İçeriğe Yönlendir

Ka - Kısa Hikaye Uzun Nefes

Azad Mirzade

Recommended Posts

Çağlar Bayur

merkezi kilit orjinal mi sonradan takılma mı?

manuel anahtar ile kapıdan açmaya çalışırken , nazikçe!!! kapı kolu ile oynayın açma yönünde. nazikçe ve az az ama.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

merkezi kilit orjinal mi sonradan takılma mı?

manuel anahtar ile kapıdan açmaya çalışırken , nazikçe!!! kapı kolu ile oynayın açma yönünde. nazikçe ve az az ama.

O konuda bilgim yok çağlar abi, bu dediğini yaptırıcam, bir yerde takılmış gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Hocam bendede aynı sorun olmuştu dışardan açılmıyordu ve kitlenmiyordubagajdan girip araçtan çıkarkende içten kitliyordum kapıyı. Kilit sıkışmış anahtarcıya götürdüğümde 10dakikada halletmişti anahtarla açarkende mandalı çekerek kilidi açıyodum o zaman açılıyordu.

İlk aracım olunca birde kötü durumda bir ka olunca başıma gelmeyen kalmamıştı :D perte çıkamadan önce seviyodum kendisi. Pert alan firma yaptırıp sattı geri o ayrı konu tabi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Uzaktan kilitlemeden, elle kilitleyince de aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Onu denettirmedim, ben burdayım araç Antalya'da şu an. Hatuna da çok kurcalattırmak istemedim 😃 Ben orda olsam elli tane kombinasyon denemiştim zaten :)))

10 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Hocam bendede aynı sorun olmuştu dışardan açılmıyordu ve kitlenmiyordubagajdan girip araçtan çıkarkende içten kitliyordum kapıyı. Kilit sıkışmış anahtarcıya götürdüğümde 10dakikada halletmişti anahtarla açarkende mandalı çekerek kilidi açıyodum o zaman açılıyordu.

İlk aracım olunca birde kötü durumda bir ka olunca başıma gelmeyen kalmamıştı :D perte çıkamadan önce seviyodum kendisi. Pert alan firma yaptırıp sattı geri o ayrı konu tabi.

Muhtemelen kilit sıkıştı benim araçta da, enteresan şeyler yaşatıyor bu KA insana :)

ben memnunum 10 ayda 1500 tl masraf çıkardı sadece o da aracın eskiyen parçaları, küçük canavar ya :)

Sevmediğim tek yer izmit otobanı, otobanda bi sağa bi sola savruldum, aracın dengesi bozuk sandım önce anadolu otobanına çıkınca izmit otobanında gelen geçen araçların rüzgarından savrulduğumu anlayınca biraz bozuldum açıkçası 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

100 le giden otobüsü sollamak için 5dk uğraştığımı bilirim 😂 Ne zaman sollamaya kalksam araç sol şeritte sola doğru çekiyor ve hızım düşüyordu :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Azad Mirzade
(düzenlendi)

10km 20km hızla arnavut kaldırımda ilerlediğimde sol tekerin ordan çok hafif bir şekilde şıkır şıkır ses geliyor, sanki tekerin altında bir şey şangırdıyor, normalde duyulması zor bir ses ama benim kulağıma geliyor, eskiden yoktu sanki, otobanda filan ses yok, normalde de ses yok sadece zeminhafif bozuk olduğunda duyuyorum bu sesi. Ne sesi olabilir sizce? cıtcıt diye de olabilir ses, metalik bi şangırtı tekerin altında eziliyormuş hissi veriyor gibi.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
9 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

10km 20km hızla arnavut kaldırımda ilerlediğimde sol tekerin ordan çok hafif bir şekilde şıkır şıkır ses geliyor, sanki tekerin altında bir şey şangırdıyor, normalde duyulması zor bir ses ama benim kulağıma geliyor, eskiden yoktu sanki, otobanda filan ses yok, normalde de ses yok sadece zeminhafif bozuk olduğunda duyuyorum bu sesi. Ne sesi olabilir sizce? cıtcıt diye de olabilir ses, metalik bi şangırtı tekerin altında eziliyormuş hissi veriyor gibi.

Uzaktan tespiti çok zor, benim fiesta da dediğin gibi çok bozuk yolda benzer ses vardı 3-4 yere gösterdim hepsi farklı yerleri söyleyince kurcalatmadım.

Sesin büyümesini bekledim büyümedi de, öylece galeriye vermiştim. Ama devam etseydi en son fren kaliperlerine baktıracaktım.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
38 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Uzaktan tespiti çok zor, benim fiesta da dediğin gibi çok bozuk yolda benzer ses vardı 3-4 yere gösterdim hepsi farklı yerleri söyleyince kurcalatmadım.

Sesin büyümesini bekledim büyümedi de, öylece galeriye vermiştim. Ama devam etseydi en son fren kaliperlerine baktıracaktım.

Enteresan ve tehlikeli olmayan bir ses aslında, yani benimkisi sadece titizlikten, benim ses de ne kısalıyor ne uzuyor bakalım çıkarsa bir şey yaparız yoksa senin gibi kulağımın üstüne yatarım :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
8 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Enteresan ve tehlikeli olmayan bir ses aslında, yani benimkisi sadece titizlikten, benim ses de ne kısalıyor ne uzuyor bakalım çıkarsa bir şey yaparız yoksa senin gibi kulağımın üstüne yatarım :)

Yaptırmak sıkıntı değilde doğru parçayı yaptırmak önemli :D yani sıkıntı arıza tespitinde...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ben bu tür durumlarda hangimiz mükemmeliz ki filan diyorum rahatlıyor insan :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Mükemmel olmayabiliriz ama konu ön teker olunca mükemmel ötesi olmamız lazım. Alt tabladaki burç arızalaysa vidası gevşemişse yada fren tutmazsa Allah muhafaza bence acilen baktırmak lazım .

