiki yanlış çıkıştan girmişim. Yol ayrıldı ankara ve fsm olarak ikiye. Dedim fsm ye gir sen ordan tepeüstüne çıkarsın herhalde girdik fsm yoluna bir baktım kavacığa doğru gidiyoruz, başka zaman olsa sıkıntı değil de, az acelemiz var anamızın yaşlılığını kutlayacağız, baktım çekmeköy tabelası oo dedim süper ordan girer dudulluda bi yerden alırız pasta. Girdik, 3. köprü yolunda, hatta otobanındayım, dedim noluyor, git git git yol bitmiyor, bir de gittiğin hissi vermiyor yol sana.Tabi mis gibi temizlediğim arabam o otobanda çamura gömüldü gelen geçen arabalar fevkalade çamur fırlattı. Çekmeköyden çıktım tam dudullu çıkışından babamlara gideceğim ki pastayı hatırladım aradık taradık düzgün bi pastacı bulamadık, direk tepeüstüne devam ettim pastamı aldım tıpış tıpış geri döndüm.

O çıkışı bir daha karıştırmam sanıyorum hadi diyelim ki kazayla girdim bu sefer ankara yoluna giricem, var mı tanıdık ankarada?

Tabi dönerken bindiğimde yine unuttum çerçevenin fotosunu çekmeyi.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 15.01.2018 at 18:09, Sani Gerşon yazdı:

2- Bi fotoğraf görelim.

2 ve 3 için

https://drive.google.com/drive/folders/1OyDqyP0MyH4m7iseLNcv6lkiCVCvbzDm?usp=sharing

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

4'lüleri zorlayan belli ki bu çerçeve. Çerçeve sökülüp bir bakılmalı. Tırnakları sorunlu gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Bugün sökmeye çalışacağım, elimde kalmaz inşallah :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Zaten çok sağlam tutmuş gibi durmuyor :)  Kolayca çıkacak gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 08.01.2018 at 12:52, Azad Mirzade yazdı:

Evet çeyrek depo kullanımı bildiriyorum, tabi bu çok üstünkörü bir hesap. Çünkü 4 çizgiden biri gitti kaldı 3 çizgi 130km yol yapmışım, bu şekilde baktığımda ben uzayan menzili direk hissettim, kaba bir hesapla 7.8 lt yapıyor ki eskiden 9 un üstüne çıkardım hep. Hesap tabi çok kaba çünkü düz arazide çubuğun gösterdiği şekle göre hesaplıyorum, ful depoya tekrar çeyreklik için benzin doldurtmaya utanıyorum ne yapayım :biggrin: tam depoda 520km ye denk geliyor ki forumdaki muhabbete göre normal bir rakam. ş.içi

Ben bunu uzun yolda 5 lt düşürücem kafaya koydum. Yazın çoluk çocuk bi antalya yapayım. Para yok ya, kaynanamlar antalyada yaşıyor, ekmek kayınbabadan su denizden harika bir tatil oluyor :p

29.85 lt / 371km  100 km'de 8 lt ye düştü yakıt. Şehiriçi ve kış ve hala çaylak bir şoför. Kafa hesabım da sağlammış bu arada ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 20.01.2018 at 10:35, Önder Özcan yazdı:

Zaten çok sağlam tutmuş gibi durmuyor :)  Kolayca çıkacak gibi.

Dün zorladım ama dediğim gibi teyble birlikte elimde kalacaktı neredeyse ben de bıraktım. Bu işlerdeki en beceriksiz adam olduğum için bir bilene ya da mahir birine söktürmeye karar verdim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
17 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Dün zorladım ama dediğim gibi teyble birlikte elimde kalacaktı neredeyse ben de bıraktım. Bu işlerdeki en beceriksiz adam olduğum için bir bilene ya da mahir birine söktürmeye karar verdim :biggrin:

Başakşehire yolun düşerse sökek onu mahir mahir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Bir saat önce, Musa Değerli yazdı:

Başakşehire yolun düşerse sökek onu mahir mahir :)

Demeee! Dün ordaydım, Onurkent'te. Bacanak oturuyor orda, ayda bir ziyaretim oluyor. Cumartesi benim kızı kaçırdılar dün onu almaya geldim sizin oralara :biggrin:

