İçeriğe Yönlendir

Ka - Kısa Hikaye Uzun Nefes

Azad Mirzade

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Azad Mirzade

Notlarımızı bırakalım,

20 Nisan'da muayenemiz var, eksikleri gidermek niyetiyle kornayı tamir etmeye çalıştım. Direksiyonu tamamen söktüm, dış koruma kılıfı, sinyal kolları, direksiyon simidi, kablolar vs her şeyi söktüm. Kontak spreyle güzelce temizledim, kırık iğneyi buldum çektim çıkardım.bütün kabloları kontrol ettim ve geri taktım.

sonuç, çalışan her şey çalışıyor ama çalışmayan korna ve dörtlü yine çalışmıyordu. Sorunun nerede olduğunu anlayıp yapamasaydım daha çok sevinecektim. Şu anda sorunun ne olduğunu da bilmiyorum. Umarım mahir bir elektrikçi bulup yaptırtabilirim.

Küçük bir kesit, bir ara şu bakır yuvarlak disk gibi parça elimde kalacaktı :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
17 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sinyal kolunu denediniz mi? O gitmiş olabilir.

Denemek derken?, sağ sol sinyallerim çalışıyor uzun kısa farlar da okey. Sadece dörtlü ve korna çalışmıyorken (aslında direksiyona kılıf dikerken kullanılan iğneyi sinyal kolunun içinden çıkardım sanırım bir yerleri zedelemiş olabilir) tamamını değiştirince düzelebilir mi yani. Keşke deneme fırsatım olsa.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
19 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Denemek derken?, sağ sol sinyallerim çalışıyor uzun kısa farlar da okey. Sadece dörtlü ve korna çalışmıyorken (aslında direksiyona kılıf dikerken kullanılan iğneyi sinyal kolunun içinden çıkardım sanırım bir yerleri zedelemiş olabilir) tamamını değiştirince düzelebilir mi yani. Keşke deneme fırsatım olsa.

4'lüler sinyal koluna entegre olması gerekiyor.

Yani korna ve 4'lü için 2 ayrı sorun var bence.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
49 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

4'lüler sinyal koluna entegre olması gerekiyor.

Yani korna ve 4'lü için 2 ayrı sorun var bence.

4lü ve korna ikisi de tek sigortaya bağlı, ben de bir sebeple bu ikisinin kablosunda bir sıkıntı çıktığını hayal ediyorum.

Artık benden geçti daha söküp bakmam, yapamadım sonuçta. Ustanın ellerinden öpecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Azad Mirzade

Kendimce gördüğüm sorunları halledip muayeneye girdim, fren hortumları sızdırıyormuş, onlardan kaldım. Yaptırıp 18 mayısta tekrar muayeneye gideceğim.

Arkadaki fren lambasından da kaldım, bagajın üstündeki 3. lamba, oysa ki en son baktığımda çalışıyordu :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Kendimce gördüğüm sorunları halledip muayeneye girdim, fren hortumları sızdırıyormuş, onlardan kaldım. Yaptırıp 18 mayısta tekrar muayeneye gideceğim.

Arkadaki fren lambasından da kaldım, bagajın üstündeki 3. lamba, oysa ki en son baktığımda çalışıyordu :)

Fren hortumları değişirken tavsiyem tüm hidroliğin boşaltılması. Ön tarafları da kontrol ettirin. Hayati önem taşıyor frenler.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Fren hortumları değişirken tavsiyem tüm hidroliğin boşaltılması. Ön tarafları da kontrol ettirin. Hayati önem taşıyor frenler.

Ön ve arka hortumların tamamı değişecek, ayrıca şu kutunun sıfırını ya da çıkmasını bulabilirsem değiştirticem, bir yapıştırıcı ile şu hortum giren kısmı yapıştırılmış ama iki sene de yıpranmış muhtemelen. TR de bulamadım yurtdışından almak durumunda kalacağım gibi.

7azakW.jpg

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Evet ama bu değil bu 3 çıkışlı 4 lüsü olacak, 3 çıkış olanından var TR çıkmacılarında 250 tl ye, yurtdışı bu kutuyu çok pahalıya satıyor :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Evet ama bu değil bu 3 çıkışlı 4 lüsü olacak, 3 çıkış olanından var TR çıkmacılarında 250 tl ye, yurtdışı bu kutuyu çok pahalıya satıyor :)

Sizdekinin parça koduna göre baktım ama?

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Hmm acaba ben mi yanlış biliyorum.

Kod doğru evet, ama bu 3 pinli diyor, benim araç 98 4 pinli yani 4 tekere 4 çıkış olması gerekiyor, eğer bendeki de 3 pinli ise 250 tl ye sağlam bi çıkma var ne güzel olur.

En iyisi kaputu açıp pinlerini saymak :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 25.04.2019 at 14:02, Azad Mirzade yazdı:

Hmm acaba ben mi yanlış biliyorum.