5 saat önce, Musa Değerli yazdı:
Ben bu tür durumlarda hangimiz mükemmeliz ki filan diyorum rahatlıyor insan default_smile.png
tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Mükemmel olmayabiliriz ama konu ön teker olunca mükemmel ötesi olmamız lazım. Alt tabladaki burç arızalaysa vidası gevşemişse yada fren tutmazsa Allah muhafaza ence acilen baktırmak lazım .

mesaj cift kaydedildiginden duzenleme mahiyetli ikicisi silindi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

fren balatası ne durumda?

10 bin km önce değiştirildi, yaklaşık 10 ay oldu ve çok sık fren kullanmam, trafiksiz ve yavaş kullandığım için sanıyorum olduğu gibi duruyordur, frenler de gayet iyi görünüyor basınca duruyor, onları mı kontrol ettireyim abi?

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Azad hocam viraj demir lastiğinden olabilir diye düşündüm bende yavaş yavaş aşınmaya başlıyor olabilir. Düzgün yolda ses yapmaz ama biraz bozuk yolda tıkırtı yapar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
5 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Azad hocam viraj demir lastiğinden olabilir diye düşündüm bende yavaş yavaş aşınmaya başlıyor olabilir. Düzgün yolda ses yapmaz ama biraz bozuk yolda tıkırtı yapar. 

Şu ufacık parçayı değiştirmek için çekilen zahmete bak :)

Sağolasın, bundan olması mümkün.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade

Merhaba,

10 bin bakımına son 500km, aşağıda değiştirilecekler listem. şu son ikisinden emin olamadım.

Eksik olan bir şey yok sanırım.

MOTOR SOĞUTMA SUYU

BUJİ MOTORCRAF

KISA TİP YAĞ FİLTRESİ

HAVA FİLTRESİ

5 30 MOTOR YAĞI

POLEN FİLTRESİ (KLİMA YOK AMA?)

BENZİN FİLTRESİ??

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Klima yoksa polen filtresi olmayabilir. Ön silecek ızgarası söküldüğünde gözükür. Bazı modeller klimasız olsa dahi polen filtreli geldi.

Şanzıman yağı, fren hidrolikleri vs ne durumda?

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)
26 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Klima yoksa polen filtresi olmayabilir. Ön silecek ızgarası söküldüğünde gözükür. Bazı modeller klimasız olsa dahi polen filtreli geldi.

Şanzıman yağı, fren hidrolikleri vs ne durumda?

Şanzıman yağı ve fren yağı gayet iyi, vites geçişleri ve fren tutuşu iyi, onların bakım aralığını bilmiyorum, memnun olduğum için listeye almadım.

Piyasada ka diye satılan bujiler senin paylaştığın kodlara uyumlu değil. açıkçası o kodlarla buji bulunmuyor :(  Tam bunu yazdım ki sonra şu kodla bunu bulup aldım valla :) https://www.otokocparca.com/bujiagfs-22cm1

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
37 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Şanzıman yağı ve fren yağı gayet iyi, vites geçişleri ve fren tutuşu iyi, onların bakım aralığını bilmiyorum, memnun olduğum için listeye almadım.

Piyasada ka diye satılan bujiler senin paylaştığın kodlara uyumlu değil. açıkçası o kodlarla buji bulunmuyor :(  Tam bunu yazdım ki sonra şu kodla bunu bulup aldım valla :) https://www.otokocparca.com/bujiagfs-22cm1

Bunlar uyumlu değildi diye hatırlıyorum.

Şanzıman yağı için 10 sene ideal bi süre. Fren hidrolikleri ise 4-5senedir.

Doğru kodla olan buji:

https://www.aloparca.com/yedek-parca/BOSCH/Buji/0242236560/6550

Düzeltme: Verdiğiniz linkteki kod doğruymuş, ben yanlış okumuşum, özür dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Bunlar uyumlu değildi diye hatırlıyorum.

Şanzıman yağı için 10 sene ideal bi süre. Fren hidrolikleri ise 4-5senedir.

Doğru kodla olan buji:

https://www.aloparca.com/yedek-parca/BOSCH/Buji/0242236560/6550

Düzeltme: Verdiğiniz linkteki kod doğruymuş, ben yanlış okumuşum, özür dilerim.

Ne özrü Sani bey :)

Ben de almadan evvel kontrol ettim sabit konuda paylaştığın kodlardan otokoçtan aldım daha güvenli geldi :)

Ohoo şanzıman ve fren için uzun süre dokunmam sanıyorum.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Azad Mirzade

Bu uzun yolda kurum atıcı denen şeyler oluyor ya, benzinli'de yani KA'da işe yarar mı? Önerir misiniz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Bu uzun yolda kurum atıcı denen şeyler oluyor ya, benzinli'de yani KA'da işe yarar mı? Önerir misiniz?

Uzun yolda kurum atıcı tek şey, 5000rpm :)

Durduğu yerde kurum atmak içinse Carbon Clean.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Uzun yolda kurum atıcı tek şey, 5000rpm :)

Durduğu yerde kurum atmak içinse Carbon Clean.

Öğreneceğimiz çok şey var, ben de 5000rpm e çıkmıyorum bilerek motorcuğum yorulmasın diye, gerçi motorum tazı gibi hissediyorum dik rampalarda hiç üzmüyor.

Hangi viteste 5000rpm önerirsin peki_ 3. vites olur sanırım 4. vitesle çünkü hız hayli yükseliyor :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...