Bir daha geldiğimde ararım abi o zaman :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Demeee! Dün ordaydım, Onurkent'te. Bacanak oturuyor orda, ayda bir ziyaretim oluyor. Cumartesi benim kızı kaçırdılar dün onu almaya geldim sizin oralara [emoji3]
Bir daha geldiğimde ararım abi o zaman [emoji4]
:) Bekleriz bizim mahalle oralar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Azad Mirzade

Musa abi görüşemedik :biggrin:

önce maceralar;

dün başakşehir şamlar köyüne gittim ka ile, yolun her yeri delikti, bu kadar zıpladığımı hatırlamıyorum üzüldüm araca valla :D neyse yola benzeyen ama yol olmayan o çukurlu kısmı hallettikten sonra dağ bayır yoluna girdik, böyle yerler yağmurdan çamur olumş araç yan yan gidiyor ama aslında ileri gitmeye çalışıyor, zaten bi baktım yanımdan u ciplerden geçiyor egzoz boruları bacada olanlardan, dedim tam yerine düştük video kayıt yapacak halim olsaydı kaydedip paylaşırdım, test edip onaylandı ka arazide çok başarılı :D

valla bata çıka girdik çıktık aracın arkaya odun filan doldurduk, her konuda hizmet mükemmele yakındı.

Dönüş yolunda şamlardan üsküdar çamlıcaya kadar yol bomboştu ben de haliyle 100 lü hızlarda geliyordum max 110 u gördüm ama yavaşladım sonra ne gerek var diye.

Tam köprü girişine 100 le girmişim, ufaktan yavaşlim derken trafik bir anda durdu, önümdeki araçla aramda 30 ka mesafesi vardı ama ben 100 le gidiyorum tabi, frenlere bi asıldım, ruhum uçtu arabanın dışına çıktı, aha dedim vurucam tampondan of iş çıktı bize, aha dedim bindirecek akşam akşam, o kadar eminim ki vuracağımdan, bi yandan da asılmaya devam ediyorum frene, adamlar bildiğin durmuş köprüde bu duran trafik olayını da anlamıyorum orda yaklaşık dört saniyelik bir zaman diliminde bütün ihtimalleri ve geleceği planlayıp adamın tampona bir karış kala durmayı başardım. Son 5 ka lık mesafede artık freni kökledim acı acı çığlık attı lastikler. Şu ana kadar atlattığım en ciddi vaka bu olmuş oldu, sağlam ders çıkardım, 80 i geçme kardeşim. Köprüden çamlıcaya kadar zangır zangır gittim. Tabi hanımın olanlardan haberi yok o açmış çukur müziği yol videosu çekiyor, la havle )))

Valla eve sağ salim dönmeyi başardım. Şükürler olsun.

Şimdi sorunlarıma geleyim :D

*aracı parkederken debriyajın ciyakladığını farkettim, dün köprüyü geçtikten sonra oldu bu, araba çalışmıyorken bile debriyaja basınca ciyk ediyor.

*bir de ön alt tarafımdan rüzgar sesi gibi bir ses geliyor, ben aracın altında bir şey eğildi oraya rüzgar giriyor sandım ama öyle bir şey değilmiş tabi. Bilyalardan geliyor dedi babam.

Nisan'da ka ile Antalya'ya gitmeyi planlıyorum bu sorunları hallettiricem ama bütçesinden korkuyorum, maksimum sorun nedir ve ne harcarım dersiniz. :biggrin:

Zaten yaptırmadan da gitmem mecbur halledilecek bu sorunlar. Bu arada ev almak gibi bir niyete de girdim, nasip bakalım, ka'yı satmayı düşünmüyorum ama o kalacak bizimle :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bilya işçilik ile birlikte 150 yi geçmez diye düşünüyorum ama debriyajda sorunu tam anlamadım, ses pedaldan mı yoksa vites kutusundan mı geliyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
55 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Bilya işçilik ile birlikte 150 yi geçmez diye düşünüyorum ama debriyajda sorunu tam anlamadım, ses pedaldan mı yoksa vites kutusundan mı geliyor?

araç çalışırken farkettim aslında, ama kontağı kapattıktan sonra da debriyaja bastım çektim bastığımda ciyk sesi geliyor bildiğin civciv gibi ötüyor :D yağmurda çamurda ıslanmış da metal sesi geliyormuş gibiydi aslında.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

araç çalışırken farkettim aslında, ama kontağı kapattıktan sonra da debriyaja bastım çektim bastığımda ciyk sesi geliyor bildiğin civciv gibi ötüyor :D yağmurda çamurda ıslanmış da metal sesi geliyormuş gibiydi aslında.

