İçeriğe Yönlendir

Scirocco - Yağ Lambası Yanmıyor

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Bugün fark ettim, arabanın kontağını açtığımda yağ lambası yanmıyor.

Bir arkadaşım var Cenk, kulakları çınlasın. Şahini vardı hep benzin ışığı yanık gezerdi.

Bizde dalga geçerdik, olum bu lamba hep yanıyor, birgün patlayacak sen de benzin var sanıp yolda kalacaksın deyip gülerdik.

Benim arabanında yağ lambası yanmıyor, bir arıza mı var yoksa bu arabalar mı böyle. Cenk'le dalga geçtiğimiz konu yağ için benim başıma gelmesin :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sendeki LED'tir abi. Vagcom'da ya da ayrı bi biçimde ekran testi yok mudur bu alette? Belki led öldü?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

O aşamalara henüz gelemedim Sani, vw ye ait bazı modellerin ilk marş videolarını izledim hiçbirinde yağ lambası yanmıyor, ama ben tam emin olmak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
7 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

O aşamalara henüz gelemedim Sani, vw ye ait bazı modellerin ilk marş videolarını izledim hiçbirinde yağ lambası yanmıyor, ama ben tam emin olmak istiyorum. 

Benzer modellerin videolarında gördüğünüz gibiyse problem yoktur. VW biraz farklı. Benim araçta da kontağı açınca arıza lambası yanmıyor ama orjinali bu şekilde. VW'ler yol bilgisayarı olan tachometrelerde yağ lambası yok. Yağ ile ilgili uyarılar yol bilgisayarında yazıyor. Benim araç 2003 model olmasına rağmen bende bile yok.

Ayrıca vagcom'da gösterge test menüsü var. Oradan test edilebilir.

https://youtu.be/yZIZxVJ4MW8

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

vw lerde kontak açıkken yanmıyor sanırım, yolda giderken yanar. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bora aracımda kontağı açınca yanan el freni şarj epc ve emisyon lambası idi. Yağ lambasının yandığını hatırlamıyorum. Ama yağ lambası vardı ışık tuttuğum zaman belliydi. Kadranda ikaz ledi varsa ışık falan tutarak anlaşılabilir ama tahminim direk yol bilgisayarı ekranında çıkar yağ lambası. Direk belli olmaz.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Eksikken sarı yanar, basınç yokken kırmızı yanar diye biliyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

VW grubunda ikaz lambaları iki renk yanar. Sarı/Turuncu renk ikaz lambası acilen servise git. Kırmızı lamba olduğun yerde kal kontağı kapat.

Yağ lambası da aynı, yağ azalması yada basınç azalması olursa sarı, yağ yok basınç yok ise kırmızı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
22 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Yağ değişimi sırasında test edeceğim, eksikken lamba yakıyor mu.

Araçta yağ yokken kontağı açtığınızda yol bilgisayarında uyarı verecektir. 

Ancak tekrar yağ koysanız bile hemen sönmeyecektir. Sürücü kapısı ve kaputu kapat-aç yapmanız gerekir. Bilginiz olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
1 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Araçta yağ yokken kontağı açtığınızda yol bilgisayarında uyarı verecektir. 

Ancak tekrar yağ koysanız bile hemen sönmeyecektir. Sürücü kapısı ve kaputu kapat-aç yapmanız gerekir. Bilginiz olsun.

Tamamdır, teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...