İçeriğe Yönlendir

Bu da Benim Değerlim: Golf MK4 Tdi

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Okay Kaygusuz

2001 model 
G36Xk7.jpg

yVY9la.jpg

6mgGkW.jpg

WbBRZL.jpg

3ArJa4.jpg

RQmRVj.jpg

pEyVoL.jpg

kE4Rgm.jpg

NkaJ4P.jpg

buda eskisi otomatik tüplüydü

WbBRYY.jpg

9GMlg5.jpg

WblWlE.jpg

RQmR31.jpg

3AX2Xj.jpg

RQaEao.jpg

pE7v7z.jpg

kE2Z2v.jpg

buda eski mk3 ün

QQDGvZ.jpg

buda BABAMın 2.5 emekta

MkN4og.jpg

qE6njR.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vw ile ilk uzun yolum Golf4 idi.. Sonra da Transporter ile istanbula gidip gelmiştim. O daha keyifliydi :) 

Golfü golf yapan 4, Passatı passat yapan da 5 ve 5,5 kasa :)

Güle güle kullanın.. 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Vw her zaman sevdiğim bir marka olmuştur. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
51 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Vw ile ilk uzun yolum Golf4 idi.. Sonra da Transporter ile istanbula gidip gelmiştim. O daha keyifliydi :) 

Güle güle kullanın.. 

cok doğru dizel araba uzun yolda cok güzel uzuyor bende farkettim tüplü ile gürcistana gitmiştik pek keyf vermedi mk4 dizelim ile en uzun mesafem 1300 km sadece mazot almak için durmustum muazzam keyfli bir yolculuk oldu sonraları hep uzayıp geldi ankara mersin ordan fethiye uzun yol gitmeyi seviyorum

35 dakika önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Vw her zaman sevdiğim bir marka olmuştur. Güle güle kullanın.

cok tesekkürler vw harici bir hyundai accent olmustu 1 ay dolmadan geri satmıştim. Vw aşk bence.

GPZ4n7.jpg

1VOPRj.jpg

ben eski konularımdan birleştirme yapıyorum.

sonunda bekledigim ürün geldi Şubatın 12sinde aldım elime bugun geldi mart 27

8MdnV7.jpg

m3klQ0.jpg

duruşuna yandığım

aLl6YB.jpg

YDQA6j.jpg

8M6p1V.jpg

DPOnJz.jpg

j8RDyJ.jpg

nRdMYR.jpg

vbG5Yp.jpg

ve bekledigim cc kolum geldi sıra montajda
tabi müsait bir günde

dPg7Ap.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ve artık oda hız sabitleyicili bir mk4 efsane
akşam ustad sağolsun halletti (Necati abi)
Eg4qQn.jpg

m3WzlV.jpg

o da artık yazılım lı bir vw mk4 :) tayfun abinin elinden.

bizim arabaların kronik sorunu olan orta konsolun gıcı gucur ötmesiydi dün aksam arabayı yıkadım eve gittim park ettim duramadım hanımda evde yoktu saat 8,30
daha öncesinde küllükten sanıp küllügün etrafına köpük pant yapıştırmıstım ses hala devam ediyordu yine ilk önce külüğü söktüm sonra dijital klimayı söktüm elimi arkasından uzattım bi cıkma uç elime hissetttim bastırdıkca ses geliyordu dedim burdan sonra komple söktüm tabi aksam cep telefonunun ısıgı bide tavan ısıklarıyla sökünce cıkmanın girdiği yer belli oldu artık dedim okudum canına sonra oraya bisiklet samreli sardım tekrar topladım küllügün bi ayagı elimde kaldı onuda bantla sardım.
sesi sonsuzluga ugurladım hayırlı olsun.
4PXb8A.jpg

O0m7B4.jpg

z39rY7.jpg

Jamn6J.jpg

019mLZ.jpg

ALW5gv.jpg

ve infinity hoparlörım geldi

gqEX92.jpg

hoparlör güzel tatmin edici sesi var sesi sonuna kadar acıyoyrsun hiç bozmuyor ben pioneer deh 4800 de kullanıyorum.

W0mRBE.jpg

37QJrj.jpg

gözlük kabı aldım ama biraz kücük gibi bizim gözlükler büyük sanki tam kapanmıyor içine konuldugu zaman :)

DPn1L3.jpg

ön tavan okuma lambasını yeniledim.

