İçeriğe Yönlendir

Kar Zinciri Hakkında

Gökhan Albayrak

Recommended Posts

Haluk Şentürk

Az önce gördüm. Metro toptan markette 83 liraya kar çorabı vardı. Kalitesi de iyi görünüyordu. Yeşil kenarlı... Yakınında olan bakabilir

Yorum bağlantısı
Koray Yiğit
Bu ürünün benzeri snow wolf markalı olanını mecbur kaldıgım durumlarda 4 yıldır 2 aracımda tek seti kullanıyorum. Benim şansıma kopma yada deformasyon yaşanmadı. (Not: Kullanım sonrasinda gerekli temizlik ve düzgün katlama kurallarına riayet ediyorum. Kullanım esnasinda gerginlik ayarını düzgün yapmak çok önemli.)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
21 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Dostmusun düşman mı be 

13 dakika önce, Koray Yiğit yazdı:
Bir saat önce, Coşkun Basan yazdı:

Bu ürünün benzeri snow wolf markalı olanını mecbur kaldıgım durumlarda 4 yıldır 2 aracımda tek seti kullanıyorum. Benim şansıma kopma yada deformasyon yaşanmadı. (Not: Kullanım sonrasinda gerekli temizlik ve düzgün katlama kurallarına riayet ediyorum. Kullanım esnasinda gerginlik ayarını düzgün yapmak çok önemli.)

Biraz daha bilgi ver. Ya jartiyer aman çorap ya da bu tarz birşey alacağım kış lastiğine destek olarak 

Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

Öncelikle 4x4 ve 4x2 aracımda asfalt koşularında snow wolf marka ürünü kullanıyorum. Her kış ortalama 4 veya 5 defa riske girmemek adına takarım sınırlı mesafelerde kullanırım. Kullanım sonrası sonrası mutlaka temiz suyla temizlerim düzgün şekilde katlar güneş görmeyen ortamda yaz döneminde saklarım. Sadece gerdirme lastiklerini 2 yılda bir hoşuma gitmezse degiştiririm.

Kullanım esnasında önemli olan düzgün montaj yapılması ve montaj yapıldiktan sonra gerginlik kontrolünün yapılmasıdır. Eğer gerginlik ayarı düzgün yapılmaz gevşek bırakılırsa tüm zincirler ve kar paletleri hem kendisine hem araca zarar verirler ömürleri kısalır.

Kendi tecrübem zincirleri asfaltta konforlu bulmuyorum aracı gereksiz olarak belli bir titreşime maruz bırakiyor ama kar paletlerini konforlu görüp 30-40km/h hızın üstüne çıkarsanız patianja düserseniz o zaman ömür konusunda yorum yapamam.

4x4 aracımda 4 teker için 1 set zincirim mevcuttur AT lastiklerin yetersiz kalacağı ağır camur arazide destek olarak kullanıyorum. Şükür bu güne kadar yolda bırakmadılar. Sadece doğru ekipman ve araçlarda limitleri bilmek ve doğru bakımla uzun süre hizmet verebilirler.

Kar çorabını kullanmadığım için yorum yapamam, cırt bantlar anlık çözüm olarak işe yararmı kulanmadığım için yorum yapamam.

Saygılarımla

Koray Yiğit

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

Bu arada tüm araçlarımda kar isaretli kış lastiğim vardır. Yazın yazlığa geçerim. Plakam 35 tir. [emoji1787]

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Koray, 2002 kışı Gaziemir Metro gros marketin otoparkında kar gördüğüm zaman anladım İstanbul yolu çooook uzun sürecek. 16 saati geçmişti. 

At demişsin. Çamur demişsin. Plastik palet orada kopmadı ise hiçbir şey olmaz. Aldım gitti 

Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

Servet bey bende hem zincir hem palet var. Palet sadece asfalta, zincir sadece çamurda kullanıyorum. Bu konuda lütfen bilgi karışıklığı olmasın.

Sizin gaziantep istanbul mesafeniz iyimiş. Ben İzmir-Merzifon 19 saatte geldiğim oldu.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Koray Yiğit yazdı:

Sizin gaziantep istanbul mesafeniz iyimiş. Ben İzmir-Merzifon 19 saatte geldiğim oldu.

İzmir Gaziemir :)

Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

Özür dilerim yorgunluktan yanlış okumuşum. Gaziemirde 2002 de o zaman yağdı biraz ama 4 mevsim lastillerle zincir takmadan dolasmıştım. Benim zincir yada palet taktıgım yerler biraz daha ekstrem noktalar plaka sınırları dışı.

Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

5 ocak sipil gece paraşüt alanı mevkii gece saat 23:00 civarı 2b20e3dd6f4c670a0259ca787c426e05.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Aldım gitti 

Tam çorap almak için sekme açacaktım ki bunu okudum. 

Ne yapacam şimdi?

Gitti herşey döndüm başa. 

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Tam çorap almak için sekme açacaktım ki bunu okudum. 

Ne yapacam şimdi?
Gitti herşey döndüm başa. 
Bu çorabı kullanan arkadaşlar buzlu 25/35 derece rampada denedi mi acaba?
çorap sadece çok dik olmayan yerlerde kurtarır gibime geliyor ama zincirde sorun yok paletli tank gibi her yere her eğime girersin. ikisi birbirinin muadili değil.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 saat önce, Tahir Ak yazdı:

Bu çorabı kullanan arkadaşlar buzlu 25/35 derece rampada denedi mi acaba?
çorap sadece çok dik olmayan yerlerde kurtarır gibime geliyor ama zincirde sorun yok paletli tank gibi her yere her eğime girersin. ikisi birbirinin muadili değil.

25 veya 35 derece yolu hiç gördün mü ömründe :) ben görmedim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

O derece asfaltta da güç yaz da olsa

Ama evet çorap adı gereği bi hafiflik duygusu yaratıyor. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
25 veya 35 derece yolu hiç gördün mü ömründe [emoji4] ben görmedim 
Bolu abanta gelin sizi abanta taşkesti yolundan çıkarayım. hem diagonal yaparız :) ciddi dik
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Sabah 10da yola çık öğlen buradasın [emoji4]

yol bu hocam. tabi yazın güzel hali kışın daha muhteşem bu dik olmayan yerler ön izlemesi.

düzenleme:izin kağıdı çıkmadı :)
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Yapacağımdan değil ama merak ettim. Çıkışta ya lastiği artı zincir sanırım sorun yaratmıyor. Mesela uludağ. Bu konu tamamsa, inişte nasıl olacak? Arka tekerler yaz. Kayarsa, arkadan dönerse araç?  Acaba çapraz takma diye bir şey var mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abs varsa arka kopmaz dengesiz hareket olmadığı sürece. Çapraz olmaz. Normal inerken döner araç 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yapacağımdan değil ama merak ettim. Çıkışta ya lastiği artı zincir sanırım sorun yaratmıyor. Mesela uludağ. Bu konu tamamsa, inişte nasıl olacak? Arka tekerler yaz. Kayarsa, arkadan dönerse araç?  Acaba çapraz takma diye bir şey var mı?

Geçen kış Ayder'e çıktım jetta ile. Ön lastikler kar lastiği arkalar yaz lastiği.
Kar yağışı devam ediyordu, yerdede yol açldıktan sonra 2-3 cm yeni yağan kar vardı. Hiçbir sorun yaşamadım dik rampaları olan yerleride var.

Arkalar yaz lastiği olduğu için normalden 1 tık daha yavaş ve dikkatli kullandım(ani hareketlerden kaçındım) yolda her ihtimale karşı. Rampa inerken bilerek sert fren yaptım nasıl bir tepki veriyor diye o zaman arka bir tık yana kaydı, birde rampada durup sadece el freni çekince araç sabit durmuyordu. Yol boyunca hiç arka savrulmadı veya esp devreye girme ihtiyacı duymadı, virajlara hızlı girsem belki o zaman arka kayabilir tutunma sorunu yaşıyacağı için.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Uğur Kamil yazdı:

Geçen kış Ayder'e çıktım jetta ile. Ön lastikler kar lastiği arkalar yaz lastiği.
Kar yağışı devam ediyordu, yerdede yol açldıktan sonra 2-3 cm yeni yağan kar vardı. Hiçbir sorun yaşamadım dik rampaları olan yerleride var.

Arkalar yaz lastiği olduğu için normalden 1 tık daha yavaş ve dikkatli kullandım(ani hareketlerden kaçındım) yolda her ihtimale karşı. Rampa inerken bilerek sert fren yaptım nasıl bir tepki veriyor diye o zaman arka bir tık yana kaydı, birde rampada durup sadece el freni çekince araç sabit durmuyordu. Yol boyunca hiç arka savrulmadı veya esp devreye girme ihtiyacı duymadı, virajlara hızlı girsem belki o zaman arka kayabilir tutunma sorunu yaşıyacağı için.

Uludağ inişlerinde Zincirli araçların arkadan kayarak döndüğü ve kaza yaptığı yazılmış bazı yerlerde. Ondan sormuştum. Tşkler bilgi için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...