İçeriğe Yönlendir

i10 - Manual Şanzıman İçin Yağ Önerisi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Aracımın manual şanzımanında kullanılan yağ, geç ısındığı için , belli bir süre vites geçmekte zorluk yaşıyorum. Özelikle kış aylarında bu konuda el kitabında bir uyarıda yayınlanmış durumda. Şanzıman için kullanılan yağ, Hyundai servis manualde Gl-4 Sae 70W tipi yağ kullanılmakta.  Ben daha iyi bir yağa geçmek istesem, hangi yağ markasını önerirsiniz. Bir başka arkadaşım aynı arabada Mobil 1 Gear Oil kullanmış ama, bunun şanzıman yağı olduğu konusunda fikrim yok. Mobil 1 kullanan arkadaşım çok iyi sonuç aldığını belirtti. Peki sizin tecrubeleriniz ve denemeleriniz varmı. Hangi yağı tavsiye edersiniz. 

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

elf-tranself-nfj-75w-80-3-litre.jpgs-l1600.jpg

Manuel vites kutusu için API GL-4+ onayına sahip, 75W-80 viskozitedeki, tam sentetik bu iki markadan birini tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
5 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bişey olmaz. Tüm sistem yağın tabakası ile kaplı

Servet abi ayrı konu açmayayım aracımın otomatik şanzımanı için kitapçıkta jsw 3309 standardını karşılayan yağ kullanın demiş, bundan başka bir şeye dikkat etmeli miyim bütün markalar aynı mıdır ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Mehmet Cihat yazdı:

Servet abi ayrı konu açmayayım aracımın otomatik şanzımanı için kitapçıkta jsw 3309 standardını karşılayan yağ kullanın demiş, bundan başka bir şeye dikkat etmeli miyim bütün markalar aynı mıdır ?

Markalar aynıdır genelde. Siz bu özelliği sağlayan yetkili bi yerden alın yağı, gerisi bence gereksiz. Ha kişisel tercihim benim yağda Castrol'dur, orası ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Markalar aynıdır genelde. Siz bu özelliği sağlayan yetkili bi yerden alın yağı, gerisi bence gereksiz. Ha kişisel tercihim benim yağda Castrol'dur, orası ayrı.

yağı dışarıdan alıp özel bir servise değiştiricem castrol alsam bayisinden yeterli o zaman internettekilere güvenemiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Üretici kodu ne ise o

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

+1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...