Qa6dAg.jpg

komfor beyninin lehimlerini yeniledim

zBglQO.jpg

G0E2bN.jpg

y3mo29.jpg

6XQqYE.jpg

lümen şimsek ampülüm

XX4oDj.jpg

buda fethiye yollarında

8d1blk.jpg

ZEdOYg.jpg

intercoolere tazyikli arkasından önünden su tuttum
direksiyon hidrolik kabınıda değiştirdim eskisinin içinde bayaa tortu dibine yapılmıs camurlasma cıktı.
5QGmQM.jpg

0BGNBD.jpg

sonunda istedigim direksiyona ulastım. duramadım hemen taktım.

vpADR6.jpg

evet arkadaslar direksiyonu deri mont direksiyon boyasıyla 1er saat arayla 3 kat attım sonucu cok güzel tatmin edici benim gözümde eskisine nazaran güzel oldu.

zBLkGO.jpg

yağ bakımı yapıldı 5-30 motul yağ kattım

mersine gitmeden önce arefe günü arka amottisörlerimi değiştirmiştim değişmeyelide yıllar olmus sanki arabanın cıkanları baya bitik durumdalardı çünkü
monroe ile değişim yaptım.

evet bu haftaki gezimi eskişehire düzenledim gitmişken gardasımızı bi görelim dedim 

ZOkVra.jpg

o63ZLm.jpg

lbjyoX.jpg

nJMgv0.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ben bunu yıllardır bu sekilde kullanmısım boyadım teybi ve cercevesini :)
pionerr deh 4800 aux 

POnEZ5.jpg

mJ48bR.jpg

EyrELA.jpg

cam filmlerimi malesef söktüm

g9r472.jpg

,
9Da9nQ.jpg

qJdm5W.jpg

MaVPOa.jpg

QpL46V.jpg

XEMDa6.jpg

bLVgnV.jpg

yine duramıyorum intercolor map sensörü temizligi yaptım :D üstten mapı sökemedim vida yalama oldu bende komplesini söktüm :) iyi oldu içine yağ birikmiş onuda bosalttım yıkadım benzinle.

Ma1pXQ.jpg

QpPBJ3.jpg

XEbkyR.jpg

bLvDjd.jpg

d7L3oV.jpg

5GN74j.jpg

AyO7Ep.jpg

bu haftaki calısmamda 3lü s flansından sızdırmalar baslamışti ya müşürün yada blogun derken söküp her2sinide yeniden düzenledim

vJyJm6.jpg

1G7G4p.jpg

LOGO2G.jpg

rJyJjN.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu kasa1997’de çıkmıştı piyasaya, o sene sıfır km mazda almıştık. Arabayı aldıktan 1 ay sonra wv lansmanına davet edilince gittim merakımdan. Mazdadan soğumuştum bu kasayı görünce.. Golf’e çağ atlatan kasadır..maşallah çok güzelmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gördüğüm eksiklik... Bixenon mercek.. 

Güle güle kullan.. 

Necati Ustayı da ilgiyle takip ediyorum. 

Çılgın bir Usta :)

Yapamayacağı yok gibi geliyor bana. Denk gelirse selamlarımı iletirsin. En kısa sürede ziyaret edeceğim kendisini. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Bu kasa1997’de çıkmıştı piyasaya, o sene sıfır km mazda almıştık. Arabayı aldıktan 1 ay sonra wv lansmanına davet edilince gittim merakımdan. Mazdadan soğumuştum bu kasayı görünce.. Golf’e çağ atlatan kasadır..maşallah çok güzelmiş.

hadi ya bizim hiç sıfır aracımız olmadı mesala bu düzende de olmaz sanırım sadece ilk elden alıp sattıgımız yine 2003 model t4 var hiçbiryerine anahtar değmemişti o derece onu sattıgımıza cok pisman olmuştuk babamla. evet efsaneleşmiş bir arac bende vazgecemiyorum heryerine dokundugum için bide cok takıntılıyım. bişeyi kafama taktıgım gün ya yatamıyorum yada rüyamda görüyorum o gün halletmem gerek. ama bu aralar gercekten cok yoruldum bunaldım artık bir haftada izin günümde uğrasmayım hiçbişeyle dokunmayım diyorum hayırlısı olsun bakalım hakkımızda görüsmek dilegi ile hoşca kalın.

33 dakika önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Maşallah iyi uğraş verilmiş.:nazar:

Teşekkür ederim cok takıntılı oldugum için uğraşıyorum bu niye böyle duruyor bunun böyle durması gerekirdi bunu katsam ne olur falan filan derken..

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gördüğüm eksiklik... Bixenon mercek.. 

Güle güle kullan.. 

Necati Ustayı da ilgiyle takip ediyorum. 

Çılgın bir Usta :)

Yapamayacağı yok gibi geliyor bana. Denk gelirse selamlarımı iletirsin. En kısa sürede ziyaret edeceğim kendisini. 

abi ben genelde motor ve iç aksamla igileniyorum görsele sonra diye veya gerekte yok diye düsünüyorum bu aralar kendimi maptan sonra intercoolori büyütme hevesi basladı o gece uyuyamadım sabaha kadar desem yeridir. Necati usta valla bilmiyorum değişik biri helal hoş olsun aldıgı emekler karsılıgı meblaglar.

Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Vay vay vay kimler gelmis :)

metin abi ben burdaymısımda hiç sesim cıkmamış gözüm acılmamış tünele girmiş gibi bakmısım. :)

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Arabasını seven adam bir başka... Golf 4 'ün yeri bende de bir başka. Kim bilir belki temiz bi tane de bana nasip olur ikinci araç olarak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
15 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Arabasını seven adam bir başka... Golf 4 'ün yeri bende de bir başka. Kim bilir belki temiz bi tane de bana nasip olur ikinci araç olarak. 

çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için. evet gercekten benim için değerli kıymetli emek verdigim bir arac sıkıntısı oldugunda mutsuzluguma sebep olan en büyük etken. insallah nasip olur sökmeyi kurcalamayı seviyorsanız bende bir mk2 tdi düşünüyorum yedek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Maaşallah canavara. Ben koyu renk jant sevmediğim için jantlar bana pek iyi görünmedi. Ama dediğim gibi, ben sevmiyorum. Koyu olduğundan, sanki orası boşlukmuş, jant- lastik yokmuş gibi oluyor. Alüminyum rengini tercih ederdim.

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Maaşallah canavara. Ben koyu renk jant sevmediğim için jantlar bana pek iyi görünmedi. Ama dediğim gibi, ben sevmiyorum. Koyu olduğundan, sanki orası boşlukmuş, jant- lastik yokmuş gibi oluyor. Alüminyum rengini tercih ederdim.

tabiki saygı duyuyorum alcak gönüllüyümdür herzaman. benimde bazen ( kirli durdugunda ) hosuma gitmiyor ama ıslak ve parlakken cok güzel görünüyor. normalde comfort benim aracım ben pasifiğe dogru götürüyorum arabayı daha spor yani jantlar pasifik modelinin 2.el bursadan almıstım. geldiginde bu sekildeydi bende fazla beklemeden işlem yapmadan direk al tak seklinde yapmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güle güle kullanın.. 

Bora nasıl dır? 2004 modelleri  sizce.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu soruya Metin cevap versin. :)
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu soruya Metin cevap versin. :)

5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Vay vay vay kimler gelmis :)

abi cevap verebilir misin?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
9 dakika önce, Serkan Ünsalan yazdı:

Güle güle kullanın

tskler

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu soruya Metin cevap versin. [emoji4]

abi cevap verebilir misin?
teşekkürler.

Ahahah anlatilmaz yasanir [emoji16] 2004 model Bora Pacific 1.6 16v 105 hp benzin lpg okyanus yesili 2010 Haziran dan 2014 Kasim a 41.500 km den 125 bin km ye kadar 4.5 yil boyunca kullandim. Bana bu sure zarfinda sadece bir hararet musiri birde bobin arizasi verdi. Konsantre Mercedes tir lakabi. Beni mest eden ic kokpit sadeligi, aydinlatmasi ve farlarinin onune cikan kaput burnu ve panjuru olmustur. Kalitesi konforu sessizligi saglamligi tasarimi cizgileri gunumuz araclarinda bile yoktur hala guncel bir aractir nazarimda. Muadilleri arasinda (Megane, Corolla, Focus, Astra, Honda bunlarin hepsini surmuslugum var) gercekten Bora nin tadi bir baska.

Su fotoyu da ekleyeyim de bi yad edelim.

@Serkan Ünsalan merak ettigin ne varsa 66822620cb0fb81863ecc83a292931b5.jpgecf4373a6e2f7363cf94f504df513447.jpgd774186cf36208bbb7fd70ad4efe1a87.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Aracınız çok güzelmiş maşallah

Piyasa koşulları malum
2004 pacific olanlarına şuanda 33-38 arasında hatta daha fazla olanlarıda var.alıp 4-5 yıl kullanmalık düşündüğüm için araştırıyorum.istediğim gibi bir ford bulamadığım için başka model arayışına girdim.alsam ileride acil satılması gerektiğinde hemen satılır mı piyasasını bilmediğim için soruyorum. Dikkat edilmesi gereken yerleri sorunları nelerdir.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Jantlar pek güzelmiş [emoji4]

Cok ozel bir jantmis ne satici ne alici biliyordu degerini sonradan anladik abi [emoji16] Vw Motorsports Polo Cup Polo Wrc janti imis.
Aracınız çok güzelmiş maşallah

Piyasa koşulları malum
2004 pacific olanlarına şuanda 33-38 arasında hatta daha fazla olanlarıda var.alıp 4-5 yıl kullanmalık düşündüğüm için araştırıyorum.istediğim gibi bir ford bulamadığım için başka model arayışına girdim.alsam ileride acil satılması gerektiğinde hemen satılır mı piyasasını bilmediğim için soruyorum. Dikkat edilmesi gereken yerleri sorunları nelerdir.teşekkürler
Tesekkurler. Acikcasi ben o paralara daha modelli bir arac bakardim. Bora her ne kadar kaliteli bir arac olsa da yeni yenidir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...