Kod doğru evet, ama bu 3 pinli diyor, benim araç 98 4 pinli yani 4 tekere 4 çıkış olması gerekiyor, eğer bendeki de 3 pinli ise 250 tl ye sağlam bi çıkma var ne güzel olur.

En iyisi kaputu açıp pinlerini saymak :)

bendeki üçlüymüş :)

yarın işçi bayramı! ama ustam sanaayide çalışıyor olacaksa gidip yaptıracağım eksikleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

bendeki üçlüymüş :)

yarın işçi bayramı! ama ustam sanaayide çalışıyor olacaksa gidip yaptıracağım eksikleri.

Detayları bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 30.04.2019 at 12:05, Sani Gerşon yazdı:

Detayları bekliyoruz :)

Bütün hortumlar değişti, arka fren merkezleri değişti, kampanalar tornalandı. Malzeme işçilik dahil 640 tl Çiçek gibi oldu frenler.

Arka tepedeki 3. stop lambasının kablosu kopmuş, onu da yaptırdım 40 tl aldı vicdansızlar bir kablo takmaya :)

El freni de gerçekten tutmuyormuş, o da yapıldı, hayli eksik kullanıyormuşum meğer :)

Gittiğimde frenciye yönlendirdiler,  4 saat neredeyse kahrını çektim adamın, hiç pas vermedi :D (hortumları bulmaları sıkıntı oldu bilseydim hortumlarımı alır giderdim) Neyse sonra usta bi gitti geldi, babamın kim olduğunu öğrenmiş, niye söylemiyorsun diyor, 30 yıllık arkadaşıymış meğer babamın, bütün tavırlar 180 :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Azad Mirzade yazdı:

bütün tavırlar 180

Yahu sanki babasının hayrına iş yapoylrar. Bu da ayrı bi şey ha :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Azad Mirzade

Muayene tekrarına girdik, bu arada sadece kaldığınız işler kontrol ediliyor.

Frenlerden ve 3. stop lambasından kalmıştım.

Frenleri en az 5 dakika test etti adam, hayli uzun sürdü. Yanıma geldiğinde var mı ağır kusur diye sordum, harika olmuş frenler diyor sırıtarak, hey Allah'ım :D

Bu arada fren hidroliği kutusunu değiştirmedim, yağ eksiltme fren hortumlarıyla alakalıymış, yağ seviyesi olduğu gibi duruyor.

Şu an bir eksiğimiz kalmadı, bayramda Antalya yolcusuyuz.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
23 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Muayene tekrarına girdik, bu arada sadece kaldığınız işler kontrol ediliyor.

Frenlerden ve 3. stop lambasından kalmıştım.

Frenleri en az 5 dakika test etti adam, hayli uzun sürdü. Yanıma geldiğinde var mı ağır kusur diye sordum, harika olmuş frenler diyor sırıtarak, hey Allah'ım :D

Bu arada fren hidroliği kutusunu değiştirmedim, yağ eksiltme fren hortumlarıyla alakalıymış, yağ seviyesi olduğu gibi duruyor.

Şu an bir eksiğimiz kalmadı, bayramda Antalya yolcusuyuz.

Bayramda bir yere gidecekler, hep beraber mi çıksak nasıl olur. Ben Pazar gece 10:00 Fethiye yolcusuyum. 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
23 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bayramda bir yere gidecekler, hep beraber mi çıksak nasıl olur. Ben Pazar gece 10:00 Fethiye yolcusuyum. 

Pazar gece 10 geç değil mi, cuma gecesi çıkmam, cumartesi gündüz de çıkmam ama cumartesi gece 12-2 arası bir saatte çıkmayı düşünüyorum. 12 saatte Antalya'ya atarım kendimi.

Beraber çıkma fikri hoş olsa da zor bir uyum olur hocam :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
28 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Kaçla gidicez? ona göre cevap verelim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Kaçla gidicez? ona göre cevap verelim :D

10 saate gitmeyi planlıyorum. :) Valla 3 saate bir mola vericem :) hızımda gps 105 km geçmiyecek. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
8 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

10 saate gitmeyi planlıyorum. :) Valla 3 saate bir mola vericem :) hızımda gps 105 km geçmiyecek. 

Bu kadar planlı programlı yolculuk mu olur? 3 saatten önce yorulursan, bağırsakların bozulursa ? Yola çıkılır yola uygun hızla seyahat edilir, canın istediğinde ya da ihtiyaç halinde mola verilir, mis gibi gidilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
24 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

bağırsakların bozulursa

Yolda en büyük korkularımdan biridir :) Kaza yaparsam emniyet kemeri ile yaşama şansım var ama içimdekini çıkaracak yer bulamazsam ya da bulduğum içimdekinden kötü bi görünümdeyse, çok fena çok :D

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
22 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bu kadar planlı programlı yolculuk mu olur? 3 saatten önce yorulursan, bağırsakların bozulursa ? Yola çıkılır yola uygun hızla seyahat edilir, canın istediğinde ya da ihtiyaç halinde mola verilir, mis gibi gidilir :)

Abi lpg tankim 3 saat yetiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...