Pedaldaki yaydan geliyor olabilir ama emin olamadım :) civciv iyidir aslında :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Debriyaj bilyası bi kontrol edilse iyi olur.

Önden gelen ses bilyadan ise ses, acil değiştirin zira kırılır da lastik kilitlenirse Allah korusun...

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Debriyaj bilyası bi kontrol edilse iyi olur.

Önden gelen ses bilyadan ise ses, acil değiştirin zira kırılır da lastik kilitlenirse Allah korusun...

ben de ciddi olduğunu farkettim kontak açınca ilk işim sanayiye gitmek olacak yolda yavaş yavaş gideriz artık.

boştayken de ses çıkardığı için muhtemelen tekerlerin bilyasıdır diye ümid ediyorum. şanzıman ve debriyaj olayı biraz daha beklesin sonra bozulsun ne bileyim :i-ih:

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Bilya işini haftasonu hallettirdim.

Ses ön taraftan geliyor dedim sol arka tekerde çıktı sorun :D hakikaten de orayı yaptırınca ses gitti, bu arabada sesin nerden geldiğini anlamak da ustalık sanırım.

Debriyajdaki ciyaklama kendiliğinden gitmişti ama ara sıra sesi geliyor yine kulağıma. Araba kapalıyken de bas çek yapınca ses geldiği için deb telinden şüpheleniyorum ona da baktıracağım keşke aynı gün aklıma gelseydi, bunları bi yerde not olarak toplamak en iyisi sanırım.

OBD siparişi verdim bugün geldi, akşam deneyeceğim bakalım inş çalışır, motor harareti vs gösteriyormuş, forumdan Musa abiyle görüşebildik sonunda :D sağolsun o gösterdi üç beş numara.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
On 20.03.2018 at 14:03, Azad Mirzade yazdı:

Bilya işini haftasonu hallettirdim.

Ses ön taraftan geliyor dedim sol arka tekerde çıktı sorun :D hakikaten de orayı yaptırınca ses gitti, bu arabada sesin nerden geldiğini anlamak da ustalık sanırım.

Debriyajdaki ciyaklama kendiliğinden gitmişti ama ara sıra sesi geliyor yine kulağıma. Araba kapalıyken de bas çek yapınca ses geldiği için deb telinden şüpheleniyorum ona da baktıracağım keşke aynı gün aklıma gelseydi, bunları bi yerde not olarak toplamak en iyisi sanırım.

OBD siparişi verdim bugün geldi, akşam deneyeceğim bakalım inş çalışır, motor harareti vs gösteriyormuş, forumdan Musa abiyle görüşebildik sonunda :D sağolsun o gösterdi üç beş numara.

her seferinde araçtan sesler geldiğinde fazla kafa yormamak lazım zaten.  ford ka özel araç.

bugün sinyaller yanmaz yarın silecek çalışmaz başka gün başka bi taraf ama en sonunda hepsi kendiliğinden düzeliyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 20.03.2018 at 23:30, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun :)

Teşekkürler Mehmet abi :)

2 saat önce, Şahin Kutun yazdı:

her seferinde araçtan sesler geldiğinde fazla kafa yormamak lazım zaten.  ford ka özel araç.

bugün sinyaller yanmaz yarın silecek çalışmaz başka gün başka bi taraf ama en sonunda hepsi kendiliğinden düzeliyor :biggrin:

Valla sanıyorum öyle, ama dün bi citroene bindim, aracı kullanmak istemedim, şoför arkadaş 150 yaparken hissetmedim bile o hızda gittiğini, benim aracın 80 i gibi ses çıkarıyordu :D

OBD çalıştı bu arada, umarım güzel amaçlara hizmet eder :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...